METAL SU DEPOSU TAMİRİ

METAL SU DEPOSU TAMİRİ

Metal su depolarında delinme ve çatlaklar dışında en sık karşılaşan sorun, su ve metal etkileşimi ile paslanma oluşumudur. Paslanma görülen depolardan kullanımı sağlanan suyun kirli ve sarı renkte olduğu bilinmektedir.

 

Su depolarında paslanma görüldüğü an müdahale edilmelidir. Depo içindeki paslanmalar giderilmediği takdirde depoda kırık ve delinmelere neden olacaktır. Kırık ve delinmelerden kaynaklı su kaçağı deponun işlevini yerine getirmesini engelleyecek ve en tehlikesi su temele ulaştığında temelde çürüme ve erime başlatacaktır.

 

Bu tür problemlere sebebiyet vermemek için metal su deposu tamiri yaptırılmalıdır.

Metal su depolarında görülen pas; çatlak ve delinmelerin habercisi olarak algılanmalıdır.Depo kaybı yaşamamak için görülen hasar göz ardı edilmemeli ve gereken işlem için yetkili kuruluşlara başvurulmalıdır. 


Metal su deposu tamiri 


Tekdez V.İ.P sunduğu tüm hizmetler için gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip olup uzman kadrosu ile hizmet sunmaktadır.

 

Metal su deposu tamiri, çeşitli izolasyon yöntemleri ile sağlanmaktadır. Metal su depolarında görülen hasar epoksi izolasyon yöntemi ile giderilmektedir.

Paslanma giderilmediği ve kullanıma devam edildiği durumlarda metal depoda çatlak ve kırıklar oluşacaktır, metal depolarda çatlak ve kırık oluştuğu takdirde yapılacak pek bir işlem bulunmamaktadır.

 

Depo kaybı yaşamamak adına hasar ve paslanma görüldüğü an epoksi izolasyon hizmeti sağlanmalıdır. Epoksi izolasyon, metal su deposu tamiri niteliği taşımaktadır.

Epoksi izolasyon depo içinde paslanmanın giderilmesini sağlamakta ve suyun muhafaza ortamının steril kalmasını sağlayarak uzun ömürlü depo kullanımı sağlamaktadır. 

 

Epoksi izolasyon yöntemi ile uygulanacak olan tamir işlemi için, hizmet talebinde bulunan kurumun yetkili firma personellerine depoyu boş teslim etmeleri gerekmektedir.

Epoksi izolasyon depo içine uygulanan, depo dışında herhangi bir işlem gerektirmeyen bir hizmettir.

Depo içinde oluşan çamur, balçık ve pas gibi yabancı maddeler raspalama makineleri ile kazınarak arındırılır. Ardından depo içi genel temizliği sağlanmalı ve epoksi uygulanabilmesi için deponun kuruması 3 gün beklenmelidir. 

 

Kuruluk sağlandığında ilk kat astar epoksi uygulanmalıdır. Epoksi depo zemin ve yan duvarlarına uygulanan, tercihe göre depo tavanına da uygulanabilen bir işlemdir. Astar epoksinin kuruması için 3-5 gün arasında bekleme sağlanmalıdır.

 

Astar epoksi kuruluk gösterdiğinde aynı yöntemler ile 2. Kat epoksi uygulanır. Kuruluk sağlanmadan diğer aşamalara geçilmemelidir. 2. Kat uygulanan epoksi uygulaması tamamlandığında kuruması için 5-8 gün arasında beklemeye alınır.

 

Depo içinde uygulanan epoksi tam anlamıyla kuruluk gösterdiğinde yetkili firma personelleri tarafında gerekli olan genel depo temizliği sağlanır ve onayları olduğu takdirde depo sağlıklı kullanıma açılabilmektedir.

 

Epoksi izolasyon, kuruluk sağlanmadan diğer aşamaya geçilmemesi gereken bir işlem olmasından kaynaklı hizmet süresi 15-20 gün arasında sürmektedir.

 

Kış aylarında kuruluğun sağlanması uzun zaman alacağından salyangoz sistemleri kurularak, kuruluk sağlanabilmekte ve hizmet standart süresinde tamamlanabilmektedir.

 

Hiçbir aşamaya kuruluk sağlanmadan geçilmemesi gerekmektedir.

Aksi bir durumda epoksi tutmayacak ve istenilen sonuç alınamayacaktır. Kuruluk sağlanmadan yapılan işlemde gözle görülmeyen pas partikülleri kısa sürede ortaya çıkacak ve sorun devam edecektir.

 

Böyle bir sorun ile karşılaşmamak için metal su deposu tamiri işinin ehli, konusunda uzman, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile hizmet sunan kuruluşlar tarafından yaptırılmalıdır.

Tekdez V.İ.P, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip Türkiye genelinde hizmet sunan kurumsal bir kuruluştur.

Konusunda uzman ve eğitimli ekipleri ile hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize profesyonel hizmet sunmaktadır.

Metal su deposu tamiri hakkında bilgi ve destek almak için lütfen müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021