PLASTİK BİDON İÇİNDEKİ YOSUN NASIL TEMİZLENİR

PLASTİK BİDON İÇİNDEKİ YOSUN NASIL TEMİZLENİR

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve insan hayatı için önemli bir unsur olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

Barajlardan temizlenmiş olarak çıkan suyun depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri de taşıdığı bilinmektedir.

 

Bu yabancı maddelerin temizliği sağlanmadan kullanıma sunulması insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.

 

Bu durumda, su deposu temizliği önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmakta ve kendi içlerinde çeşitleri olan depoların çeşidi ne olursa olsun temizliğinin yaptırılması gerektiğini göstermektedir.

Depo çeşitlerinden olan plastik su depolarının temizliği hakkında sık karşılaşılan sorulardan biri de plastik bidon içindeki yosun nasıl temizlenir sorusudur. Bu sorunun detaylı ve doğru şekilde cevabı ancak yetkili kuruluşlar tarafından sağlanabilecektir.

 

Tekdez V.İ.P, tüm su depolarının temizliğinde yıllardır profesyonel olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur. Firmamız siz değerli müşterilerimizi doğru bilgiler ile yönlendirmekte ve sağlıklı su kullanımı için hizmet vermeye devam etmektedir.

Plastik bidon içindeki yosun nasıl temizlenir hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Plastik depolar daha çok 1, 5, 10 ,15, 20 tonlarda karşımıza çıkan küçük depolardır. Bu depoların en önemli sorunu yosunlanma oluşumu ve beraberinde bakteri üremesine elverişli alanların oluşmasına neden olmasıdır.

 

Yosunlanmanın başlıca sebebi deponun zamanında ve düzenli olarak temizliğinin yaptırılmamasıdır. Düzenli temizliği yaptırılmayan plastik depo içerisinde zamanla yosunlar oluşmaya başlayacak ve yosun hızlıca depo içerisine yayılacaktır.


Plastik bidon içindeki yosun nasıl temizlenir 


Yosun oluşumu depoda koliform olarak nitelendirilen bakteri çeşidinin de ürediğinin kanıtı olmaktadır. Koliform bakterisi; ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve sonuçları ölümcül seyredebilmektedir.

 

Bu tür durumlarla karşılaşmamak için plastik su deposunun en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Deponun yosunlanmasını hızlandıran bir diğer etken sıcaklık olarak bilinmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalacak şekilde konumlandırılmış olan depoların mümkünse yerinin değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Yerini değiştirmek mümkün değilse dış yüzeyisiyah gibi koyu bir renkle boyanarak güneş ışınlarının etkisi en aza indirgenmelidir.

Plastik depolar yosunlanmaya oldukça elverişlidir ve bu nedenle plastik bidon içindeki yosun nasıl temizlenir sorusu merak edilen konular arasında yer almaktadır.

 

Bilinmesi gereken en önemli unsur plastik depoların diğer depolardan farklı olarak, temizlik işlemlerinde daha kısa süreli zamanlar uygulanması gerekli olabileceğidir.

 

Standart depo temizlikleri Sağlık Bakanlığı genelgesince kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir yaptırılmalıdır.

 

Ancak plastik bidon olarak tabir edilen depoların yosunlanmaya elverişli alanlar olduğu göz önünde bulundurulduğunda, öncelikle profesyonel ekipler tarafından yosunların arındırılması sağlanmalı ve işlem bitiminde deponun temizlik süresi belirlenmelidir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile uzman ve eğitimli ekipler tarafından hizmet vermektedir.

 

Plastik bidon içindeki yosun nasıl temizlenir hakkında uzman ve eğitimli ekiplerimiz ile Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ve doğru yöntem ve metotlar uygulanarak, yosunun arındırılma işlemini gerçekleştirmekte profesyonel olmanın haklı gururunu taşımaktayız.

 

Temizlik öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılarak alınan hizmetin güven ve kalitesi açıkça gösterilmektedir. Deponun ihtiyacı olan temizlik süresi uzman ekiplerimiz tarafından belirlenerek tarafınıza bilgisi aktarılacaktır.

 

CRM’ de takibe alınacak olan temizlik hizmetiniz, zamanı geldiğinde bilgisi verilerek aynı problemlerin tekrarlanmasına engel olunacaktır.

Tekdez V.İ.P, yıllardır Türkiye geneli profesyonel hizmet vermeye ve sorunlara çözüm olmaya devam etmektedir.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021