OKULLARDA SU DEPOSU HESABI

OKULLARDA SU DEPOSU HESABI

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan, suyun muhafaza edildiği ve kullanıma sunulduğu alanlardır. Su depolarının temiz ve steril olması insan sağlığı açısından oldukça önem teşkil etmekte ve mutlaka özen gösterilmesi gereken bir konu olmaktadır.

 

TEKDEZ V.İ.P, okullarda su deposu temizliğini yıllardır profesyonel olarak yapmakta olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur. Su deposu temizliği ile birlikte okullarda su deposu hesabı hakkında detaylı bilgi sunmakta olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Okullarda su deposu hesabı hakkında detaylı bilgi verilebilmesi için bilinmesi gereken bilgiler mevcuttur. Öncelikle su deposunun tonajı ve niteliği bu konuda bilgi verecektir.

 

Su deposunun tonajı; en x boy x yükseklik çarpımı ile hesaplanan ve deponun boyutu hakkında bilgi vererek, verilecek hizmetin zamanının belirlenmesini sağlamakta olan detaydır.

Okullarda su deposu hesabı için diğer bir konu deponun niteliği olacaktır. Deponun niteliği deponun çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Depolar kendi içlerinde; metal depo, beton depo, plastik depo olarak ayrılmakta ve bu depolarda kendi içlerinde çeşitler barındırmaktadır.

 

Metal depolar; sac depo, galvaniz depo, modüler paslanmaz su deposu olarak içinde ayrılmaktadır.

Beton depolar; beton depo, fayans depo, PVC membran kaplanmış depolar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Plastik depolar; plastik depo, polietilen depo, fiber depo olarak karşımıza çıkmaktadır.

Depo çeşitleri, uygulanacak yöntem ve metotları doğru bir şekilde ayarlamayı sağlayarak okullarda su deposu hesabı için gerekli bilgi olmaktadır.


Okullarda su deposu hesabı 


Ayrıca depolara suyun nereden ulaştığı bilgisi de okullarda su deposu hesabı için gerekli bilgi olmaktadır. Bunun nedeni deponun kirliliğinin suyun ulaştığı yere göre değişmesinden kaynaklıdır.

 

Depoya su; kuyudan mı, yağmur suyundan mı, şebekeden mi yoksa taşıma su olarak mı ulaştırılıyor bunun bilgi deponun kirlilik oranı yanı sıra temizlik zamanı ve uygulanacak işlemlerin netleştirilerek okullarda su deposu hesabı için sağlıklı bilgi ve hizmet verilmesini sağlayacaktır.

Kuyudan gelen suyun daha kirli ve bakteri yuvası olması daha yüksek ihtimalli iken yağmur suyunun havadaki partiküller ile karışımı daha kirli ve bakteri üremesi için uygun ortam oluşmasını sağlamaktadır. Şebekeden gelen suyun ekstra durum gerektirmediği bilgisini de vermek doğru olacaktır.

 

Taşıma suyu olarak depoya ulaşma durumunda, su deposu temizliği için gerekli suyun temin edilip edilemeyeceği bilgisi ile su deposu temizlik günü mağduriyet yaşanmayacaktır.

 

Depoların kirliliği hakkında bilgi veren diğer konu en geç 6 ayda bir yapılması gereken depo temizliğinin en son ne zaman yapıldığı hakkında verilecek bilgi olacaktır. Okullarda su deposu hesabı yapılırken depo içerisinde uygulanacak yöntem ve çözümler ile süresi bu şekilde belirlenmektedir.

 

Su deposu temizlik dezenfeksiyon hizmetini yıllardır Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak sağlayan TEKDEZ V.İ.P siz değerli müşterilerimize sağlıklı su kullanımı için profesyonel hizmet sunmaktadır.

 

Firmamız ile iletişime geçerek okullarda su deposu hesabı için gerekli bilgiler olan deponun tonajı, deponun niteliği, suyun depoya nereden ulaştığı bilgileri ile profesyonel destek talep edebilirsiniz.

 

Su depolarının temizlik ve dezenfeksiyonu, depolarda üremesi hızlı olan koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kolera, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verilmemesi için öncelikli önem teşkil etmektedir.

 

Okullarda su deposu hesabı için gerekli bilgiler verilerek sağlıklı su kullanımı için temizlik talebi bir an önce yapılmalı ve ölümcül nitelikteki bu rahatsızlıklar ile insan hayatı tehlikeye atılmamalıdır.

 

Su deposu temizlik ve dezenfeksiyon hizmetleri sanıldığı kadar maliyetli işlemler değildir. Nitekim sağlığın para ile karşılığı olmadığını da belirtmek doğru olacaktır.

Su deposu temizliği ve okullarda su deposu hesabı için lütfen firmamızla  iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021