PVC MEMBRAN İLE SU DEPOSU YALITIMI

PVC MEMBRAN İLE SU DEPOSU YALITIMI

Beton ve fayans depolarda suyun yıpratma etkisi ile betonda erime ve çatlaklar, fayanslarda çatlak ve delinmeler görülebilmektedir.

Aynı zamanda fayans depolarda fayans aralıkları temizliğin düzenli sağlanmadığı durumlarda bakteri oluşumu ve üremesine oldukça elverişli ortamlardır.

 

Beton ve fayans depolarda suyun yıpratma etkisi ile görülen delinmelerin sebep olduğu su kaçaklarına en iyi sonucu PVC Membran ile su deposu yalıtımı hizmeti vermektedir.

 

Depo niteliğine göre değişiklik gösteren yalıtım yöntemleri, beton ve fayans depolardaki çatlak ve delinmelerden kaynaklı su kaçaklarının önüne geçmede,PVC membran yalıtım ile doğru sonucu verebilmektedir.


Pvc membran ile su deposu yalıtımı 


Su deposu yalıtım hizmetinde kullanılan bu yöntem su kaçaklarını %99 engelleme kapasitesine sahiptir.

 

PVC Membran ile su deposu yalıtımı hizmetinde; depo, hizmet alacak kurumlar tarafından boş olarak teslim edilmelidir. Su deposu içinde dibe çökmüş olan çamur, yosun ve balçık gibi yabancı maddeler 150 bar basınç kapasitesine sahip su kompresörlerinden gelen tazyikli su ile depo dışına atılır.

 

Depo zemininin temiz olması önemli bir konudur. Su deposu zemin ve yan duvarları birinci kalite PVC Membran kullanılarak kaplanır.

 

PVC Membran ile su deposu yalıtımı, depo tavanına uygulanmamaktadır. Zemin ve yan duvarlara çıtalayarak kaynatılır ve depoya sabitlenir.

PVC Membran yalıtım hizmetinde, depo duvarlarına yalıtım malzemesi dışında herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

 

Uygulama esnasında ve işlem sonrasında yaşanabilecek sorunların önüne geçebilmek için parça değil, boy birinci kalite PVC uygulanmalıdır. Parça PVC uygulandığı durumlarda, aralıklarda boşluk kalabilecektir.

 

 Aralarda boşluk kalması, su kaçağının devam etmesine neden olmakta ve uygulanan yalıtım işleminin herhangi bir işlevi kalmamaktadır.

 

Boy birinci kalite PVC membran uygulanması doğru bir metot olarak kabul edilir ve doğru sonucu sunabilecek niteliği taşımaktadır.

 

Uygulama yapılan köşe ve birleşim alanları el kaynağı ile sabitlenmelidir. Su deposu PVC yalıtım hizmet süresi depo büyüklüğüne göre 1-2 gün arasında değişiklik göstermektedir.

 

Yalıtım işlemi bu doğrultularda sağlandıktan sonra, deponun temizliği yapılarak sağlıklı kullanıma sunulabilecektir.

 

Depoda çatlak ve delinmelerin sebep olduğu su kaçağı birçok tehlikeyi ardında getirecektir. Su deposu içinde bulunan su sağlıklı kalmadığı gibi depo verimli olarak işlevini yerine getiremeyecek ve kaçağın temele ulaşması temelde çürümeye neden olabilecektir.

 

Su deposu yalıtım işlemi sadece su kaçağı görülen depolarda uygulanmayıp suyun muhafaza edildiği ortamın hijyenini de sağlamakta ve korumaktadır.

 

Ancak PVC membran ile su deposu yalıtımı genellikle su kaçağının yoğun olduğu depolarda uygulanmaktadır.

 

Beton depolarda diğer yalıtım yöntemleri de kullanılabilmekte, fakat yalıtım hizmetinin uzun ömürlü bir sonuç vermesi için PVC membran yalıtım daha sık uygulanmakta ve tercih edilmektedir.

 

Depolarda kullanılan diğer yalıtım türlerine göre PVC membran yalıtım daha kısa sürede tamamlanmakta ve su kaçağını en iyi şekilde önleyebilmektedir.  

Su deposu yalıtım hizmeti hakkında Tekdez V.İ.P müşteri danışmanımız ile iletişime geçerek ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Tekdez V.İ.P, sunduğu tüm hizmetlerde gerekli olan yetki ve kalite belgelerine sahip olup, uzman kadrosu ile hizmet sunmaktadır.

 

Yanlış yöntem veya eksik bilgiler ile alınan PVC Membran yalıtım hizmeti doğru sonucu sunmadığı gibi deponun tamamen işlev kaybına da sebebiyet verebilmektedir.

 

Bu nedenle doğru PVC membran yalıtım hizmeti, gerekli belge ve yetkilere sahip profesyonel ekipler ile hizmet sunan kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır.


Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile hizmet sunmakta olan firmamız ile Pvc membran ile su deposu yalıtımı hizmeti için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021