POLİÜRETAN ENJEKSİYON UYGULAMASI FİYATLARI

POLİÜRETAN ENJEKSİYON UYGULAMASI FİYATLARI

Poliüretan enjeksiyon uygulaması; mevcut su kaçaklarının giderilmesinde, yapılarda güçlendirme faaliyetlerinde, asansör kuyusu su yalıtımlarında, duvar su sızıntılarında, metro ve tünellerdeki su kaçaklarının giderilmesinde sıklıkça uygulanan bir yalıtım metodudur.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması mevcut izolasyon alanına Paker çakımı ve bu Pakerlerden enjeksiyon madde basılması ile uygulanır. Kaçağı sonlandırmak için uygulanan enjeksiyon madde, suyla temas ettiği an şişer ve mevcut yarık ve çatlakları tıkayarak su kaçağını sonlandırır.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları kullanılacak enjeksiyon maddenin miktarı ve iş yoğunluğu ile paralel değişiklikler gösterebilir.

 

İzolasyon alanına yapılacak detaylı keşif sonrası ortalama iş yükü ve kullanılacak enjeksiyon madde miktarı belirlenir. Buna paralel poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları tarafınıza iletilir.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatlarının net verilememesinin asıl sebebi kullanılacak malzemenin net miktarının belirlenememesidir.

Şöyle ki yalıtım problemi olan bir asansör su kuyusunu düşünelim. Bu kuyuda duvarlı komple izole etsek bile su kaçağı pozitif yönde geldiği sürece tutmayacak ve problem devam edecektir. Pozitif yönde poliüretan enjeksiyon uygulaması ancak zemin altından ters yöne akımla yapılabileceğini öngörür isek bu imkansızdır.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması bu durumlarda negatif yönden yani beton üzerinden veya zemin üzerinden uygulanır. Zemin altına ne kadar polimer enjeksiyon gideceği net belli olmayacağından teklif fiyatları ortalama verilir.

 

Örneğin bir asansör kuyusu su yalıtımında 40 kilo enjeksiyon madde uygulanacak ise tarafınıza 40 kilo enjeksiyon madde + işçilik faturalandırılır.


Poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları

 

Değerli müşterilerimizden gelen bazı soruların en başında Ne kadar poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılacak nasıl bilebilirim? Poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları ne tutar?

Poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları keşif sonrası ortalama netleşir . Örneğin bir asansör çukuruna 40 ile 60 kilo aralığı verilir. Poliüretan enjeksiyon tenekeleri müşteri yanında açılır. Müşterimiz isterse tartabilir yada tarttırabilir. İş sonunda kullanılan madde miktarına göre tarafınıza faturalandırılır.

Burada önemli olan hizmet aldığınız firmanın kurumsallığıdır. Tekdezvip Sağlık Bakanlığı yetki belgelerine sahip, İSO kalite yönetim süreçlerinde hizmet veren, ayrıca tüm personellerinin mesleki yeterlilik, hijyen, iş güvenliği sertifikaları, portör muayene belgeleri tam ve eksiksiz olan sektörünün öncü firmalarındandır.

Bu kalite ve yetki belgeleri talep edildiğinde tüm müşterilerimiz ile paylaşılmaktadır.

 

Poliüretan enjeksiyon uygulaması uygulama alanları;

1.       Asansör kuyusu su yalıtımlarında,

2.       Yapısal güçlendirme faaliyetlerinde,

3.       Tünel ve metro hatlarında,

4.       Su kaçakları sonlandırılmasında,

5.       Pozitif yönde uygulama yapılamayacak alanlarda,

6.       Soğuk derzlerin doldurulması ve mukavemetin kazandırılmasında,

7.       Kuru alanların güçlendirilmesinde (destek madde ile birlikte kullanılır)

 

Poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları belirlenirken işçilik hesabı kullanılan Paker miktarı ve iş yoğunluğuyla da ilgili değerlendirilir.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılırken zemine çakılan Pakerlerden yüksek barda enjeksiyon madde püskürtülür. Polimerden üretilen enjeksiyon ürün suyla temas ettiği an şişer. Bu şişme sonrası duvarlardaki tüm yarık ve çatlakları doldurur. Ayrıca negatif yönde bir uygulama yapılacağı için duvar arkası boşlukları da doldurur. Yani su kaçağı probleminize %90 oranında çözümler sunar.


Tekdezvip Tüm Türkiye genelinde profesyonel ekip ve yöntemlerle  poliüretan enjeksiyon uygulaması hizmeti vermektedir. Poliüretan enjeksiyon uygulamasından önce keşif yapılması çok önemlidir. Keşifte hem en doğru yöntemler belirlenir hem de uygulanacak enjeksiyon madde miktarı tartılır.

Poliüretan enjeksiyon uygulamasında paker çakımı da en az izolasyon kadar önemlidir. Pakerler negatif yönde 45 derecelik açıyla en iyi sonuç alınacak şekilde çakılmalıdır.

Poliüretan enjeksiyon uygulaması , poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları hakkında firmamızı arayarak konusunda uzman temsilcinizden bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

TekdezV.İ.P. ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen 02125540556 hattımızdan destek talep ediniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021