POLİÜRETAN ENJEKSİYON NEDİR

POLİÜRETAN ENJEKSİYON NEDİR

Poliüretan enjeksiyon nedir?

Poliüretan enjeksiyon su yalıtım ve izolasyonlarında kullanılan poliüretan bir maddedir. Bu yalıtım ürünü suyla temas ettiği an şişer. Amacı uygulandığı zemin içerisindeki çatlak ve yarıkları doldurarak su kaçağını kesmektir.

Poliüretan enjeksiyon nedir? nerelerde kullanılır? Nasıl uygulanır?

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımlarında kullanılır. Uygulandığı alanlar beton yüzeylerdir. Poliüretan enjeksiyon uygulaması betona 45 derecelik çakılan pakerlerden, basınçlı kompresörler yardımıyla enjekte edilir.

 

Suyla temas eden Poliüretan ürün şişer ve yarık çatlakları doldurur. Bu uygulama dışarıdan içeriye su girişlerini veya içeriden dışarıya su kaçaklarını önlemek için uygulanır.

Poliüretan enjeksiyon uygulama alanlarından biride asansör kuyularıdır. Asansör kuyuları gözden uzak ve ihtiyaç anında kullanılan bölümler olduğu için çoğu zaman yeterli izolasyon yapılmadan kullanıcılara teslim edilmektedir. İzolasyonu tam ve eksiksiz yapılmayan asansör çukurlarında dipten yukarı doğru yer altı su kaçakları sorunu sıklıkça rastlanılan bir durumdur.

Böyle durumlarda asansör kuyusu su yalıtımı hizmeti verilir, bu hizmette de Poliüretan enjeksiyon ürün kullanılır.

Uygulanan tüm yöntemlere genel olarak Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı denmektedir.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı ile asansör çukuru su kaçağı problemleri %99 oranında çözüme kavuşturulur.


Poliüretan enjeksiyon nedir  


Poliüretan enjeksiyon madde kuru yüzeylere de uygulanmaktadır. Bu yüzeyler genellikle yapısal güçlendirme faaliyetleri kapsamında ilerler. Yarık oluşan bir duvarı doldurmak için, temel çatlaklarında da Poliüretan enjeksiyon ürün, yardımcı ürünlerle birlikte uygulanır.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmetinin tercih edilmesinin ana sebebi kesin çözümler sunmasıdır. Dışarıdan içeriye yada içeriden dışarıya su kaçaklarının sonlandırmasında en etkili ve garantili izolasyon yöntemi poliüretan enjeksiyon su yalıtımıdır.

Poliüretan enjeksiyon madde polimer madde ile geliştirilmiştir. Suya bariyer olma yöntemleri arasında ilk sıradadır.

Suya bariyer olma; mevcut su kaçağını ters yöne itme, ter yöne eğim vermek demektir.

Negatif yönden yapılan poliüretan enjeksiyon yönteminin, uygulanma amacı su kaçağı olan bölgeye pozitif yönden müdahale edilemeyecek olmasıdır.

Örneğin dışarıda olan bir su deposunda, su depodan dışarı kaçak yapıyorsa deponun iç yalıtımı yapılır yada mevcut iç yalıtım kuvvetlendirilir. Bu depoya dışarıdan bir yalıtım yapılamayacağı için dışarıdan depoya su gelmesini önlemek çok zor bir durumdur. Bir diğer örnekte asansör kuyularının dibinde bulunan beton üzerine yer altı sularının birikmesidir. Normal şartlarda beton altından yani zemin altından izolasyon yapılamayacağı için, mevcut beton üzerinden yalıtım yapılması gerekmektedir.

Bu saydığımız örneklerin tümünde mevcut sorunumuzu çözecek tek ve garantili yöntem poliüretan enjeksiyon su yalıtımıdır.

 

Tekdez VİP Türkiye genelinde poliüretan enjeksiyon su yalıtımı ve izolasyonu hizmeti vermektedir. Poliüretan enjeksiyon hizmetindeki tecrübemiz, kalite ve yetki belgelerimiz ile talep edilen yalıtım hizmetlerinde, profesyonel ve sonuç odaklı çözümler sunmaktayız.

Tekdezvip Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgelerine sahip, İSO kalite yönetim sistemine göre hizmet veren sektörünün öncü firmalarındandır.

Tüm personellerimiz sertifika ve belgeleri eksiksizdir. Kalite ve yetki belgelerimiz talep edildiğinde, siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.


Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı taleplerinizde gerekirse keşif yapılmalıdır. Keşif hizmetimiz ile kullanılacak ortalama enjeksiyon madde miktarı ve çözüm odaklı yöntemler tarafınıza rapor olarak sunulmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon madde yalıtım ve izolasyon hizmetlerinde kullanılan polimer maddesiyle geliştirilen bir üründür. Enjeksiyon maddenin yapıştırma özelliği bulunmaz. Poliüretan enjeksiyon dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle sıkça kullanılmaktadır.

TekdezVİP başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Edirne, Bursa olmak üzere tüm Türkiye genelinde, geniş servis ağıyla poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmeti vermektedir.

Poliüretan enjeksiyon nedir ? Nasıl uygulanır ? Ücreti nedir ? Su kaçağını keser mi ? ve benzer sorularınız için tekdezvip müşteri temsilcinizden bilgi talep ediniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021