SEBİL TEMİZLİK SERVİSİ

SEBİL TEMİZLİK SERVİSİ

Su sebilleri günlük hayatta sıklıkla kullanımı sağlanan ve insan hayatı için önemli bir ihtiyaç olan suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir.

Su sebillerinin birçok çeşidi ve markasıyla karşılaşmaktayız. Hemen her yerde karşımıza çıkmakta olan sebillerin kurulum alanları temizlik konusunda hassas olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Su sebillerinin, açık alanlara kurulması havadaki tozun sebil içerisine girmesiyle su kirliliğine neden olmaktadır. Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde nemin hava yoluyla sebil içerisine girmesi su kirliliğine neden olmaktadır.

 

Kirli su sebillerde en çok yaşanan problem olan yosun oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Ayrıca sebillerin ısı yayan bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi elektrikli aletlerin yakınına kurulması da sıcaklık nedeniyle yosun oluşumunun hızlandırılmasına neden olacaktır.

Doğru konumlandırılmış sebil içerisindeki sterilizasyonun sağlanması için yetkili sebil temizlik servisi ile tüm problemlerden arındırılmış sağlıklı su kullanımı sağlanacaktır.

Kirli su da oluşan koku ve tat farklılıkları beraberinde yosun oluşumuna zemin hazırlayacak ve yetkili firma tarafından temizliği yaptırılmaya devam edilmediği takdir de bakteri oluşumu yaşanacaktır. Bakteriler arasında en hızlı üreyen ve arındırılması zor olan koliform bakterisi tüm sebili kaplamış olacaktır.

 

Koliform bakterisi ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Bünyeden bünyeye farklı reaksiyon gösteren bu mikroorganizmalar ölümcül sonuçlara da sebebiyet verebilmektedir.

Sağlık için suyun steril kullanımı asla göz ardı edilmemeli ve her firmadan hizmet alınmamalıdır.

Sebil temizlik servisi mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve iş sağlığı ve güvenliği sertifikası bulunan firmalar tarafından gerçekleştirilmeli ve takibinin düzenli olarak yapılmasına dikkat edilmelidir.

Sebil temizlik servisi 

En geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizlik yaptırılmalıdır.

Koliform üreme süresi 30 ile 90 gün arasındadır. 90 günü aşkın süredir temizlenmeyen sebillerin kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

Su sebillerinde kullanılacak olan temizlik maddesinin, uygun yöntem ve metotların bilgisine sahip olan ve eğitimli firmalar tarafından hizmet sağlanması gerekmektedir.

Tuz, sirke, tablet gibi hizmetler ya da kulaktan doğma bilgiler asla uygulanmamalı ve bunlara itibar edilmemelidir. Aksi takdir de sebil içerisindeki kirlilikte farklı reaksiyonlar sonucu sebil kaybı yanı sıra zehirlenme gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verilmektedir.

Sebil temizlik firması işinin ehli, eğitimli, uzman ve profesyonel hizmet sunabilecek niteliklere sahip olmalıdır ve bu belgeler mutlaka sorgulanmalıdır.

Ozon gazı sebil içerisindeki bakterileri tüm hazneler steril hale gelinceye dek temizleyerek sağlıklı kullanıma sunacak olan maddedir. Sebil temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

 

Tekdez V.İ.P su sebili temizliğinde yıllardır hizmet vermekte olan Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur.

Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmayan firmamız tüm yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri ile profesyonel hizmet vermektedir.

İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eğitimli ve uzman ekiplerimiz tarafından verimli ve sağlıklı hizmet verilmektedir.

 

Firmamıza ulaştığınızda detaylı bilgi ve talepler ile tüm yetki ve kalite belgeleri tarafınıza aktarılacak ve talebinizle uygun bir günde randevu sağlanacaktır.

Randevu gününde su sebili temizlik hizmeti için profesyonel ekibimiz yönlendirilerek doğru metot ve yöntemlerle gerçekleştirilen temizlik, kontrolünüz ile sonlandırılarak su sebiliniz sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

 

Temizlik sonrası periyodik ve düzenli olarak takibinizi gerçekleştirecek olan Tekdez V.İ.P yaşanılacak tüm problemlerin önüne geçmekte ve yaşanılan problemlere çözüm olmaktadır.

Kaliteli ve güvenilir hizmet firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Sağlıklı su kullanımı için tüm özverisi ve titizlikle hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için yıllardır doğru dönütler alan hizmetler vermeye devam etmektedir.

Detaylı bilgi ve sebil temizlik servisi talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021