OZONLA SU SEBİLİ TEMİZLEME FİRMALARI

OZONLA SU SEBİLİ TEMİZLEME FİRMALARI

Yetişkin bir insanın günlük tüketmesi gereken su miktarı ortalama 2 litre ve üstüdür. Suyun vücudumuzda hücresel düzeyde yaşanan metabolik dediğimiz besinlerin parçalanması ve tekrar başka bileşikler üretilmesi olaylarında hem element olarak hem de sıvı ortam sağlaması açısından bedenimizin vazgeçilemez bir yapıtaşıdır.

 

Kanın % 90 gibi bir kısmını oluşturan suyun ne kadar hayati bir bileşen olduğunu bilmeliyiz.

 

Özellikle yaz aylarında çok sık kullanılan, su ihtiyacını kolay ve pratik bir şekilde karşılaması nedeniyle çok tercih edilen su sebilleri, artık hemen her sektörde, toplu yaşam alanları olan siteler ve sürekli insan sirkülasyonunun olduğu konaklama ve sosyal tesislerde yüzlerce insan tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Su sebillerinin sağladığı avantajları yanında sağlığımız açısından birçok tehlikeyi barındırdığı da bir gerçektir.

Öncelikle su sebillerinde kullanılan damacanaların taşıdığı suların kaynağı ve hangi işlemlerden geçirildiği çok önemlidir.


Yetersiz arıtma işlemleri ve dezenfeksiyon uygulamaları daha dolum aşamasında bir risk oluşturmaktadır, bunun dışında Su kaynaklarının dönemsel olarak kirliliğinin arttığı ve bulaşıcı salgın hastalıklara sebep olan patojen bakteri ve mikroorganizma yükünün arttığı durumlar nedeniyle kullandığımız su sebili temizlik ve dezenfeksiyonu büyük önem arz etmektedir.

Yetkili olan ozonla su sebili temizleme firmaları bu hizmeti güvenilir bir şekilde yerine getirmektedir.

 

Havada bulunan mikrobiyal kaynaklı kontaminantlar bakteriler, mantarlar, küf,maya ve virüslerdir. Hepsinin içerisinde en büyük çoğunluğu bakterlier ve mantarlar oluşturmaktadır.

Özellikle fungal etmenler yani mayalar ve küf sporları, hava kontaminasyonu açısından çok önemlidir. Bu etmenler özellikle iç ve dış ortamlarda nemli sıcak olan yerlerde çok hızlı çoğalırlar.

 

Genel yaşam alanlarında oda sıcaklığı kabul edilen 18-25 derecelik ısı ideal üreme sıcaklığıdır. PH istekleri de çok geniş bir aralıktır.

Hava ortamında patojen olan bakteri türleri ise 20-40 derece gibi geniş bir sıcaklık aralığına uyum sağlamaktadırlar. İdeal gelişim sıcaklığı ise 37 derecedir.

El temasıyla bulaşan fekal koliform bakteriler de aynı ortam koşullarında daha dirençli olan bakteri türüdür. Güneş kalorifer gibi ısı kaynakları sayesinde ısınan su sebillerinin iç hazne ve aksamları bu sıcaklığı sağlamaktadır. Düzenli aralıklarla su sebillerinin dezenfeksiyonu bu patojenlerin inaktive edilmesi açısından kesinlikle uzman yetkili bir dezenfeksiyon kuruluşuna yaptırılmalıdır.


 


Ozonla su sebili temizleme firmaları ve kuruluşları İstanbul başta olmak üzere ağırlıklı olarak sanayinin geliştiği yoğun nüfuslu büyük kentlerde ve Türkiye genelinde aktif olarak temizlik hizmetlerini sunmaktadır. Bu kuruluşların Sağlık bakanlığından ruhsatlı yetkili firmalar olması, sağlıklı bir dezenfeksiyon hizmeti alınması bakımından ilk irdelenmesi gereken noktadır.

Ozonla su sebili temizleme firmaları bunlar dışında sahip olmaları gereken nitelikler arasında, dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştiren teknik kadronun mesleki uzmanlık eğitimleri olması, iş sağlığı ve güvenliği yüksekte çalışma ve kapalı ortam eğitim sertifikaları olmalıdır.

 

Ayrıca bulaşıcı olan hepatit ve diğer kan hastalıklarını taşımadıklarının göstergesi olan kan tetkikleri ve portör muayeneleri kesinlikle olmalıdır.


 


Su dezenfeksiyonu hizmeti verilirken yaşanabilecek olası kazaların yaratabileceği risklere karşı bu sağlık tetkikleri ve yetki belgeleri her tüketici tarafından sorgulanması, hem kendi hem de sevdiklerinizin sağlığını korumanız açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Temizlik ve dezenfeksiyon hizmet sektöründe lokomotif görevini büyük bir kararlılıkla yürüten kuruluşumuz Tekdez, branşında yetkin eğitimli teknik kadrosuyla, dezenfeksiyon işlemlerinde gerçekleşen teknik gelişmeler doğrultusunda yenilenen temizlik ve dezenfeksiyon uygulamalarını yılların verdiği tecrübe ve birikimle birleştirmeyi başaran kuruluşumuz, başta İstanbul olmak üzere Türkiye kapsamında geniş hizmet ağıyla dezenfeksiyon hizmetlerini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021