PASLANMAZ ÇELİK SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

PASLANMAZ ÇELİK SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Toplum hayatında, çevrenin sahip olduğu özellikler, yaşanan gelişmelerle sürekli bir değişim içersin de, çevresel faktörlerin, toprak, hava, su doğada ekolojik yaşamın en önemli üçlüsünü oluşturuyor.

 

Yüzyıllar süren bilimsel gelişmeler, kalkınan ve büyüyen sanayi sistemleri, hızla artan nüfusun ihtiyaçları doğrultusunda,  yoğun kullanılan yapay kimyasallar ve toprak, hava, su üçlüsü ne yazık ki uzun vadede büyük zararlar vermiştir.

 

Kullanılan bu yapay kimyasal bileşenler ve diğer sanayi atıkları yer altı sularına kadar karışmıştır.

 

Günümüzde doğa bilimciler ve ülke yönetimleri birlikte hareket ederek, artık doğayı ve var olan canlı türlerini koruma amacıyla sürdürülebilir çözümler üretmeye çalışmaktadırlar.

 

Çevre kirliliğinin etkilediği sularımızın, şehir şebekelerine verilmeden yapılan kimyasal arıtma çalışmaları suyu kullanılıp içilebilecek forma getirmekte, fakat suyun taşıma ve iletim sistemlerinde ilerlerken karışan partiküller, çeşitli maddeler, suyun yapısını değiştirmekte ve bozmaktadır.

 

Bu suların sanayi işletmeleri ve diğer toplu yaşam ve çalışma alanlarında kullanılan su depolarında uzun süre bekletilmesi, temizlik ve dezenfeksiyonunun düzenli yapılmaması sonucu, zamanla suyun yapısındaki partiküller ve bileşenler nedeniyle patojen bakteriler ve mantarlar hızla çoğalmakta, ısı kaynakları ve güneş ışınları etkisiyle birde yosunlaşma olunca bakteri varlığı iki katına çıkmaktadır.

 

Su depolarının yapımında kullanılan malzemeler, fayans, beton, galvaniz, sac, plastik, polyester, olabildiği gibi, çoğunlukla paslanmaz çelik malzemeden yapılmaktadır.

 

Diğer malzemelerden yapılan su depolarının, kullanım durumuna göre kirlenme oranı daha fazla olmasına rağmen, çelik su depolarının kirlenmediği temiz kaldığı gibi bir yanılma söz konusudur.

 

Böyle bir şey söz konusu olmayıp paslanmaz çelik su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu da, diğer depo türlerinde olduğu gibi en geç 6 ayda bir gibi süreçlerle düzenli olarak yapılmalıdır.

 

Paslanmaz çelik su deposu temizliği aksatıldığında depo sanıldığının aksine paslanabilmektedir.

Depo türü ne olursa olsun temizliği ve bakımı yapılmadığı taktir de, su sirkülasyonu da yoksa, çok hızla depodaki suyun sağlığı bozulmakta, oluşan çeşitli patojenler nedeniyle, bu suyun çeşitli işlerde kullanılması sonucu çeşitli hastalık ve rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.

 

Bu hastalıklar ishal, kusma, ateş gibi belirtilerle başlayıp, sonrasında çok daha tehlikeli olabilen kolera, sıtma, çocuk felci, beyin iltihaplanması, bağırsak enfeksiyonları ve ciddi akciğer rahatsızlıklarıdır.

 

Paslanmaz çelik su deposu temizliği ve diğer su deposu temizlikleri, Sağlık bakanlığından yetkili bir temizlik ve dezenfeksiyon şirketine yaptırılması, doğru ve güvenilir bir hizmet almanız açısında çok önemlidir. Firmanın, tüm kalite yönetim ve personel yetki ve eğitim belgelerinin, sorgulanıp, talep edilmesi, firma tarafından sizlere beyan edilmesi gerekmektedir.

 

Su depoları temizlik ve dezenfeksiyonunda, Sağlık bakanlığınca ruhsatlı dezenfektanlar kullanılmalıdır. Bunlardan firmalarca yaygın olarak tercih edilen dezenfektanlar, sıvı klor, ozon, klor dioksit, hidrojen peroksit gibi maddelerdir.


Kirli paslanmaz depo resmi;

 


Temizlenmiş paslanmaz depo resmi;Her birinin kullanım sahası farklı olmakla birlikte, suda bulunan, bakteri ve patojen varlığını büyük oranda yok etmekte başarılı olan güçlü oksitleyicidirler.

 

Uygulama sonrasında suyun sağlıklı ve güvenilir bir yapıya kavuşması sağlanır. Temizlik şirketinin uygulamalarında kullandığı kimyasal dezenfektanların formülasyon şekli, uygun cihaz ve ekipmanlar ile,  belirli sürelerde yapılması, dezenfeksiyon işleminin başarı oranını direk etkilemektedir.

 

Burada yetkili firmanın sahip olduğu teknik bilgi ve deneyimi, işlemi doğru şekilde yapmasında ilk şarttır.

 

Paslanmaz çelik su deposu temizliği nasıl yapılır, bu konuda yetkili firmadan, ilk görüşmede bilgi almanız doğru karar vermenizde size yardımcı olacaktır.

 

Paslanmaz çelik su deposu temizliği talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

 

Türkiye genelinde, başta İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere, Tekdezvip, temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini kesintisiz olarak sürdüren, sürekli yenilenen personel mesleki eğitimleriyle, sektördeki güncel gelişmeleri takip eden, deneyimli, bilgili, konusunda uzman takım arkadaşlarıyla, hızlı ve sorun odaklı çözümler üreterek, siz değerli müşterilerimizin her zaman yanında olmaya devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021