PVC MEMBRAN KAPLAMA NEDİR

PVC MEMBRAN KAPLAMA NEDİR

Hasar görülen beton ve fayans depolarda PVC kaplama hizmetine başvurmadan önce PVC membran kaplama nedir sorusuna yanıt aramak hizmetin gereklilik ve kalite oranını ortaya çıkaran doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

Beton ve fayans depolarda suyun yıpratıcı etkisi ile görülen çatlak ve yarıkların neden olduğu su kaçaklarına PVC Membran kaplama izolasyon ile çözüm sunulabilmektedir.

 

Yapılacak olan izolasyon kaçakların önüne geçtiği gibi aynı zamanda depo içinde muhafaza edilen suyun steril ortamının korunmasını da sağlamaktadır.

 

PVC membran kaplama beton ve fayans kaplı beton depolarda görülen su kaçaklarını önleme amacıyla depo içine PVC membran sabitlenmesi ile yapılan bir işlemdir. 


Pvc membran kaplama nedir 


Depo su kaçağını tam anlamıyla kesen b işlem, sadece su kaçağı görüldüğü durumlarda değil depo içindeki suyun hijyenik koşullarda muhafaza edilmesi konusunda da uygulanabilecek bir işlemdir.

 

Ancak çatlak ve delinmelerden kaynaklı yoğun su kaçağı görülen beton ve fayans depolarda uygulanması tercih edilmektedir.

 

Beton ve fayans kaplanmış depolarda görülen su kaçaklarına en iyi çözümü sunabilmesi ile bilinmektedir. PVC Membran su kaçaklarının %99 oranında önüne geçebilmekte ve sorunu eksiksiz olarak çözümleyebilmektedir.

 

PVC membran kaplama öncesinde yapılacak işlemler, hizmet sonucunu etkileyebilmektedir. Bu nedenle PVC kaplama işlemine başlamadan hizmet alanı 150 bar basınç kapasitesindeki su kompresörleri ile dibe çökmüş olan çamur ve balçık gibi yabancı maddelerden arındırılmalıdır.

Böylelikle uygulama yapılacak olan zeminin pürüzsüzlüğü sağlanmış olacaktır.

PVC kaplama depo tavanına uygulanmayan bir yöntemdir.Depo zemin ve yan duvarlara uygulanarak su kaçaklarını engelleme amacı taşımaktadır. PVC membran kaplama, deponun köşe ve birleşme yerlerinde el kaynağı ile kaynatılarak sabitlenmelidir. Bu işlem sonunda karşılaşılacak olan riskleri ortadan kaldırabilecek nitelikte bir unsurdur.

 

Depo yüksekliğinin 2,5 metre üzerine çıktığı durumlarda PVC sabitlemesi çıtalama yöntemi ile gerçekleştirilir. Çıtalama yükseklikte sabitliğin ekstra sağlanmasında yardımcı olacak bir yöntemdir.

 

Tekdez V.İ.P, konusunda uzman ekipleri ile hizmet sunmaktadır. PVC membran kaplama nedir hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

PVC membran kaplama, depo içinde PVC membran dışında başka bir malzeme kullanımı gerektirmeden uygulanabilmektedir.

 

Depo içinde kullanılan PVC membran malzemesinin parça olarak kullanılmaması su kaçağını önleme de önem taşımaktadır. Parça kullanıldığı takdirde aralıklarda boşluk kalabilmekte ve PVC kaplama amacını tam anlamıyla yerine getirememektedir.

 

Depo içine boy PVC kaplama uygulamak çözüm odaklı bir hizmetin ilk kuralı olacaktır.Boy membran kullanımı doğru bir metot olarak kabul edilir.

 

Hizmet sonunda oluşabilecek riskleri ortadan kaldırır ve sonucu eksiksiz olarak sunabilmeyi hedeflemektedir. El kaynakları ile birleşme ve köşe yerlerinin kaynatılıp sabitlenmesiyle de su kaçakları tam anlamıyla engellenmiş ve deponun sağlıklı kullanımı sağlanmış olacaktır.

PVC depo boyutuna göre ayarlanmadığında ve parça kullanımı sağlandığında sonucu olumsuz etkileyebilecek ve kısa sürede su kaçağına olanak sağlayarak yanlış bir uygulama yapılmış olacaktır.

 

Doğru yöntem ve metotların kullanıldığından emin olmak için PVC membran kaplama işlemi yetkili kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır.

PVC membran kaplama doğru yöntemler ile uygulandıktan sonra depo genel temizliği sağlanmalı ve uzman ekipler onayında sağlıklı kullanıma açılmalıdır.

Uygulanacak olan PVC kaplama hizmet süresi depo boyutuna göre 1-2 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir. 

 

Çatlak ve delinme ile karşılaşılmış depolarda su kaçağının önüne geçebilmek ve uzun ömürlü depo kullanımına devam edebilmek için PVC membran kaplama yapılacak olan en doğru işlemdir.

 

Su kaçaklarını doğru yöntemler ile uygulandığı takdirde tam anlamıyla kesebilme kapasitesindedir.

Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, konusunda uzman ekipler ile hizmet sunmaktadır.

PVC membran kaplama nedir hakkında detaylı bilgi, doğru yöntem ve metotlar ile uygulama, uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel destek için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021