ORTAM DEZENFEKSİYONU

ORTAM DEZENFEKSİYONU
TEKDEZVİP; T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yetkilendirilmiş, izin belgelerine sahip kuruluştur! Ortam dezenfeksiyonunun amacı gözle görülmeyen patojen, mantar, mikroorganizma üremesini engellemek ve sağlımızı risk altında bırakabilecek bu bakteri ve mikropların ortadan kaldırılmasıdır.

Ancak temizlik, dezenfeksiyon ve sterilizasyon ile bu risk bertaraf edilebilir. Ortam dezenfektesinde kullanılan dezenfektanların peroksit içermesi gerekir. Ortam dezenfeksiyonu talepleriniz için lütfen iletişim sağlayınız. Türkiye genelinde hava sterilizasyonu ve ortam dezenfektesi hizmetlerini profesyonel metotlar ile vermenin, haklı gururunu taşıyoruz.

Hidrojen peroksit, renksiz ve kokusuzdur. Kullanım alanı çok yaygın olan peroksit sıvı bir maddedir ve suda çözülebilir. Mikrop ve bakterilerin üremesini engeller, yok eder. Ortam dezenfeksiyon hizmetinde güçlendirilmiş hidrojen peroksit ürünleri kullanılmalıdır. Böylelikle mikro alan ortam dezenfektesi, hem de sterilizasyon sağlanmış olur.

İNFLUENZA, GRİP, VE DİĞER SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARINDAN KORUNMAK İÇİN YAŞAM ALANINIZDAKİ BAKTERİ, MİKROP VE PATOJENLERİN YOK EDİLMESİ GEREKLİDİR.

Ortam dezenfeksiyonu ve hava sterilizasyonu ile sağlıklı yaşam alanına kavuşun!
Corona virüsüne önlemler alabilirsiniz. Corona virüsü önlemleri sıralamasında ilk olarak hijyen ve temizlik gelmektedir.

Kirli ellerin yüze değdirilmemesi, ellerin gün içerisinde sürekli yıkanması, maske takılması uygulayabileceğiniz ilk maddelerdir. Bunun dışında corona virüsü tedbirleri için; mevcut ortamınızın, toplu taşıma araçlarının, vakit geçirdiğiniz her kapalı ortamın dezenfeksiyon ve sanitasyonunun yapılması gerekir.

Ortam dezenfeksiyonu; corona virüsü tedbirlerinden biridir. Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmeti saf ve nötralize edilmiş ozon, hidrojen peroksit türevlerinin nötralizatör ve pulvarizatörlerle uygulaması şeklinde verilir.

Ortam dezenfeksiyonu ile hava sterilizasyonu sağlanmış olur mu?

Bu konu kullanılacak dezenfektanın uygulanması ile ilgilidir. 

Tekdezvip ortam dezenfeksiyonu hizmetini ULV püskürtme metodu ile uygulamaktadır. Püskürtme tamamen havaya yayıldığı için aynı zamanda hava sterilizasyonu da sağlanmış olur.

Uygulama sonrası ortamdaki her maddeye çiğ şeklinde havadan dezenfektan yağar. Uygulama sonrası ortam ve havada bulunan gözle görünmeyen bakteri ve mikroplar yok edilir.

Özellikle sonbahar ve kış aylarının en yaygın hastalığı griptir. Gribe influenza virüsü sebep olmaktadır.

Titreme, aşırı halsizlik, ateş, öksürük ve burun akıntısı gribin başlıca belirtileridir. 

Çok bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Soğuk mevsimlerin önemli salgın hastalıklarından biridir.

Gribe nasıl yakalanırız?

Aynı mekan içerisinde gribe yakalanmış bir kişiyle temas ya da hava yoluyla, kullandığımız toplu taşıma araçlarında, yemek yerken, su içerken, okullarda kısaca hayatımızın her anında grip hastalığına yakalanmamız kuvvetle muhtemel bir durumdur.

Asıl konu gribe nasıl yakalandığımız değil, gribin nasıl salgın hale geldiğidir.

Kış aylarında bu hastalığın salgın hale gelmesinin sebeplerinden biri, ortam dezenfeksiyonu hizmetini ihmal etmemizdir.

Belirli periyotlar ile yapılacak ortam dezenfeksiyonu hizmetiyle,  grip ve benzeri birçok hastalığın salgın bir hal alması kolaylıkla önlenebilir.

Ortam dezenfeksiyonu nasıl yapılır?

Ortam ve hava dezenfeksiyonu ULV cihazlarıyla, mikro alan püskürtme yöntemiyle uygulanır. 

Mekan dezenfeksiyon sonrası, ortalama 2 saat kuruması için beklenir.

Ortam dezenfeksiyonu sonrası ortamdaki bakteri, patojen, mantar ve hastalık yapıcı tüm mikroorganizmalar yok edilip, sağlıklı bir yaşam ortamı sunulur.

Ortam dezenfeksiyonu nerelere uygulanabilir?

1.Konut, site, apartman, villa ortam dezenfeksiyonu,
2.Okul, üniversite, kolej, anaokulları, tüm eğitim kurumlarında ortam dezenfeksiyonu,
3.Tramvay, taksi, otobüs, tren, minibüs, metro, vapur, teleferik ve tüm toplu taşıma araçlarında ortam dezenfeksiyonu,
4.Alışveriş merkezlerinde ortam dezenfeksiyonu,
5.Otel, huzur evi, yurt ve tüm konaklama alanlarında ortam dezenfeksiyonu,
6.Gıda üretim ve satış alanlarında ortam dezenfeksiyonu,
7.Ameliyathane, hastane ve tüm sağlık kurumlarında ortam dezenfeksiyonu,
8.Hayvan sağım haneler ve hayvan barınaklarında ortam dezenfeksiyonu,
9.Su depolarında ortam dezenfeksiyonu,
10.Çocuk oyun parklarında ortam dezenfeksiyonu,
11.Tüm yaşam alanlarımızda ortam dezenfeksiyonu yapılmalıdır.

Değerli Müşterilerimizin Dikkatine !

Ortam dezenfeksiyonu hizmetinden önce, kullanılacak dezenfektanın Sağlık Bakanlığı ruhsatı, MSDS belgeleri mutlaka talep edilmelidir.

Bunlarla birlikte hizmet verecek personelin de portör muayene kayıtları, hijyen ve mesleki yeterlilik belgeleri, iş güvenliği sertifika kontrollerini yaparak kendinize ve firmanıza güvenli hizmet alabilirsiniz.
 
Tekdezvip Türkiye genelinde her kurum ve ortak yaşam alanlarında ortam dezenfeksiyonu hizmeti vermektedir.

Tekdezvip olarak, konusunda uzman kadromuz, yetki ve kalite belgelerimizle, siz değerli müşterilerimize profesyonel hizmet vermekteyiz.

Ortam dezenfeksiyonu hizmeti 2 usulde verilebilir. 
Bunlardan birincisi kimyasalla yani hidrojen peroksitle ortam dezenfeksiyonu, diğeri ise saf ve nötralize ozonla yani ozonla ortam dezenfeksiyonu hizmetidir.

Her iki metotda corona virüsü ve diğer influenza virüs mikroplarına karşı etkilidir. Ozonla ortam dezenfeksiyonu için detaylı bilgilere ozonla ortam dezenfeksiyonu linkinden ulaşabilirsiniz. Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmetinde de en etkili yöntem ozonlamadır.

Tekdezvip ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak için talep formunu doldurabilir ya da iletişim numaralarımızdan randevu talep edebilirsiniz.
 

FOTO GALERİ
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024