LİMON TUZU İLE SU SEBİLİ TEMİZLEME

LİMON TUZU İLE SU SEBİLİ TEMİZLEME

Su sebilleri günlük hayatta sıklıkla ve her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği ve kullanımını basitleştiren aletlerdir.

Her alanda ve sıklıkla kullanılan su insan hayatını oldukça fazla etkilemektedir. Bu nedenle suyun kullanımının sağlandığı alanların sağlıklı ve steril olması önem teşkil etmektedir.

Su sebilleri sağlıklı kullanımı için düzenli ve periyodik olarak en geç 3 ayda bir temizliği yaptırılması gereken aletlerdir. Limon tuzu ile su sebili temizleme işlemleri gibi farklı yöntem ve metotlarda işlemlerle karşılaşılmaktadır. Oldukça zararlı ve kesinlikle tamah edilmemesi gereken bu yöntemler, sebil içerisindeki kirli su ile farklı reaksiyonlara girerek insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek zararlar vermektedir.

 

Sebil içerisindeki kirli su, sebillerin sıklıkla kullanımı, çok fazla el teması ve kurulum alanları ile doğru orantılıdır. Çok fazla el teması, el ile bulaşan kirin hava yoluyla sebil içerisine girerek suyun kirlenmesine neden olmaktadır.

Açık alanlara ya da kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde, açık alanlarda havadaki tozun sebil içerisine girmesiyle ve kapalı alanlarda toz ve nem hava yoluyla sebil içerisine girerek suyun kirlenmesine neden olmaktadır.

 

Su kirliliği koku ve tat farklılıklarına sebebiyet verecek ve akabinde sebil içerisinde yosunlanma meydana gelecektir. Yosunlanma sebiller için arındırılması zor bir işlemdir. Yosunlanan sebillerin, öncelikle sıcaklık yayan aletlerin yakınına kurulmuşsa, konumunun değiştirilmesi gerekmektedir. Sıcaklık yosunlanmayı hızlandırıcı bir etkendir.


Limon tuzu ile su sebili temizleme 


Konumlandırılması doğru şekilde yapılan sebillerin, doğru yöntem ve metotlar ile temizliği yaptırılarak yosundan arındırılması gerçekleştirilebilecektir. Düzenli olarak sebil temizliğine devam edilmediği takdir de aynı problemle tekrar karşılaşılacaktır.

Limon tuzu ile su sebili temizleme gibi yöntemler, doğru yöntem değildir. Bu yöntemler sebillerin temizlenmesi değil zarar görmesine ve insan sağlığına zarar verici etkenlere sahiptir.

Su sebili temizliği doğru metot ve yöntemlerle düzenli ve periyodik olarak yapıldığı takdir de sebil içerisinde yaşanacak olan yosunlanma, koku, tat farklılıkları ile karşı karşıya kalınmayacaktır ve sağlıklı su kullanımı gerçekleşecektir.

Aksi takdir de, sebil içerisini kaplamış olan yosunlar bakterilerin oluşumu için zemin hazırlamış olacak ve koliform olarak nitelendirilen, üremesi oldukça hızlı ve insan sağlığı açısından tehlikeli olan bakterilerin oluşumuna neden olacaktır.

Koliform, yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bünyeden bünyeye farklı reaksiyonlar gösteren bu bakteri rahatsızlıkları, ölümcül olabilmektedir.

Su sebili temizliğinin doğru yöntem ve metotlara hakim firmalarca yaptırılması da oldukça önem teşkil etmektedir. Firmaların belgelerini sorgulayarak uygulanacak işlemin verimi ölçülebilmiş olacaktır.


Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası firmanın güvenilir olduğunun ve kaliteli hizmet vereceğinin kanıtı niteliğindedir.

 

Tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz, personel yetki belgeleri eksiksiz firmalar tarafından sağlanan hizmetler sağlıklı su kullanımı için güvenilir olacağı için mutlaka bu belgeler sorgulanmalıdır.

Tekdez V.İ.P su sebili temizliğinde yıllardır hizmet vermekte olan Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur.

Firmamız, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile doğru yöntem ve metotlar, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eğitimli ve uzman ekibimizle siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktadır.

 

Profesyonel ve eğitimli ekiplerimiz tarafından 2000 MG ozon jeneratörleri kurularak tüm haznelerin ozon ile steril hale getirilmesi sağlanır ve su sebili tüm bakterilerden arındırılmış olarak sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

Limon tuzu ile su sebili temizleme, sirke ile temizleme, karbonat ile temizleme gibi değişik duyum ve yöntemlere asla itibar edilmemelidir. Limon tuzu ile su sebili temizleme, sebildeki mevcut üreyen bakteri miktarını düşürmez aksine çoğaltır. Ozon dışında limon tuzu yada herhangi bir madde ile temizlenmeye çalışılan su sebili sağlıklı kullanılamaz.

Tekdez V.İ.P tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz ve personel yetki belgeleri eksiksiz olarak profesyonel hizmet ile sağlıklı kullanım sağlamaktadır.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021