METAL SU DEPOSU İZOLASYONU

METAL SU DEPOSU İZOLASYONU

Metal su depoları yapımında kullanılan materyal ile şekillerine göre 3 başlıkta ele alınmaktadır. Sac, galvaniz ve modüler paslanmaz depo olarak incelenmektedir.

Metal su depolarında kırık ve delinmeler dışında en sık karşılaşılan sorun su ve metal etkileşimi ile oluşan paslanmadır.

 

Paslanmaların oluştuğu depolarda çözüm metal su deposu izolasyonu ile sağlanmaktadır.

Yarık ve çatlak oluşumundan sebep su kaçağı meydana gelen metal alaşım su depolarında yapılacak çok bir işlem bulunmamaktadır.

 

Paslanmaya bağlı korozyon tespit edildiği an metal su deposu izolasyonu yapılmalıdır.

Kullanımı sağlanan depodan gelen su, kirli ve sarı renkte ise depoda ciddi bir paslanma söz konusudur. Depo içerisinde meydana gelen paslanmalar su içerisinde yoğun miktarda demir oranını da artıracaktır.

 

İnsan vücuduna teması kaçınılmaz olan kirli suyun, bakteri üremesine ve akabinde ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olduğu bilinmektedir.


Metal su deposu izolasyonu 


Bu nedenle depo içerisinde görülen paslanmalar, renk değişikliği ya da kaçak gibi durumlar saptandığı takdirde metal su deposu izolasyonu yaptırılarak deponun verimli olarak işlevini yerine getirmesi sağlanmalıdır.

Ancak bu şekilde sağlıklı su kullanımı mümkün olacaktır.

 

Metal su deposu izolasyonu, yöntem ve uygulama olarak özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Kaliteli ve güvenilir hizmet alınması gereken bu işlem; işinin ehli, konusunda uzman, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile hizmet vermekte olan kuruluşlar tarafından yaptırılmalıdır.

 

Depo izolasyonunun özen ve titizlik ile doğru yöntemler doğrultusunda ilerlediği ve tamamlandığından emin olmak için, hizmet alınan kuruluşlardan yetki ve kalite belgeleri talebinde bulunulmalıdır.

 

Bu şekilde uygulanan izolasyon işlemi, doğru yöntemler ile sonuç odaklı hizmet sunulacağının bir ispatı olacaktır.

Tekdez V.İ.P, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup gerekli kalite ve izin belgelerine sahip Türkiye genelinde hizmet sunan kurumsal bir kuruluştur. Su deposu izolasyon hizmetleri için firmamızdan profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

 

İzolasyon hizmetleri, depo niteliğine göre değişkenlik göstermektedir ve metal depolarda epoksi izolasyon yöntemi sağlıklı kullanıma olanak sağlamaktadır.

 

Epoksi izolasyon uygulaması için, deponun firma personellerine boş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Boş olarak teslim edilen deponun, dibine çökmüş olan kirlilik, yosun, pas ve yabancı maddeler raspalama ve kazıma yöntemi ile sökülmektedir.

Böylece depo temizlenerek ortalama 3 gün gibi süre zarfında beklemeye bırakılır.

 

Üçüncü günün sonunda depo kuruluğu sağlanmış ise ilk kat epoksi astar uygulanır.

 

Bu aşamalarda depo kuruluğu önem arz etmektedir. Kuruluk sağlanmadan gerçekleşen her işlem istenilen sonucun sağlanamamasına sebep olacaktır.

 

İlk kat olarak yapılan epoksi astarın kuruması için 3-5 gün arası bir zaman bırakılır. Astar epoksinin kuruması tamamlandığında metal su deposuna aynı yöntemle 2. Kat epoksi uygulama yapılır.

Depo içinde çalışma bittiğinde 5-8 gün kurumaya alınır.

 

Depo içinde kuruluk tamamen sağlandığında yetkili uzman personel tarafından depo dezenfekte işlemi yapıldıktan sonra metal su deposu izolasyonu tamamlanmış ve sağlıklı kullanıma açılabilir hale gelmiş olacaktır.

 

Metal depolarda izolasyon işlemi, her aşamada kuruluğun sağlanması için özellikle dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Kuruluk izolasyon hizmetinin sağlıklı sonuç verebilmesi için önem teşkil eden bir ayrıntıdır ve bu nedenle uzun süren bir işlemdir.

 

Uygulanan işlem süresi depo büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bekleme süresinin önemi göz ardı edilmemeli ve yanlış bilgiler doğrultusunda uygulanan kısa süreli yöntem ve metotlara itibar edilmemelidir.

 

Aksi takdir de kuruluk sağlanmadan gerçekleşen izolasyon tutmayacak ve metal depo içerisinde su kaçağının önüne geçilmiş sayılmayacaktır.

 

İzolasyon işlemi tam tutma sağlayamadığı için kısa vadede görülmeyen pas partikülleri zamanla tekrar açığa çıkacak ve yapılan işlemden ciddi anlamda verimli olması beklenemeyecektir.

Tekdez V.İ.P, metal su deposu izolasyonu hizmetinde gerekli tüm yetki ve kalite belgelerine sahip olup uzman ve eğitimli ekipleri ile sonuç odaklı hizmet sunmaktadır.

Metal depolarda sağlanan sağlıklı ve sonuç odaklı izolasyon hizmeti için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021