POLİÜRETAN ENJEKSİYON YAPAN FİRMALAR

POLİÜRETAN ENJEKSİYON YAPAN FİRMALAR

Soğuk derz yalıtımlarında, su gelen çatlakların kapatılmasında ve yapılarda güçlendirme çalışmalarında poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmeti verilmektedir.

Poliüretan enjeksiyon izolasyonu uygulanacak alanların beton olması önemli bir husustur. Örneğin su gelen bir asansör çukuruna beton uygulama yapılmamış ise poliüretan enjeksiyon su yalıtımı uygulanamaz.

Poliüretan enjeksiyon betona çakılan pakerler vasıtasıyla yapılmaktadır. Paker çakımlarında suyun gelebileceği muhtemel alanlar iyi tespit edilmeli ve belirli bir açı ile konumlanmalıdır. Enjeksiyon Pakerleri beton yüzeye çakılır ve içerisinde beton çatlaklarına yada ters köşeye poliüretan enjeksiyon verilir. Enjeksiyon belirli basınç makineleri ile uygulanmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon yapan firmalar içerisinde Tekdez V.İ.P  sektöründe öncü, konusunda uzman, gerekli olan tüm kalite ve yetki belgelerine sahip kuruluştur. Poliüretan enjeksiyon yapan firmalar içerisinde kuruluşumuz, İSO kalite yönetim sistemine uygun hizmetler vermektedir.

Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgelerine sahip kuruluşumuz poliüretan enjeksiyon yapan firmalar içerisinde lider konumdadır.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı tünellerde, dilatasyonlarda, asansör kuyularında, yer altı su kaçaklarının önlenmesinde, güçlendirme faaliyetlerinde uygulanan bir yöntemdir.

Bu izolasyon yöntemi uzun ömürlü ve %95 oranında kesin çözümler sunması sebebiyle tercih edilmektedir.

Poliüretan enjeksiyon uygulandığı alan içerisindeki tüm yarık ve çatlakları doldurur. Dışarıdan içeriye yada içeriden dışarıya su akışını kesinlikle çözen bu izolasyon yöntemi uzun ömürlü olması sebebiylede tercih edilmektedir.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmetinde enjeksiyon poliüretan madde suyla temas ettiği an kabarmaya ve mevcut yarıkları doldurmaya başlar. Enjeksiyonun yapılış aşamasında doğru ilerlediğini kestirmek için, uygulanan alan üzerinden enjeksiyon madde gelmesi gerekmektedir.

Sonrası kontrollerde uygulama yapılan alandaki su kaçağı kesilmesiyle hizmet sonlandırılmış olur.

Belirttiğimiz gibi poliüretan enjeksiyon uygulaması yapısal güçlendirmede de sıklıkça kullanılmaktadır. Kuru yarık ve çatlakların izole edilmesinde epoksi reçine yada poliüretan reçine rijit ürünler kullanılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmeti ile geçmiş yıllarda çok zor çözümler sunulabilen sorunlar artık tarihe karışmıştır. Örneğin bir su deposundan dışarı su kaçağı varsa bu depoya sürme esaslı izolasyon yafa PVC izolasyon yapılabilir. Su deposuna dışarıdan içeriye yani ters bir kaçak varsa da poliüretan enjeksiyon su yalıtımı uygulanır.


Poliüretan enjeksiyon yapan firmalar

 

POLİÜRETAN ENJEKSİYON SU YALITIMINDA NEDEN TEKDEZVİP TERCİH EDİLMELİDİR?

1.       12 yıllık tecrübe,

2.       Kalite ve yetki belgeleri tek tam ve eksiksiz firma profili,

3.       Sonuç odaklı çözümler,

4.       Sağlık Bakanlığı yetki izin belgeli,

5.       Garantili hizmet anlayışı,

6.       Sektörünün lider firması,

7.       Düzenli yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla çözüme en yakın sonuçlar,

Tekdezvip personellerimizin mesleki yeterlilik sertifikaları, iş güvenliği sertifikaları, portör muayene raporları, hijyen belgeleri, eğitim ve öğrenim belgeleri tam ve eksiksizdir.

Poliüretan enjeksiyon su izolasyonu hizmetinde enjeksiyon madde, bir ifadeyle suya yön vermektedir. Yarık ve çatlakları dolduran poliüretan enjeksiyon ürün suyun geriye yada başka bir kanala sevkini sağlar. Kaçak olan bölgede bir daha izolasyon ihtiyacı oluşmaz.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı fiyatları  kg ve litre cinsinden  tekliflendirilir. Uygulama yapılan alanda ne kadar poliüretan madde kullanıldıysa hizmet alan firmaya faturalandırılmaktadır. Bu sebeple poliüretan enjeksiyon su yalıtımı teklifleri tek fiyatlama üzerinden ilerlemez.

TekdezVİP olarak tüm Türkiye genelinde poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmeti vermekteyiz.Konusunda uzman, gerekli tüm eğitimleri almış ve sektörde en az 5 yıllık deneyimi bulunan personellerimizle su yalıtımı taleplerinize profesyonel çözümler sunmaktayız.

Tekdez VİP Türkiye genelinde poliüretan enjeksiyon su yalıtımı talepleriniz için, öncelikle keşif talep ediniz. Keşif sonrası belirlenecek yöntem ve en doğru metotlarla yalıtım hizmetiniz tamamlanacaktır. Poliüretan enjeksiyon yapan firmalar içerisinde garantili, çözüm odaklı ve profesyonel çözümler sunan tek firma TEKDEZ V.İ.P.

 

Saygılarımızla..

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021