OKUL SU DEPOSU TEMİZLEME TUTANAĞI

OKUL SU DEPOSU TEMİZLEME TUTANAĞI

Su, hemen her alanda kullanımı sağlanan ve günlük hayatta önemli bir ihtiyaç olan unsurdur.

Su depoları; suyun muhafaza edildiği ve kullanıma sunulduğu alanlardır. Bu durumda su depolarının temiz ve steril olması suyun sağlıklı kullanıma sunulabilmesi için ön koşul olmaktadır.

 

Su depolarının steril ve temiz olması için en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Bu temizlik süreci okullardaki depoların temizliği için de geçerli olmakta ve Sağlık Bakanlığı tarafından da zorunlu kılınmaktadır.

 

Okul su deposu temizleme tutanağı; Sağlık Bakanlığı genelgesince su depolarının kesinti olduğu dönemlerde en geç 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunluluğudur.

 

Su depolarına barajdan temizlenmiş olarak suyun neden kirli olarak ulaştığı sıkça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu durum incelendiğinde suyun barajdan çıktığında depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri taşıyarak ulaşması olarak açıklanmaktadır.

 

Depoya yabancı madde karışımları ile ulaşan su kirlenmiş olacaktır. Kirli su, bakteri üremesi için elverişli alanlar haline gelmekte ve koliform, ekoli, enterekok olarak bilinen oldukça zararlı bakteriler depo içerisini kaplamaktadır.

 

Bakteri yuvası suyun kullanımı, insan sağlığını tehlikeye atmakta, yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlara neden olabilmekte ve istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.


Okul su deposu temizleme tutanağı 


Bu tür durumlara maruz kalınmaması için okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında su depolarının en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.


Temizlik hizmetinin okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında değerlendirilebilmesi için, firmanın niteliklerinin Sağlık Bakanlığı genelgesinde kabul edilebilecek düzeyde olması gerekmektedir.

 

Bu durumda firmanın nitelikleri sahip olduğu belgeler ile ölçülebilmektedir. Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

Okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında bu belgeler, güvenilir ve kaliteli hizmetin kanıtı niteliğinde olacaktır ve herhangi bir denetlemede sorunsuz olarak teslim edilebilecek geçerli belge sunulabileceğinin göstergesi olmaktadır.

 

TEKDEZ V.İ.P, okul su deposu temizlik ve dezenfeksiyon hizmetini Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında sağlamakta olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız ile iletişime geçerek okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında detaylı bilgi ve hizmet talep edebilirsiniz.

 

Türkak akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak TEKDEZ V.İ.P, uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

 

Firmamız tarafından, iş bitiminde tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formun

u okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

Su deposu temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde hizmet alınacak firmanın nitelikleri mutlaka sorgulanmalı ve talep edilmelidir. Aksi takdir de alınacak olan hizmet sonrası tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunun okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında herhangi bir kanuni hükmü bulunmayacaktır.

Ayrıca su deposunun temizlik ve dezenfeksiyonundan emin olunamayacak çeşitli rahatsızlıklara davetiye çıkarılmış olacaktır.

 

Sağlıklı su kullanımı ve verimli hayat standartları için Sağlık Bakanlığının zorunlu kıldığı okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında su depolarının temizliği ihmal edilmemeli;  çocukların, yetişkinlerin ve gençlerin her alanda kullandığı suyun temizliği mutlaka takip edilmelidir.


Özellikle küçük çocukların daha çabuk etkilendiği ve bünyelerinin kaldıramadığı göz önünde bulundurularak okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında su depolarının temizlik ve dezenfekte işlemleri zamanında ve düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Okul su deposu temizleme tutanağı kapsamında doğru hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021