KAHRAMANMARAŞ POLİÜRETAN ENJEKSİYON UYGULAMASI

KAHRAMANMARAŞ POLİÜRETAN ENJEKSİYON UYGULAMASI

Su kaçaklarının önlenmesi yada kapatılması, soğuk derz boşluklarının izolasyonu, betonda yapısal güçlendirme çalışmaları, temelde su kesme, asansör çukurunda su kesme gibi problemlerin giderilmesinde poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon uygulamaları su kaçağı kesin çözümlerinde uygulanan yöntem ve metotların başında gelmektedir. Bu uygulama esnasından poliüretan ürün betonun içerisine komple nüfus ederek, betonda oluşmuş çatlak ve yarıkları kapatır. Bu çatlaklardan gelen suyu tamamen kesen Kahramanmaraş poliüretan enjeksiyon uygulaması ile mevcut su kaçaklarının önüne geçilebilir ve devam etmesi önlenebilmektedir.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmetinden önce detaylı keşif yapılarak, yöntem ve metotların belirlenmesi gerekmektedir. Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı keşfi için lütfen randevu talep ediniz.


KAHRAMANMARAŞ genelinde enjeksiyon uygulamalarını profesyonel, konusunda deneyimli personellerimiz ile vermekteyiz.

Su akan çatlakların enjeksiyon su yalıtımı yapılmadığında, çatlak ve yarıklar günden güne ilerler. Bu ilerlemeye bağlı olarak da su kaçağı artar. Çatlaklara, soğuk derzlere uygulanan enjeksiyon hizmeti, elastik poliüretan uygulamasıdır.

Elastik poliüretan uygulaması beton çatlakların içerisindeki suyla temas ettiği an şişer ve yarıkları kapatır. Böylelikle su kaçağı önlenmiş olur.

KAHRAMANMARAŞ genelinde yapısal güçlendirme projelerinde de Kahramanmaraş poliüretan enjeksiyon uygulaması hizmeti verilmektedir. Bu uygulama KAHRAMANMARAŞ genelinde tüm ilçe ve merkezlerinde profesyonel ekiplerimiz ile sunulmaktadır. Ülkemizin deprem bölgesi olduğu bilinmektedir. Deprem ve toprak kaymalarının bina kiriş ve kolonlarında meydana getirdiği korozyon, konutun sağlamlık ve mukavemetini olumsuz etkilemektedir. Bina ve konut güçlendirme metotlarından biride poliüretan enjeksiyon uygulamasıdır. Bu uygulamada aynı su kaçaklarının kesilmesindeki gibi beton içerisine enjekte edilen poliüretan madde ile yapılmaktadır.

Poliüretan uygulama KAHRAMANMARAŞ genelinde nasıl yapılır?

Beton yüzeyine enjekte edilecek delikler açılır. Bu deliklerden Paker ve dübeller yardımıyla poliüretan enjeksiyon uygulanır. Uygulanan enjeksiyonun diğer yerlerdeki çatlak ve yarıklardan akması beklenir. Enjeksiyon sonrası, çok kısa bir süre sonra suyla temas eden madde şişer ve tüm çatlak ve yarıkları kapatır.

Poliüretan enjeksiyon, polimer maddesi ile geliştirilmiştir. Su teması sonrası kısa sürede şişerek yayılır. Su ve yalıtım alanında yegane çözüm olarak KAHRAMANMARAŞ merkezlerinde uyguladığımız hizmet, sonuç odaklı çözümler sunmaktadır.


Kahramanmaraş poliüretan enjeksiyon uygulaması


KAHRAMANMARAŞ genelinde Kahramanmaraş poliüretan enjeksiyon uygulama alanları;

1.       Barajlarda ve metro tünellerinde,

2.       Maden ve arıtma tesislerinde,

3.       Limanlarda,

4.       Dilatasyonlarda,

5.       Temel yalıtımlarında,

6.       Otopark, zemin gibi alanlara su girişini önlemek için,

7.       Asansör çukuru su yalıtımında,

8.       Su depolarına dışarıdan girecek suyun önlenmesinde,


KAHRAMANMARAŞ merkezlerinde uyguladığımız poliüretan enjeksiyonun faydaları;

1.       Suya ve sarsılmaya bağlı korozyonun giderilmesi,

2.       Depreme dayanıklılığın artırılması,

3.       Uygulanan yapının ömrünü uzatır,

4.       Kısa süreli hizmet teslimi ve çözüm odaklı sonuç,

5.       Su giriş ve kaçağının önüne geçilmesinde etkili sonuçlar.

Sıkça rastlanılan ve çözümü zor olarak düşünülen asansör kuyusu su yalıtımı KAHRAMANMARAŞ poliüretan enjeksiyon uygulamaları ile çözüm bulmaktadır.

Asansör çukurlarına yapım ve inşaat esnasında, doğru bir yalıtım, izolasyon uygulaması yapılmadıysa,  duvardan su fışkırıyor veya asansör çukuruna su doluyor gibi problemlerin yaşanması olağan bir durumdur.

Asansör su kuyusu poliüretan enjeksiyon yalıtımı yapılması için, çukurun dibi beton olmalıdır. Bu betonun mukavemeti artırılıp, uğramış olduğu korozyon giderildiğinde sorun çözüme ulaşacaktır. Bu işlemlerde ancak KAHRAMANMARAŞ merkezlerinde poliüretan enjeksiyon uygulamalarımız ile yapılmaktadır.

KAHRAMANMARAŞ poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatları belirlenmeden önce mutlaka uygulama yapılacak alanda detaylı keşif yapılması gerekmektedir. Poliüretan enjeksiyon malzemesinin ne kadar kullanılacağı tam olarak netleşemez. Bunun sebebi beton içerisindeki veya altındaki çatlak, boşlukların görünmemesi ve tespit edilememesidir. Bu sebeple poliüretan enjeksiyon uygulaması fiyatı kullanılacak ürüne göre litre olarak hesaplanır. Detaylı ve doğru yapılacak keşifle ortalama maliyet çıkartılabilir ve uygulanacak yöntemin çözüm odaklı olması sağlanır.


Kahramanmaraş poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılmadan önce detaylı keşif yapılmasının diğer bir amacıda, su çıkışı olabilecek muhtemel yerlerin tespit edilmesidir. Bu tespitle poliüretan enjeksiyon hizmetinin başarı seviyesi de netlikle ölçülebilir.

TEKDEZ V.İ.P. firmamız başta KAHRAMANMARAŞ olmak üzere Türkiye genelinde poliüretan enjeksiyon uygulaması hizmeti vermektedir. Firmamız Sağlık Bakanlığından onaylı, gerekli yetki ve kalite belgelerinin tümüne sahiptir.


Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi müşteri memnuniyeti ve sonuç odaklı çözümler, en kuvvetli referanslarımızdır. KAHRAMANMARAŞ ilimizin tüm ilçelerinde poliüretan enjeksiyon uygulaması taleplerinize, konusunda uzman, sektörde uzun yıllar deneyim sahibi ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

TEKDEZ V.İ.P. poliüretan enjeksiyon su yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak veya bilgi almak için lütfen iletişim sağlayınız.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021