SAĞLIK BAKANLIĞI SU DEPOSU GENELGESİ

SAĞLIK BAKANLIĞI SU DEPOSU GENELGESİ

Su depoları; hemen her alanda kullanılan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

 

Su depolarına barajdan temizlenmiş olarak çıkan suyun ulaşması sonucu, konutlara, apartmanlara, sitelere, iş yerlerine ulaşımı da sağlanmaktadır.

 

Barajdan temizlenmiş olarak çıkan suyun, depo temizliği yapılmadan neden kullanılmaması gerektiği hakkında sıkça sorularla karşılaşmaktayız.

 

Bunun cevabını, suyun depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri maddeleri taşıyacak olması olarak vermek doğru olacaktır. Bu şekilde depoya ulaşmış olan su, kirlenmiş olacaktır ve depo içerisinde de bakteri üremesine zemin hazırlayacaktır.

 

Sağlık Bakanlığı su deposu genelgesi, bu kapsamda düzenlenerek su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde 6 ayda bir temizletilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

 

Sağlık bakanlığının düzenlemiş olduğu 2007/67 genelgesi, halk sağlığı göz önünde bulundurularak yaşanılabilecek ciddi boyutta rahatsızlıkların önünü kesmek adına zorunlu kılınmış bir genelgedir.

 

 

Su depolarının temizliği yapılmadığında yaşanılabilecek ciddi boyutta rahatsızlıkları; tifo, kolera, yüksek ateş, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş olarak belirtmek doğru olacaktır. Bu rahatsızlıkların öncül sebebi insan vücudunun kirli suya maruz kalmasından dolayı meydana gelmektedir.

 

Kirli su, zamanla deponun içerisinde bakteri üremesine neden olacaktır. Bu rahatsızlıkların sebebiyeti olan ekoli, enterekok, koliform bakterileri hızla üreyerek deponun içerisini kaplamaktadır. Hemen her alanda kullandığımız, içme, meyve sebze yıkama, duş alma ve benzeri alanlarda ihtiyaç duyulan suyun insan vücuduna teması kaçınılmaz olacaktır.

 

İnsan vücuduna temas eden suyun bakteri yuvası şeklinde olması da rahatsızlıkların oluşmasına neden olacaktır.

 

Sağlık BakanlığI SU DEPOSU GENELGESİ 

Bu tür rahatsızlıklara sebebiyet vermemek adına sağlık bakanlığı su deposu genelgesi kapsamında zorunlu hale getirilen su deposu temizlik zamanları dikkate alınmalı ve depo temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı su deposu genelgesi kapsamında uygulanacak olan temizlik hizmetinin kanuni hükmünün bulunması için, temizlik hizmeti alınacak firmanın belgelerinin eksiksiz olması gerekmektedir.

 

Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, kalite ve yetki belgeleri ve personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

 

Temizlik hizmeti öncesi bu belgeler mutlaka sorgulanmalıdır. Aksi halde verilecek olan hizmet sonrası teslim edilmesi gereken iş tamamlandı formunun herhangi bir kanuni hükmü bulunmayacaktır.

 

Ayrıca bu belgeler, denetlemeden daha önemli görülebilecek kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olacaktır.

 

Alınan hizmet sonrası rahatlıkla ve güvenle sağlıklı su kullanımından emin olabilmek adına mutlaka bu belgeler sorgulanmalı, gerektiği takdir de referans bilgisi de talep edilmelidir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

Sağlık Bakanlığı su deposu genelgesi kapsamında, tüm belgeleri eksiksiz olarak sunacak olan firmamız kaliteli ve güvenilir hizmet konusunda yıllardır sorunsuz hizmet vermeye devam etmektedir.

 

 

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi ve talebiniz doğrultusunda randevunuz oluşturulmaktadır. Randevu günün de deponun boş ya da boşa yakın teslim edilmesi sonrası, sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile su deposu temizliği gerçekleştirilecektir.

 

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından verilen hizmet sonrası iş tamamlandı formu ile birlikte su deposu sağlıklı olarak kullanıma teslim edilecektir.

 

Tekdez V.İ.P, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, kalite ve yetki belgeleri ve personel yetki belgeleri eksiksiz olarak yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

 

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı su deposu genelgesi kapsamında en geç 6 ayda bir temizliği sağlanması gereken depoların, temizlik sonrası CRM de takibe alınmasıyla zaman aşımı yaşanmasına engel olunacak sistemli ve özenli çalışma yürütmektedir.

 

Su deposu temizliğinde yaşanan problemlere çözüm ve sonrasında olası yaşanabilecek tüm problemler için destek olacak olan firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek talep edebilirsiniz.

 

Sağlıklı su kullanımı, verimli hayatın habercisidir. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekte olan firmamız ile lütfen iletişime geçebilir ve verilecek hizmet sonrası sağlıklı su kullanımınızı gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve sorularınız için 02125540556 lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021