PVC MEMBRAN İZOLASYON

PVC MEMBRAN İZOLASYON

Beton ve fayans depolarda suyun aşındırıcı etkisi ve bakteri oluşumu nedeniyle uğradığı korozyona bağlı olarak çatlak ve yarıklar görülmektedir.

 

Depolarda görülen çatlak ve yarıklara bağlı su kaçakları çeşitli izolasyon yöntemleri ile giderilebilmektedir. Su depolarında görülen çatlak ve yarıklara en iyi çözümü PVC membran izolasyon yöntemi sunmaktadır.

 

Depoda görülen hasarın ihmal edilmesi, çatlak ve yarıkların genişleyerek deponun kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilmektedir.

 

Uzun ömürlü depo kullanımı için, beton ve fayans depolarda görülen hasar ihmal edilmeden PVC membranizolasyon hizmeti sunan yetkili bir kuruluşa başvurulmalıdır. 


Pvc membran izolasyon 


PVC Membran izolasyon depo içine uygulanan, depo dışında herhangi bir işlem gerektirmeyen bir yöntemdir. Depo içine uygulanarak, depo içinde oluşmuş olan yarık ve çatlakların sebep olduğu su kaçaklarını ve depo dışına su aktarımını engellemeyi hedeflemektedir.

 

Aynı zamanda kullanıma sunulan suyun muhafaza edildiği ortamın steril kalmasını da sağlamaktadır. PVC membran kaplama, depo zemini ve yan duvarlarına uygulanan, depo tavanına uygulanmayan bir işlemdir.

 

İşlem öncesinde deponun hizmet alacak kurum tarafından yetkili firma personellerine boş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Depo içinde gerekli olan temizlik yapılarak dibe çökmüş olan yosun, çamur ve balçığın 150 bar basınç kapasitesine sahip su kompresörleri ile depo dışına atılmasıyla izolasyon işleminin ilk adımı tamamlanmış olacaktır.

PVC membran uygulanacak zeminin temizlenmiş olması izolasyonunun doğru sonucu verebilmesinde önem taşımaktadır.

Bu nedenle PVC membran izolasyon depo içine uygulanmadan önce muhakkak temizliğin yapılması gerekmektedir.

Depo içinde temizlik sağlandığı takdirde PVC membran uygulama ve sabitleme işlemine geçilebilmektedir.

 

PVC membran depo boyutlarına göre ayarlanmış olmalı ve parça olarak değil boy membran olarak uygulanması gerekmektedir.

Parça membran kullanımı aralarda boşluk kalmasına ve su kaçağının devam etmesine neden olabilmektedir. Boy membran kullanımında böyle bir sorun ile karşılaşılmamakta ve istenilen sonuç alınabilmektedir.

 

PVC membran, depo köşe ve birleşim yerlerinde el kaynağı ile depoya sabitlenmelidir. Deponun 2,5 metre üstünde yükseklik gösterdiği durumlarda sabitleme çıtalama yöntemi ile sağlanmaktadır. Çıtalama yöntemi yükseklikte sabitliğin sağlanması konusunda yardımcı bir unsurdur.

 

Depo içi PVC membran kaplama işlemi tamamlandıktan sonra firma personelleri tarafından temizlenerek onayları olduğu takdirde sağlıklı kullanıma açılabilmektedir.

Beton ve fayans kaplı beton depolarda görülen su kaçaklarını PVC membran %99 oranında kesebilme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle su kaçaklarının yoğun görüldüğü su depolarında uygulanmaktadır.

 

PVC membran kaplama süresi depo büyüklüğüne göre 1-3 gün arasında değişiklik göstermektedir. Kısa sürede istenilen sonucu sağlayabilmesi ve hasarı yok edebilmesi ile bilinmektedir.

 

PVC membran uygulama doğru sonucu verebilmesi için dikkat ve özen gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle işinin ehli, konusunda uzman, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile hizmet sunan kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır.

Yanlış uygulama yapılan beton ve fayans depolarda PVC membran izolasyon işleminin doğru sonuç vermemesi ve hatta deponun kullanım dışı kalması olası bir konudur.

Hiçbir yetki ve kalite belgesi bulunmayan firmaların sağladığı hizmet, alınan hizmetten doğru sonucun alınmadığı gibi depo kaybına da sebebiyet verebilecek durumlara sebebiyet vermektedir.

Hizmet alınan firmalardan yetki ve kalite belgelerinin ve gerekirse referans iletişim bilgilerinin talebi alınacak hizmetin doğru sonucu vereceği konusunda kanıt niteliği taşıyacaktır.

 

Firmamız sunduğu tüm hizmetler için eksiksiz yetki ve kalite belgelerine sahip olup, talep doğrultusunda referans bilgilerini paylaşabilecek sektörün öncü firmalarındandır.

 

PVC membran izolasyon hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için iletişim kanallarımızdan Tekdez V.İ.P müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021