MUSLUKTAN NEDEN PASLI SU GELİR

MUSLUKTAN NEDEN PASLI SU GELİR

Barajdan çıkan su aslında klorlanmış ve temizlenmiş olarak çıkmaktadır. Buna rağmen musluklarımızdan paslı su gelmesi hemen hemen herkesin anlam veremediği bir konu olmuştur. Öncelikle barajdan çıkan suyun ne kadar temizlenmiş olarak çıkmış olsa da, belli bir yolculuktan geçip bize ulaşacağını biliyoruz elbette.

Aslında musluktan neden paslı su gelir sorusunun cevabı bildiğimiz bu yolculukta gizli.

 

Su barajdan çıkıp boru hatlarından geçerek bize ulaşırken beraberin de kum, balçık, çamur gibi maddeleri de getirmektedir.  Bu şekilde direkt bize ya da depoya gelmiş olan su paslı olacaktır ne yazık ki. 


Musluktan neden paslı su gelir 


Musluktan neden paslı su gelir sorusunun başlıca nedenlerinden kabul edebileceğimiz bu yolculuk dışında, bu yolculuk sırasında geçtiği hatlar üzerinde de durmak gerekmektedir. Boru hatlarının uzun süre temizlenmemekten, sürekli kullanılmasından, bu kullanımın yanında kum, balçık gibi maddeler taşımasından kaynaklı paslı ve kirlenmiş olması fazla yüzdelik verebileceğimiz bir olasıdır.

 

Musluklarımızdan gelen su bu şekilde ne yazık ki sadece paslı değil, bize üreyen bakterilerle dolu bir hastalıkta taşımaktadır. Günlük hayatta sık sık yaşadığımız mide bulantısı, kusma, ateş, ishal gibi hastalıkların başlıca sebeplerinden biridir aslında.

 

Suyun sadece barajdan çıkmadan önce temizlenmiş olması yetmemekle birlikte hayatımızı kötü de etkilemektedir. Beraberinde getirdiği hastalıklar hiçte küçümsenecek kadar küçük değildir.

 

Su içmek;  hem sağlık, hem güzellik hem zindelik açısından çok önemli bir eylemdir. Uzmanlarında sık sık uyardığı üzere günlük almamız gereken limitine kadar çizelgesi vardır. Ufak bir baş ağrısı bile vücudumuzun susuz kalmasından kaynaklı olabilmektedir. Bu durumda su hayattır diyebiliriz aslında.

 

Peki vücudumuz için bu kadar önemli olan suyu biz nasıl temiz içeceğiz? Yada sebze ve meyve yıkarken, kişisel temizliğimizi yaparken nasıl temiz kullanacağız?

 

Musluğumuzu açtığımızda paslı değil  duru, sağlıklı suyu nasıl göreceğiz ?  Beraber incelediğimiz bu kirlenme  kısmının nasıl meydana geldiğini inceleyelim:

 

Musluktan neden paslı su gelir ? Belli bir yolculuk aşamamız vardı ve beraberinde kum ve balçıkla beraber geliyordu.  Farz edelim ki su yolculuğunu bitirdi ve bu şekilde bir depoya geldi. Sonra da size ulaştı ve musluğunuzdan paslı su geldi.  Bu durumda deponun balçık, kum gibi maddelerle kirliliğinden  arındırılması gerekmektedir. Bu da tahmin edebileceğimiz üzere deponun temizliği ile mümkün olacaktır.


Musluktan neden paslı su gelir


Farz edelim ki su barajdan çıkıp direkt bize ulaştı. Musluğumuzu açtığımızda paslı su görüyoruz. Demek ki bu suyun hanemize ulaştığı tesisat hattımızın temizlenmesi gerekiyor.  

 

Her şeyin maddiyata döküldüğü bu zamanda sağlıklı suyu nasıl temin edeceğiz diye düşünmemekte mümkün değil. Ama hiç endişe etmenize gerek yok. Temizlik yaptırmadan önce yapmamız gereken birkaç araştırma ve püf noktası olacak. Öncelikle görüştüğünüz firma; sağlık bakanlığı onaylı mı, kalite yetki belgeleri tam mı, çalışan kadronun belgeleri tam mı ve bir diğer önemli husus ne kadar ilgili? İşimizi yapalım geçelim modu mu hakim yoksa işini ivedilikle takip eden bir firma mı? Bütün bu özellikler sizi doğruya, sağlığa götürecektir.

 

Tekdez V.İ.P.  tam kalite yetki belgeleri ile, çalışan kadrosunun güler yüzü ile, tecrübeli yönetici kadrosu ile size hem sorun hakkında detaylı bilgi verecek, hem de sorunun çözümü için gereken bütün ilgiyi gösterecektir.

 

Günlük hayatımız fazlasıyla yoğunken depo temizliğimizin üzerinden kaç ay geçti, tesisat temizliği ne zaman yaptırılmıştı gibi soruların cevabını bilmek mümkün olmayacaktır. Sizin yerinize takip eden bir firmanızın olması sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır elbette.

TekdezV.İ.P  kadrosu, tüm güveni ve özeni size özel olarak sunacaktır.

Su deposu temizliği ve su tesisatı temizliği talepleriniz için lütfen randevu alınız.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021