KOKU YAPMAYAN SU SEBİLİ HANGİSİ

KOKU YAPMAYAN SU SEBİLİ HANGİSİ

Su, günlük hayatta hemen her alanda kullandığımız ve her ihtiyacımızı karşılayan önemli bir ihtiyaçtır. Bu neticede suyun kullanımını sağladığımız başka bir deyimiyle muhafaza edildiği alanların steril olması, suyun sağlıklı kullanıma sunulabilmesi için önem teşkil etmektedir.

Suyun muhafaza edildiği ve kullanımını kolaylaştıran aletler olan sebiller düzenli olarak temizlendiği takdir de koku yapmayan su sebili hangisi sorusunun cevabı elde edilmiş olacaktır.

 

Suyun koku yapmaması temizliğine bağlıdır. Kirli su da zamanla koku ve tat farklılıkları meydana gelecek, rahatsız edici bir kullanıma sebebiyet verecektir.

Ayrıca sebillerdeki koku ve tat farklılıkları zamanla yosun oluşumuna neden olacaktır. Yosunlanma sebiller de arındırılması zor ve oldukça şikâyet konusu olmuş bir problemdir. Yosunlanma beraberinde bakteri oluşumuna zemin hazırlayacak ve koliform olarak nitelendirebileceğimiz üremesi hızlı ve tehlikeli bakteri çeşidi sebili kaplamış olacaktır.

 

Koliform; yüksek ateş, kusma, bulantı ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. İshal, kusma, bulantı insanlarda günlük hayatta durduk yere meydana gelen rahatsızlıklar olabilmekte ve sebepleri hep başka problemlere bağlanmaktadır. Oysa suyun kirli kullanımının bu tür rahatsızlıklar da birinci sırada geldiğinin bilinmesi gerekmektedir.

Bu tür rahatsızlıklara sebebiyet verilmemesi için en geç 3 ayda bir su sebili temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

 

Koku yapmayan su sebili hangisi sorusunun bir diğer yanıtı olarak güvenilir ve kaliteli firma tarafından ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmadan sterilizasyonu sağlanmış ve düzenli takibi yapılarak en geç 3 ayda bir düzenli olarak temizliği yaptırılmış olan sebiller bu kategoride nitelendirilebilmektedir.

Firmanın güvenilir ve kaliteli olduğunun kanıtı niteliğinde olan Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri bulunan firmalar tarafından alınan hizmet sağlıklı ve verimli olacaktır.

Koku yapmayan su sebili hangisi

Sebiller çok sık kullanılan aletlerdir ve sık kullanımdan kaynaklı daha hızlı kirlenebilmektedir.

Yosunlanma faktöründe hızlandırıcı etki yaratmamak için sebillerin kurulumunda ısı yayan aletlerin yakınına kurulmamasına dikkat edilmelidir. Sebillerin doğru konumlandırılması yosunlanmayı hızlandırmamak için etken olacaktır fakat sebil içerisindeki kirliliğe engel olmak için yeterli olmayacaktır.

Açık alanlara kurulumu sağlanan sebillerin içerisine havadaki tozun girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır. Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebiller de nemin hava ile sebil içerisine nüfus etmesi sonucu suda kirlenme meydana gelecektir.

Kirli su kullanımının insan vücudu üzerindeki zararları göz önünde bulundurulduğunda böyle durumlara sebebiyet verilmemesi ve sağlıklı yaşam içim mutlaka sebil bakımına ve bakımı yaptırılacak olan firmaya dikkat edilmelidir.

 

Sebillerin verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için yetkili firmalar tarafından temizliği sağlanmalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile herhangi bir denetlemede ibraz edilebilecek iş tamamlandı formunun geçerliliği olmasının önemli olduğu da göz ardı edilmemelidir.

Tekdez V.İ.P, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz, kurumsal ve profesyonel hizmet vermekte olan bir kuruluştur.


Koku yapmayan su sebili hangisi sorusuyla karşılaştığımız müşterilerimize, verilen bilgi doğrultusunda eğitimli ve uzman ekiplerimiz tarafından detaylı ve kaliteli hizmet ile koku yapmayan sağlıklı kullanıma sahip sebil teslimatı gerçekleştirmekteyiz.

 

Su sebili temizliği ve diğer tüm temizlik işlemlerinde Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan firmamız, sağlıklı yaşam için tüm özverisi ve titizliğiyle destek olmaktadır.

 

İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile Tekdez V.İ.P, uygulanacak yöntem ve metotların profesyonel ve eğitimli ekipler tarafından verildiği kusursuz temizlik ile hizmet sunmaktadır.

Su sebili temizliği hizmetlerinizde sağlıklı kullanım için firmamız iletişime geçebilir ve uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tekdez V.İ.P tüm çözümlerinizde ve temizliğinizde destek vermeye devam edecektir.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021