OZONLA SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ YÖNETMELİĞİ

OZONLA SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Su sebilleri günlük hayatta sıklıkla kullandığımız suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Hemen her alanda karşımıza çıkan ve artık birçok yerde kurulumu sağlanan bu aletlerin temiz ve steril olması sağlıklı yaşam için oldukça önemlidir.

Su sebillerinin kurulum alanlarına bakılacak olursa; açık alanlara kurulumu sağlanan sebillerde havadaki tozun sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olmaktadır. Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde nemin hava yoluyla sebil içerisine girmesiyle suda kirlilik meydana gelmektedir.


Bu kirlilik tat ve koku farklılıklarına sebebiyet vermekte ve devamında sebil içerisinde yosun oluşumu meydana gelmektedir. Sebil de meydana gelen bu problemler bakteri üremesine neden olacaktır.

 

Bu durumda ozonla su sebili temizliği yönetmeliği bazında, sebiller ozonla temizlenerek tüm bakterilerden arındırılabilmekte ve ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmaması gerekmektedir.

Su sebilleri içerisinde oluşan ve bakterilerin en başında gelen koliform bakterisi hızlı üremektedir ve arındırılması oldukça zordur. Ozonla temizliği sağlanarak bu zor durum ile başa çıkılabilmektedir.

Su sebillerinde üreyen koliform bakterisi, yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Koliform üreme süresi 30 ile 90 gündür. 90 günü aşkın süredir temizlenmeyen sebillerin kullanıma durdurulması gerekmektedir. Aksi takdir de kirli su ölümcül sonuçlar doğurabilecek nitelikte zararlara neden olacaktır.

 

Sebillerin en geç 3 ayda bir ozonla su sebili temizliği yönetmeliği kapsamında temizliği yaptırılmalı ve takibi de yapılarak ihmal edilmemelidir.

Su sebili ozon temizliğinde, hizmet sonrası iş tamamlandı formunun yasal hükmünün olabilmesi ve verilen hizmetin sağlıklı kullanım ile sonuçlanacağından emin olunabilmesi için gerekli tüm belgelere sahip firmalar tarafından hizmet alımı yapmaya dikkat edilmelidir.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eksiksiz yetki ve kalite belgeleri firmanın güvenilir ve kaliteli olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Tekdez V.İ.P, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası bulunan firmamız eğitimli uzman ekiplerimiz ile siz değerli müşterilerimize destek olmaya devam edecektir.


Su sebilleri içerisinde oluşan problemlerin ölümcül nitelikte seyretmemesi için yıllardır hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi alabilecek ve uygun bir güne randevu oluşturulabileceksiniz.

Randevu gününde, sebil temizliği için gelecek olan uzman ekibimiz tarafından ozonla su sebili temizliği yönetmeliği kapsamında, 2000 MG jeneratörler kurularak, tüm hazneler ozon ile temizlenecek ve sebil içerisindeki tüm bakteriler yok edilecektir.

 

Kontrolünüzle birlikte sağlıklı kullanıma teslim edilecek olan sebillerin periyodik takibini gerçekleştirmekte olan firmamız sebil temizliği vaktiniz yaklaştığında bilgilendirme yapacak ve talebiniz ile birlikte tekrar aynı işlemler devam edecektir.

Bu şekilde sağlıklı su kullanımı gerçekleştirilerek, kirli su kaynaklı yaşanabilecek bütün sorunlar için tedbir alınmış olacaktır.

Küçük çocuklarında kullanımını sağladığı su sebilleri, bünyeden bünyeye farklı reaksiyonlar göstererek rahatsızlıklara sebebiyet vermekte, hassas bünyeye sahip olan çocukları yetişkinlere nazaran daha çok etkilemekte ve kalıcı hasarlara sebebiyet verebilmektedir.

 

Su sebili temizliği en geç 3 ayda bir yaptırılarak bu problemlere zemin hazırlanmamalı ve hizmet alınacak olan firmadan gerekli tüm belgeler, hatta çalışma kalitesini ölçebilmek adına referans talep edilmelidir.

Sebil temizliğinde yerinde hizmet vermekte olan firmamız tarafından tavsiyemiz, sebil temizliğinizin yerinde hizmet ile dezenfektesinin sağlanmasına dikkat etmeniz gerektiğidir.


OZONLA SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ YÖNETMELİĞİNE GÖRE


Ozonla su sebili temizliği yönetmeliği, su depolarında olduğu gibi 3 ve 6 aylık değildir. Çoklu sebil kullanımlarında ayda bir, standart dönemlerde su sebilleri 3 ayda bir temizlenip, ozon dezenfektesi yaptırılmalıdır.

Aksi takdir de yapılacak olan temizlik ve işlemlerin ne doğrultuda ilerlediği muallâkta kalacak ve yapılan temizlikten emin olunamayacaktır. Kontrolünüz ile ilerleyen işlemler kontrolünüz ile bitmelidir.


Yıllardır su sebili temizliğinde destek olmakta ve hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçerek sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm işlemlerin hizmetini talep edebilirsiniz.

Sağlık su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021