OKULLARDA SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

OKULLARDA SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su depoları; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve günlük hayatta önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

Su depolarının temizliği tüm kurum ve kuruluşlar, siteler gibi her alanda önem teşkil ettiği gibi okullarda da fazlasıyla titizlikle yaklaşılması ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Tekdezvip, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli okullarda su deposu temizliği hizmeti vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Okullar da su deposu temizliği firmamız tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlanmakta ve güvenilir hizmet sunulmaktadır.

 

Su  depolarının kirlilik aşamaları ve kirli suyun verdiği zararlar göz önünde bulundurulduğunda okullarda su deposu temizliğinin önemi ön plana çıkmaktadır.

 

Barajdan çıkan suyun depolara ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri maddeleri de taşıdığı bilinmekte ve depoya ulaştığında su kirlenmiş olmaktadır.

Barajdan depoya ulaşana dek yaşanan bu kirlilik aşamasının temizliği sağlanmadan kullanıma sunulmaması ciddi boyutta rahatsızlıkların habercisi niteliğinde olmaktadır.

 

Kirli suyu seven koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin depo içerisine nüfus etmesine neden olunacak ve okullarda kullanılan bakterili suyun insan vücuduna nüfusu kaçınılmaz olacaktır.

 

Okullarda su deposu temizliği, tüm okulları kapsayan genel bir kavram niteliğidir. Bu durumda anaokulları, ilkokullar, ortaokullar gibi küçük çocuklarında bulunduğu ve bir yetişkinden çok daha fazla etkilenebileceği problemler meydana gelmektedir.

 

Bunun nedeni olarak koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin yüksek ateş, ishal, kusma, tifo, kolera, kırım Kongo kanamalı ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlara neden olması olarak belirtmek doğru olacaktır.

Bu durum lise, üniversite ya da daha yüksek yaş aralığını kapsayan eğitim kurumlarında sorun olmayacağı anlamına gelmemektedir.

 

Elbette yetişkinler de kirli su kullanımından kaynaklı rahatsızlıklara yakalanabilmekte ancak çocukların bünyesi ile kıyaslandığında daha dayanıklı olmasından kaynaklı özellikle çocukların yakalanacağı rahatsızlıkların ciddiyeti kısa süre de meydana gelmektedir.

Bu tür durumlara maruz kalmamak ve sağlıklı su kullanımı için okullarda su deposu temizliği hizmetinin en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

 

Okullarda su deposu temizliği hizmetinin, Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

 

Düzenli ve periyodik düzenliğin yanı sıra okullarda su deposu temizliği hizmetinde, hizmet alınacak olan firmanın nitelikleri de sağlıklı teslimat için önem teşkil etmektedir.

 

Okullarda su deposu temizliği hizmetinde firmaların; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olması gerekmektedir.


Okullarda su deposu temizliği 


Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olacaktır.

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile firmamız uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ekipler tarafından hizmet vermektedir.

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile TEKDEZ V.İ.P, iş güvenliği uzmanlarından eğitim alarak sınavından geçmiş eğitimli ve uzman ekipleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

 

Okullarda su deposu temizliği hizmeti için, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan firmamız, çocukların ve yetişkinlerin sağlığı için gerekli tüm tedbirler ve titizlikle hizmet vermektedir.

 

Tekdezvip, okullarda su deposu temizliği hizmetimiz hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından sağlıklı su kullanımı için yıllardır hizmet vermekte olan Tekdezvip, sektörünün öncü firmalarındandır.

Güvenilir ve kaliteli hizmetin adresi olmaya devam eden firmamız ile iletişime geçerek bilgi ve hizmet talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve profesyonel hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021