İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SU DEPOSU TEMİZLİK FİRMALARI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SU DEPOSU TEMİZLİK FİRMALARI

Kuruluşumuz su deposu temizliği, su deposu dezenfekte ve biyosidal ürün kullanımlarında, TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIK ve HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yetkilendirilmiş, kalite ve izin sertifikalarına sahip firmadır.


Su hayattır, su sağlıktır. Evlerimizde, işyerlerimizde, günlük hayatımızın her anında kullanmak için ihtiyaç duyduğumuz suyun, hanemize nasıl geldiğini, hangi yollar ile dezenfekte edildiğini ve sağlıklı tüketim için hangi metotların uygulanması gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. 


Barajlarda biriktirilen ve muhafaza edilen su, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ su deposu temizlik tarafından düzenli, çevreye ve canlılara zarar vermeyen kimyasallar ile temizlenmektedir. Bu temizleme işlemi sonrası dağıtımda,  belirlenen oranlarda klorlanan su şebeke hattında dağıtım yolculuğuna başlar.


İstanbul büyükşehir su deposu temizlik firmaları  içerisin de TEKDEZ V.İ.P. sektörüne öncülük eden, tüm yetki ve kalite sertifikalarına sahip su deposu temizlik ve su deposu dezenfektesi  alanında hizmet veren kuruluştur. 


Barajlardaki suyun dezenfekte ve temizlik hizmeti İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ tarafından asla ihmal edilmemektedir. İSKİ tarafından yapılan bu temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinin amacı sudaki bakteri ve mikropların yok edilmesi, suyun kalitesinin artırılması ve berrak bir hal alması için uygulanır.

İstanbul su deposu temizlik

Barajlarda muhafaza edilen suyun bakteri ve mikrop üretmeme şansı bulunmamaktadır. Barajlarda muhafaza edilen suda, dezenfekte edilmeden önce kötü kokulu ve tat problemi bulunur. Bu sorunların asıl kaynağı oluşan bakteri mikroplar ve mavi yeşil alglerdir. Mavi yeşil alglerin halk arasındaki ismi yosundur.

 

Yosunlar su ortamında bulunan, fotosentez ile enerji üreten mikroskobik bitkilerdir. Baraj suyundaki tat farklılığının ve kokunun ana nedenlerinden biri yosundur. İstanbul su barajlarının yıllık verim hacmi ortalama 1 milyar 660 milyon metreküp olarak ölçülmektedir. Bu kapasitede verim üreten barajlarımızın temizlik ve dezenfeksiyonu da, verim oranıyla eşdeğer zor ve meşakkatli bir süreçtir. 


İstanbul’un su kaynakları, barajları;

Ömerli barajı, Darlık barajı, Elmalı 1 ve Elmalı 2 barajı, Terkos barajı, Alibeyköy barajı, Büyükçekmece barajı, Sazlıdere barajı, Istrancalar, Kazandere barajı, Pabuçdere barajı, Yeşilçay regülatörü, Melen 1 ve Melen 2 regülatörleri, Yeşilvadi regülatörü, Şile Keson kuyularıdır.

 

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ tarafından barajlarda temizlenen su, sonrasında nasıl kirlenir?

Sağlıklı su tüketim ve kullanımında sadece İSKİ yada ilçe belediyelerinin çalışmaları yetersiz kalabilir.

Son tüketici yani bizlerin daha bilinçli ve üzerimize düşen zorunlulukları yerine getirmemiz gerekmektedir. Bu zorunluluk, mecburi su deposu temizlik hizmetidir.


Barajlardaki su temizlenip dezenfekte edildikten sonra dağıtım hatlarına basılır. Kullanım alanımıza yani mevcut su depomuza gelene kadar beraberinde, taşıma hattı içerisindeki balçık ve çamuru da getirir.

Su deposu içerisinde biriken balçık ve çamur dibe çökerek bakteri ve mikrop üretmeye başlar. Bu bakterilerde suda tat ve koku değişikliklerine, yosunlanmaya, suyun berrak rengini kaybedip çamurlu bir renk almasına ve tüketicide yada kullanıcıda ciddi sağlık problemlerinin başlamasına neden olur. 


Temiz dağıtılan suyun kirlenmesindeki diğer bir etkende belediyelerin yer altı çalışmalarıdır. Su taşıma hattına verilecek herhangi bir zararda kirlenme olması kuvvetle muhtemel durumdur. Önlemleri derhal ilgili belediyelerce alınır.


Su depolarının steril olarak muhafaza alanı oluşturmasının, sağlıklı su tüketim ve kullanımı için önemi yüksektir.

Sağlık Bakanlığının genelgelerinde de konu net bir şekilde özetlenmiştir. Bakanlık 2007-67 genelgesinde kesinti olduğu dönemlerde su deposu temizlik hizmetinin 3 ayda bir, olağan dönemlerde 6 ayda bir periyodik olarak yaptırılması gerektiğini belirtmektedir.


İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmetlerinde TEKDEZ V.İ.P. müşteri temsilcinizden, gerekli bilgiyi talep edebilir veya randevu oluşturabilirsiniz.


İski su deposu temizliği 


Su deposu çeşitleri nelerdir?

1:Plastik su depoları

2:Çelik su depoları

3:Galvaniz su depoları

4:Sac su depoları

5:Beton su depoları

6:Fayans su depoları

7:PVC Membran kaplanan su depoları

 

Su deposu temizlik hizmeti, mevcut deponun marka ve niteliği ile ilgili bir konu değildir. Su deposu temizlik hizmeti her marka ve nitelikteki su depolarına uygulanmaktadır.


TEKDEZ V.İ.P. başta İstanbul ve tüm ilçeleri olmak üzere, Türkiye genelinde su deposu temizliği ve su deposu yalıtımı alanlarında hizmet vermektedir.


TEKDEZ V.İ.P. Sağlık Bakanlığı, Halk ve ilçe Sağlığı tarafından yetkilendirilmiş, izin belgelerine sahip bir kuruluştur.Su deposu temizlik hizmetinizi gönül rahatlığıyla talep edebilir, soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İstanbul büyükşehir su deposu temizlik firmaları TEKDEZ V.İ.P.  İSO 9001 kalite yönetim sistemine dahil, marka tescilleriyle güvenilir firmalar arasındadır. Çalışan tüm personellerimizin mesleki yeterlilik ve hijyen sertifikaları, portör muayene raporları, iş güvenliği belgeleri tam ve eksiksizdir.


İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ tarafından dağıtımı yapılan suyun, muhafaza edildiği depolarda hijyen, temizlik ve sanitasyon hizmetini günümüz teknolojilerine uygun, profesyonel metot ve yöntemlerle veren TEKDEZ V.İ.P. personellerimiz, su deposu temizlik dezenfeksiyon alanlarında tüm eğitim, Ar-ge ve fizibilite uygulamalarında uzmandır.

 

İstanbul Büyükşehir Plastik (Fiber – Polietilen) su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

Plastik su depoları kendi içlerinde polietilen ve fiber olarak ayrılmaktadır. Plastik su depoları tonaja mukavemetinden sebep, yüksek tonajlı konumlandırılmamaktadır. En çok kullanılan plastik su depoları 1,5,10,20 tonluktur. 500 litre ve 750 litrelik plastik su depoları da bulunmaktadır.


Plastik su depolarında temizlik hizmeti diğer depo türlerine göre daha spesifiktir. Örneğin her plastik su deposunun içerisine giriş sağlanamaz. Böyle durumlarda dışarıdan müdahale ekipmanları kullanılmaktadır.


Plastik su depoları enlemesine yada boylamasına üretimden çıkar. Bu sebeple plastik su depolarında en, boy ve yükseklik alınarak hacim hesaplaması yapılmaz. Deponun üzerindeki etiketlerden deponun litre veya tonajı hesaplanır.


Plastik su deposu temizlik hizmetinde diğer önemli konuda, depo kapağının bulunduğu mekan tavanına yakın konumlandırılmış olmasıdır. İçerisine giriş sağlanamayacak ise dışarıdan temizlik yapılır. Dışarıdan temizlik yapılabilmesi içinde depo kapağı ile tavan arasında ortalama 1 metre mesafe bulunması gerekir.


1 metrenin altında konumlandırılmış plastik su deposu temizlik hizmeti için depo kapağının kesilmesi gerekebilir.

Plastik su depoları üretim maddesine istinaden sağlıklı muhafaza depo grubuna girmez. Bunun sebebi plastik içerisinde suyun kısa sürede bakteri ve mikrop üretiyor olmasıdır. Ayrıca plastik su depoları su tonajının kuvvetine dayanıklı olmadığı için, yarılma ve kırılma yapabilir.


Plastik su deposu tercih sebebi genellikle düşük maliyetli ve kurulumu kolay olmasıdır. Plastik su deposu temizlik hizmeti aylık, 3 aylık ve en fazla 6 aylık periyotlar ile uygulanmalıdır.

 

İstanbul Büyükşehir Çelik su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

Çelik su depoları; sağlıklı muhafaza ve kullanım potansiyeline sahiptir. Çelik su deposu temizlik hizmetin de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.


Çelik su deposu temizlik hizmetinde dikkat edilmesi gereken hususlardan birincisi, paslanmadır. Her çelik depo paslanmaz algısı  halk arasında hüküm sürse de, bu kesinlikle doğru değildir. Çelik su depoları da zamana ve suyun korozyonuna karşı paslanma yapabilir. Çelik su deposu temizlik hizmeti sonrasında detaylı rapor tutulmalı, eğer paslanma saptanmış ise izolasyon uygulanması için müşteriye bilgi verilmelidir.


Çelik su depolarında başlayan paslanma, müdahale edilmediğinde çoğalır ve kısa süre sonra depoyu kullanılamaz hale getirebilir. Bu paslanma su deposunda delik açılmasına sebebiyet vereceği gibi kullanıcıda bakteri kaynaklı sağlık problemlerine yol açar.


Bu depolarda dikkat edilmesi gereken bir hususta içerisine giriş kapaklarıdır. Modüler paslanmaz su deposu temizlik hizmetinde, depoya giriş için 2 seçenek mevcuttur. Bunlardan ilki depo en veya boyunda mevcut, vidalarla sabitlenmiş kapaktır. Diğer kapak ise modüler paslanmaz su deposunun üstünde bulunmaktadır. Depo içerisine girişte mümkünse yukarı kapak kullanılmalıdır. Bunun sebebi alt kapaktan giriş için kapağın sökülmesi gerekir. Söküm sonrası vida tutmaması yada plastik muhafazaları eskiyen depo kaçak yapabilir.


Modüler paslanmaz su depoları temizlik hizmeti kesinlikle dışarıdan yapılmaz. Deponun alt zemini bölmeli olduğu için, dipte biriken çamur ve balçık depo içerisine giriş sağlanmadan temizlenememektedir.


Modüler paslanmaz su deposu temizlik hizmeti sonrası saptanan pas, deponun sağlıklı kullanıma uygun olmadığının bir göstergesidir. Epoksi izolasyon uygulaması sonrası su deposu sağlıklı kullanıma teslim edilir. Epoksi uygulama temizlik hizmeti içerisinde mevcut olmayıp, haricen tekliflendirilir.


Modüler paslanmaz su deposu temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta ara bağlantı gergi demirleridir. Bu bağlantı demirleri depoya dolan suyun hacmiyle deponun zarar görmemesini ve esnememesini sağlar. Temizlik esnasında bu gergi demirlerine kesinlikle müdahale edilmemelidir. Üzerine basmak, vidalarını sıkmak yada açmak gergi ayarını bozabilir.

 

İstanbul Büyükşehir Galvaniz su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

Galvaniz su depoları metal alaşımdan imal edilir. Galvaniz su depoları modüler paslanmaz depolara göre uygun fiyatta konumlandırılan fakat sağlık açısından paslanmaz depo niteliğini taşımayan muhafaza alanlarıdır.


Galvaniz su depoları temizlik hizmeti aksatıldığında, yüksek oranda paslanmalar oluşabilir. Bazı galvaniz su depoları izolasyonu yapılabilirken, bazen de pas oranının artması ve raspalama olmayacığı için izolasyon yapılamayabilir.


Galvaniz su depolarına paslanmaz sonrası epoksi izolasyon hizmeti verilmelidir. Galvaniz su posu temizlik hizmetinde deponun büyüklüğüne göre kesinlikle içeriden müdahale edilmelidir.


Galvaniz su depoları en geç 6 ayda bir temizlenip dezenfekte edilmelidir. Aksi taktirde su deposu sağlıklı bir şekilde kullanılamamaktadır.

 

İstanbul Büyükşehir Sac su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

Sac su depoları aynı galvaniz su depolarında olduğu gibi metal alaşımdan imal edilmiştir. Hiçbir zaman kalite olarak galvaniz ve sac su depoları, modüler paslanmaz çelik su depolarının yerini tutmaz.


Kısa sürede paslanır ve sağlıklı muhafaza alanı grubuna dahil değildir. Paslanma sonrası izolasyonu da oldukça zahmetli ve maliyetlidir. Sac su deposu temizlik hizmeti dışarıdan değil, depo içerisinden yapılır.


Sac su deposu temizliği sonrası mutlaka paslanma raporlanmalı, bir sonraki temizlikte ilerleme var mı kontrol edilmeli ve gerekirse yalıtım hizmetine tabi tutulmalıdır.


Sac su depoları yüksek tonajda imal edilemez. Bunun sebebi yüksek hacimdeki suyu muhafaza edemeyecek olmasıdır. Sac su deposu temizliği talepleriniz için lütfen iletişim sağlayınız.

 

İstanbul Büyükşehir Beton su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

Beton su depoları sağlam ve yüksek hacimli suyun muhafaza edilmesi için konumlandırılan muhafaza alanlarıdır.

Beton su depoları 5 tondan 20.000 tona kadar olabilir. Beton su deposu temizliği hizmetinde dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır.


Bunlardan ilki beton su depolarında olabilecek gaz ihtimalidir. Beton su deposu temizlik hizmeti yapılmadan mutlaka havalandırılmalı, gerekirse havalandırma sistemleri kurulmalıdır. 


Yüksek tonajlı beton su depolarında dışarıdan ve dozaj sistemleriyle yapılan klor bazen depo içerisinde tam anlamıyla çözelti kıvamına gelmez ve dibe çöker. Depo zeminindeki suya ilk müdahalede de aktif hale gelir ve hayati risk teşkil eder.


Beton su depoları yüksekliği 2 metreden çok ise emniyet kemerli iniş sağlanmalı ve gerekli tüm iş güvenliği tedbirleri mutlaka alınmalıdır. Beton su deposu temizlik hizmeti %95 depo içerisinden uygulanır. İçerisine giriş sağlanamayan çok küçük tonajlı beton su depolarına ise dışarıdan temizleme hizmeti verilir.


Beton su deposu temizliğinde yükseklik ve tonaja göre sisleme sanitasyon hizmeti de kullanılabilir. Bu yöntemle müdahale edilemeyen alanlarından temizlik ve sanitasyon hizmeti problemsiz tamamlanmış olacaktır.Beton su deposu temizlik hizmeti sonrasında çok detaylı bir etüt yapılmalıdır. Etüt işleminde beton duvarlarında yarık, çatlak ve korozyon varsa tespit edilmeli ve derhal hizmet alan kurum yetkilisine raporlanmalıdır. 


Doğru etüt yapılmadığında beton su depolarında var olan su kaçağı zor tespit edilir. Bu kaçak eğer ki depo dışarısına, gözle görünen bir alana yönlenmiş ise derhal müdahale edilir. 


Eğer kaçak var ve kaçak su tespit edilemiyor ise konut veya mekanın temeline iniyor demektir. Bu durum oldukça tehlikelidir. Temele inen su, temelde bulunan kiriş ve demirlerde çürüme yapar ve konutun ayakta durmasını sağlayan yapı taşlarına zarar verebilir.


Beton su depoları içerisine herhangi bir izolasyon hizmeti uygulanmamış depolardır. Bu sebeple steril olarak suyu muhafaza etmede, yalıtım uygulanmış depolara göre geride kalmaktadır. 

Yalıtım ve izolasyon ismi geçince ilk akla gelen su depolarındaki kaçağın giderilmesi olarak bilinse de, bu doğru değildir. Beton su depolarına uygulanan yalıtım ve izolasyon hizmeti hem su kaçağının önlenmesi, hem de suyun daha sağlıklı, steril bir ortamda muhafaza edilmesi için yapılmaktadır. 


Bu ve benzer sebeplerle her beton su deposuna, steril izolasyon uygulaması yapılması gerekir. İzolasyon yapılmamış bir beton su deposu, mevcudiyetindeki suyu sağlıklı olarak saklayamaz ve dağıtamaz.


Beton su deposu temizlik fiyatları bir çok etken duruma göre değişiklik gösterebilir. Su deposunun tonajı, depoda kullanılan suyun niteliği, deponun son temizlik tarihi bu etken maddelerin bazılarıdır. 


Beton su deposu temizlik talepleriniz için konusunda uzman müşteri temsilcilerinizden bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. İstanbul büyükşehir su deposu temizlik firmaları  TEKDEZ V.İ.P. personelleri; randevu gün saatine riayetli, güler yüzlü, tecrübeli, yetki ve kalite sertifikalarına sahip profesyonel ekiplerden oluşmaktadır. 


Soruna çözüm odaklı yönelen ekiplerimiz İstanbul Büyükşehir Beton su deposu temizlik hizmetinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayacaktır.Beton su deposu temizlik hizmeti sonrası içeri giriş kapakları da kontrol edilmelidir. Kapak aralarında kırık, delik ve çatlak tespit edilirse derhal hizmet alan kurum yetkilisi bilgilendirilmelidir. 

Bu hizmetin sebebi depoda çıkan fare, örümcek ve bir çok haşerenin depo kapaklarından giriyor olmasıdır. İçeri giren ve bir daha çıkamayan haşere türleri depoda koliform, ekoli ve enterekok gibi çok tehlikeli bakteri türevlerinin üremesine neden olur.İstanbul büyükşehir su deposu temizlik firmaları 


SU DEPOSUNDA ÜREYEN BAKTERİLER NELERDİR?

Su depolarında kirlilik ve zamana bağlı birçok bakteri türevi üremektedir. B bakterilerin başında koliform, ekoli ve enterekok gelir.


Koliform bakterisi hava kaynaklı olabileceği gibi toprak, bitki ve su kaynaklıda olabilir. Bağırsak sistemini tutan bu bakteri tüketicide sağlık problemlerine yol açar. İshal, kusma, ateş, bağırsak enfeksiyonları başlıca belirtileridir.


Koliform çabuk üreyen ve yapışkan bir bakteri türevidir. Yok edilmesi oldukça zordur. Koliform tespit edilen su deposu yada su sebillerinin kullanımı derhal durdurulmalı, ve konusunda uzman kurumlarca verilecek temizlik sanitasyon hizmetinden sonra açılmalıdır.


Ekoli bakterisinin asıl adı Escherichia dır. Bulaştığında çok riskli hastalıklara sebebiyet verebilir. Dışkı kaynaklıdır. Su tüketimi yada ekoli bulunan suyla temasta kolaylıkla bulaşır. Başlıca belirtileri dışkılamada kanama, mide ağrıları ve krampları, ishal ve kusmadır. Derhal ekoli bulaşan su deposunun temizlik ve dezenfektesi yapılmalıdır.


Enterekok bakterisi hayvanlarda, gıdalarda ve özellikle suda bulunur. Bulunduğu ortama adapte olan bu bakteri ürer ve çoğalır. Tespitleri enterekok analizleriyle yapılır. Sağlık problemlerine yol açtığı gibi, yok edilmesi zordur. Su bulunan ortamlar başlıca üreme alanlarıdır. Birçok hastalığı tetikleyebilir. Kontamine olduğu alanların temizlik ve dezenfeksiyonun sağlanması gerekir.


KİRLİ SU DEPOSU

Kirli su deposu 


İstanbul Büyükşehir Fayans su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

Fayans su depoları, beton üzerine seramikle izole edilmiş su muhafaza alanlarıdır. Suyun sağlıklı ve steril bir ortamda muhafaza edilmesi için gerekli yeterliliğe sahip depolardır.


Fayans su depolarının bakımı ve temizlik hizmeti spesifik ve zaman alan işlemler grubudur. Fayans su depoları temizlik hizmeti diğer depolarda olduğu gibi aylık, 3 aylık ve en geç 6 aylık periyotlar ile uygulanmaktadır.


Fayans su depoları temizliğinde dikkat edilmesi gereken konulardan biri 150 Bar basınç kapasitesine sahip kompresörlerin yıkama ve durulama işleminde, seramiklere en az 1 metre uzak mesafeden uygulanmasıdır. Bu uygulamanın sebebi fayans aralıklarına uygulanan derzlerin basınçlı suyla zarar görmesini engellemektir. Bu işlemde 150 bar basınç yerine su jetleri de kullanılabilmektedir.


Fayans su deposu temizlik hizmetinde diğer dikkat edilmesi gereken konu temizlik hizmeti sonrası detaylı keşiftir. Bu keşifte derz araları kontrol edilir, düşen, çatlayan veya kırılan fayanslar kayıt altına alınır ve müşteriye raporlanır. Derz araları boşalan fayans su depolarının su kaçağı yapması muhtemel durumdur. Derz araları olağan durumlarda bile 2 yılda bir yenilenmelidir.


Fayans su deposu temizlik hizmetinde kullanılan tahkim, edevat ve makinelerin depo içerisine titizlikle indirilmesi gerekmektedir. Dikkatsiz veya konusunda eğitim almamış personellerce uygulanan temizlik hizmetlerinde, darbeye bağlı fayans kırılmaları veya çatlamalar, buna bağlı su kaçakları meydana gelmektedir.


Fayans su depolarında suyun gider tahliye eğimi genellikle ters konumlandırılır. Hizmet sonunda fayans depo zemininde su kalmamasına dikkat edilmelidir.Fayans su deposu temizleme hizmetinde kesinlikle yumuşak telli fırçalar kullanılmalıdır. Sert fırça darbeleri, fayans derzlerini boşaltabilir.

Fayans su depoları, beton su depolarında olduğu gibi su kaçağının çok sık karşılaşıldığı depo türlerindendir. Derz boşalmaları, çatlaklar buna etken olmaktadır. Kullanımı sağlıklı ve steril olsada, bakımı zor ve zahmetlidir.


Fayans su deposu temizlik hizmeti talepleriniz için randevu oluşturabilir yada 02125540556 numaralı müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.


TEMİZLENMİŞ SU DEPOSU

Temiz su deposu İstanbul Büyükşehir PVC membran kaplı su deposu temizlik hizmeti nasıl yapılır?

PVC membran kaplı depolar izole edilmiş depo sınıfındadır. PVC membran kaplanan depolar, genellikle öncesinde su kaçağına maruz kalmış depolardır. PVC membran kaplanmasının sebebi su kaçağının önüne geçebilmek içindir.


PVC membran su deposunun zemin ve dört köşe yanal duvarlarının izole edilmesidir. Genellikle mavi renkli ve 1.5 mm kalınlıkta yalıtım malzemesidir.


PVC membran kaplu su deposu temizlik hizmeti de zahmetlidir. Aynı fayans depolarda olduğu gibi tüm ekipman ve makinelerin depo içerisine büyük titizlikle indirilmesi gerekir. Rastgele ve dikkatsizce verilen bir hizmette membran yırtılabilir ve su kaçağı oluşabilir.


Membran kaplanmış su depolarının aylık, 3 ve 6 aylık temizlik bakımları yapılmalıdır. Bu bakımların sonunda su deposu temizlik öncesi ve sonrası resimleriyle birlikte, PVC mukavemet durumu kontrol edilip, detaylı raporlanmalıdır.

 

TEKDEZ V.İ.P. SU DEPOSU TEMİZLİK HİZMETİ NASIL UYGULANIR?

1:Su deposu temizlik hizmeti için önceden randevu günü belirlenir. Randevu gününe kadar hizmet alan kurum tarafından su deposu boşaltılır yada gelen ekiplere boş teslim edilir. Depodaki suyu boşaltma işlemi müşteri tarafından genellikle ana şebeke vanalarının kapatılıp, depo içerisindeki suyun kullanılarak tüketilmesiyle yoluyla yapılır. Küçük tonajlı depolarda suyun tüketilme ihtimali yok yada kullanılamayacak kirli ise tahliye vanaları açılarak, müşteri tarafından depodaki su boşaltılır.


2:Boş teslim alınan su deposuna giriş sağlanmadan önce gerekli güvenlik tedbirleri alınır. Elektrik bağlantıları kontrol edilir, gaz ihtimaline karşı su deposu havalandırılır, emniyet kemerleri giyilir, 3 M gaz maskesi ve tek giyimlik hijyen kıyafeti giyilir, en az 2 personelden oluşan ekiplerden biri depo içerisine girdiğinde diğer personel güvenlik amacıyla su deposu dışarısında bekler.


3:Depo zemininde kalan az miktarda kirli su 0,1 mm çekiş kapasitesine sahip dalgıç pompalar kurularak, depo dışarısına tahliye edilir.Deponun kirli, temizlik öncesi hali fotoğraflanır.


4:Suyu tamamen boşalan depo zemindeki çamur, balçık ve depo içerisinde olmaması gereken maddeler depo dışarısına tahliye edilir. Bu tahliye suyla karıştırıp balçık halinde pompalar yapılabilir yada elle çektirilebilir.


5:Depo zemini ve dört köşe yanal duvarları kir sökücü dezenfektanlar ile fırçalanır. Bu fırçalama sonrası kirlerin çözülmesi için ortalama 5-10 dakika arası beklenilir.


6:Çözülen kirler 150 Bar kompresörler ile yıkanır. Bu yıkama esnasında 0,1 mm çekişe sahip dalgıç motorların çalışması gerekir. Çözülen ve zemine dolan kirli su beklemeden depo dışarısına tahliye edilir.


7:Yıkama işleminden sonra son bir kez durulama işlemi yapılır. Duvarlardan ve zeminden akan su depo dışarısına tekrar tahliye edilir.


8:Temizlenen su deposu ULV sisleme yöntemiyle dezenfekte edilir. Dezenfekte işleminde 2000 MG ozon jeneratörleri,  nötralizatör ve ULV cihazı kullanılır. Bu işlemle depo içerisindeki oksijen miktarı artırılır ve müdahil olunamayan alan kaldıysa sterilizasyonu tamamlanır.


9:Su deposuna önceden fare, köpek, kedi gibi canlıların düşüp ölmesi ve depoda beklemesi gibi bir durum varsa kötü kokunun giderilmesi için nötralizatör kullanılır. Nötralizatör içerideki oksijeni toplayarak ozon verir. Ozonlama 5000 MG kapasitede gerçekleştirilir.


10:Temizlik ve dezenfeksiyon işleminden sonra su deposunun çalışan aksamları kontrol edilir. Bu aksamlar tahliye vanasının kapalı olması, şamandıranın işlevini görüp görmemesi ile ilgilidir.


11:Tüm uygulanan işlemler sonunda su deposun temiz fotoğrafları çekilerek, müşteriye gönderilir ve depo sağlıklı kullanıma teslim edilir.

 

Yukarıda belirtilen tüm maddelerde olduğu gibi, su deposu temizlik hizmetiniz uygulanmaktadır. Uygulamaları hizmet esnasında yerinde takip edebilir, ekiplerimizden hizmet sonunda detaylı bilgi alabilirsiniz. TEKDEZ V.İ.P. ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak için lütfen randevu talep ediniz.


İstanbul Büyükşehir su deposu temizlik fiyatları hakkında bilgi almak için; su deponuzun tonajını, niteliğini, kullanılan suyun niteliğini bilmeniz yeterlidir. İstanbul Büyükşehir su deposu temizlik fiyatları belirlenirken su deponuzun m3’ ünü net yada nete yakın belirtmeniz gerekmektedir. 


Su deposunun tonajı en x boy x yükseklik(H) formülüyle bulunur. Yani eni 3 metre, boyu 2 metre, yüksekliği de 3 metre olan bir su deposunun tonajı 18 M3 dür. Plastik, polietilen ve fiber su depolarında tonaj bilgisi deponun üzerinde yada etiketinde yazmaktadır. Bu depolarda en, boy, yükseklik üzerinden tonaj hesabı yapılamaz.


Yukarıda belirtilen etken maddeler bilinmediğinde, İstanbul Büyükşehir su deposu temizlik fiyat bilgisi belirlenemez. Ölçüleri alıp tonajı netleştirmeniz akabinde su deposu temizleme randevunuzu almanız gerekecektir.


İstanbul Büyükşehir su deposu temizlik fiyatları belirlenirken, depoda kullanılan suyun niteliği de önem arz etmektedir. Kuyu suyu veya yağmur suyu depoları mutlaka fiyat alırken belirtilmelidir. 

Bu betimlemenin amacı kuyu ve yağmur suyu depoları olağandan daha fazla kirlendiği için, çalışma süreleri de uzun olmaktadır. Bu tarz depolarda vidanjör destekli su deposu temizlik hizmeti verilebilir.


DEPOLARDA KULLANILAN SUYUN NİTELİKLERİ;

1:Şebeke suyu

2:Arıtma suyu

3:Kuyu suyu

4:Yağmur suyu

5:Yangın su kontrollü

 

Şebeke suyu standart barajlarımızdan, hanemizdeki su deposuna gelen sudur. Belirli periyotlar ile temizlenen şebeke suyu depolarında kirlenme matematiksel orantılıdır.


Arıtma suyu şebekeden gelen suyun, arıtılarak depoya alınması uygulamasıdır. Direk şebeke suyu depolarına göre daha az kirlenir. Arıtma suyu depoları genellikle içme suyu olarak kullanılır. İçme suyu deposu temizliği aylık olarak yaptırılmalıdır.


Kuyu suyu alan depolar aşırı kirlenmektedir. Kuyuların temizliği yapılamadığı için, depo içerisinde yoğun miktarda balçık ve çamur birikmesi, buna bağlı olarak da bakteri üreyen depolardır. Kuyu suyu alınan depoların temizliği uzun sürmekte ve meşakkatli bir süreçtir. Deponun tonaj büyüklüğüne göre vidanjör desteği alınabilir.


Yağmur suyu depoları en fazla kirliliğe sahip depolardır. Yağmur rezerveleri yer altı hatlarıyla yada çatılara kurulan taşıma sistemleriyle oluşur. Yağan yağmur  bu sistemlerden geçerek depoya ulaşır.


Vidanjör ihtiyacı kuvvetle muhtemeldir. Yağmur suyu depolarından bahçe sulama, araç yıkama gibi hizmetler görülür. Kesinlikle bu depolardan gelen su içilmez. Yoğun foseptik kokusu olan bu depolar bakteri, patojen ve mikrop yuvasıdır.Yağmur suyu depo temizlik süreleri çok uzun olabilir. 


Örneğin 100 tonluk bir yağmur suyu deposu temizliği 4-7 saat arasında sürebilir. Vidanjör desteğinin bile yetersiz kaldığı yağmur suyu depolarının temizliği yapılamayabilir. 

Bu ve benzer sebeplerle yağmur suyu depo temizlik taleplerinizde mutlaka ön keşif hizmetimizi talep etmelisiniz.


Yangın su depoları rezerve depolardır. Sürekli kullanılmazlar, içerisinde muhafaza ettikleri su olası bir yangın tehdidinde kullanılır. 


Temizlik hizmetine kadar boşaltılmaz, sirküle edilmez.Yangın suyu depolarında, suyun sirküle edilmemesine sebep yoğun bir koku olabilir. 6 aylık periyotlar ile mutlaka yangın rezerve su depoları temizlenip dezenfekte edilmelidir. 


Yangın su depoları temizliği esnasında, başka bir depo dolu, kullanılmadan rezerve olarak bekletilmelidir.


İşleyişte genellikle yanlış bilinen bir konuda kullanılmayan su deposunun sağlıklı olarak kabul edilmesidir. Bir çok mimari yapıda su depoları, kesinti olduğu zamanlarda devreye girmektedir. 


Kesinti olmadığı dönemlerde şebeke suyu direk tüketici hatlarına bağlantılı çalışmaktadır. Böylelikle de kullanılmayan bir su deposu ve bu deponun sağlıklı kaldığı öngörüsü doğar. Bu görüş çok yanlıştır.


Şöyle ki su depoları, muhafaza ettikleri suyu genellikle hidrofor emiş vanasından sisteme dağıtırlar. Hidrofor vanasının altındaki su sirküle olmaz. Sirkülasyonu olmayan, bekleyen su zamana bağlı olarak bakteri üretir. 


Bu bakterilerin başında belirttiğimiz gibi sağlığımızı risk altında bırakabilen koliform, ekoli ve enterekok gelmektedir.

Kullanılmayan, kesinti olduğu zaman devreye giren depolar, normalinden daha fazla kirlenir ve bakteri üretir. Normali şebeke suyu depoya dolar, depodan hidrofor vasıtasıyla hanelere pompalanır. 


Bu döngüyü değiştirirsek sağlıklı bir şekilde su kullanamaz ve tüketemeyiz. Buna en iyi örnek yangın rezerve depolarıdır. İhtiyaç olmadığı zaman dışında hiç kullanılmaz. İçerisindeki su beklemeden kaynaklı bakteri üretir ve pis koku verir.


Her su deposunun standartlarda ve periyodik takvimle temizlik dezenfektesinin yapılması, sağlıklı su kullanımı için çok önemlidir.

 

SU DEPOSU YOSUN SORUNU VE ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Su depolarında yosun problemi sıkça rastlanılan bir durumdur. Yosun sorununun asıl nedeni bakteri odaklıdır.


Temizlik ve dezenfektesi uzun süre yapılmayan depolarda, güneş ışığını direk alan depolarda sıkça görülmektedir. Oluşan yosun su deposunun sağlıklı kullanılamayacağının bir göstergesidir. Yosun oluşmuş bir depoda muhtemel koliform bakterisi üremiştir.

 

Bakteri kaynaklı meydana gelen yosun depodaki suyu kirletir, tadını bozar ve yoğun koku oluşturur.


Depolarda yosunlanma probleminin çözümü, periyodik olarak su depolarının temizlik ve sanitasyonunun yapılmasıdır. Yosunlanma sorununu sadece su deposu temizleme ile çözemeyiz. Özellikle plastik depoların güneş ışığını direk alan yerlere kurulmaması gerekir. 


Plastik su depomuz direk güneş alacak şekilde kurulmuş ise, deponun dış yüzeyi koruyucu malzemeler ile kaplanmalı yada depo dış yüzeyi siyah bir boya ile boyanmalıdır.


Su depolarının içlerine kadar uzanan köklerde büyük risk oluşturmaktadır. Bu ağaç kökleri genellikle beton yada fayans kaplama depolarda rastlanmaktadır. 


Çıktığı yerdeki derzleri boşaltır yada betonu çatlatabilir. Bu durumda suda bakteri üreteceği gibi, depodan dışarı su kaçaklarınada sebebiyet verebilir.


Su deposu temizliği hizmetinde kullanılan yöntem ve metotlar büyük önem arz etmektedir. Su deposu temizliği hizmetinde kullanılan tüm kimyasal ve biyosidal ürünlerin Sağlık Bakanlığı ruhsatı ve MSDS raporları bulunması gerekir.


Su deposu temizliğinde biyosidal ürünler hariç ozonda kullanılmaktadır. Ozon diğer biyosidal ve kimyasal ürünlerin yanında çok daha fazla okside etme özelliğine sahiptir. Ozonla su deposu temizliği hizmeti sonrası geride kimyasal hiç bir iz, kalıntı kalmaz.


TekdezVİP olarak ozonla su deposu temizliği hizmetini önermekteyiz. Ozonla su deposu temizliği hizmetinden yararlanmak için temsilcinizden bilgi alabilir yada randevu oluşturabilirsiniz.


SU DEPOSU TEMİZLİK HİZMET AĞIMIZ;

Tekdez V.İ.P. başta İSTANBUL olmak üzere tüm Türkiye genelinde su deposu temizlik dezenfekte hizmeti vermektedir.

 

İstanbul Arnavutköy su deposu temizlik bölgeleri; Arnavutköy merkez, Boğazköy, Bolluca, Durusu, Haraççı, Adnan Menderes, Atatürk, Boğazköy İstiklal, Çilingir, Durusu, Hadımköy, Hicret, Karaburun, Mavigöl, Nenehatun, Taşoluk, Yassıören, Yeşilbayır, Anadolu, Balaban, Boyalık, Dursunköy, Hacımaşlı, Hastane, İslambey, M.Fevzi Çakmak, Mustafa Kemal Paşa, Sazlıbosna, Terkos, Yeniköy semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Ataşehir su deposu temizlik bölgeleri; Ataşehir Merkez, Ferhatpaşa, İçerenköy, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, Namıkkemal, Örnek, Yeniçamlıca, Yenisahra, Atatürk, Barbaros, Esatpaşa, Fetih, İnönü, Mustafa Kemal semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Avcılar su deposu temizlik bölgeleri; Ambarlı, Cihangir, Denizköşkler, Firizköy, Gümüşpala, Merkez Avcılar, Mustafa Kemal Paşa, Üniversite semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Bağcılar su deposu temizlik bölgeleri; Bağcılar Merkez, Barbaros Yeşilbağ, Demirkapı, Güneşli, Hürriyet, Kemalpaşa, Kirazlı, Mahmutbey, Bağlar, Çınar, Demirkapı, Evren, Fatih, Fevziçakmak, Göztepe, İnönü, Kazımkarabekir, Sancaktepe, Yavuzselim, Yeni mahalle, Yenigün, Yıldıztepe, Yüzyıl semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Bahçelievler su deposu temizlik bölgeleri; Bahçelievler Merkez, Çobançeşme, Cumhuriyet, Fevziçakmak, Hürriyet, Kocasinan, Şirinevler, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Yenibosna, Zafer semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Bakırköy  su deposu temizlik bölgeleri; Ataköy, Cevizlik, Florya, Kartaltepe, Yeşilköy, Zeytinlik, Zuhuratbaba, 1. Kısım, 2. 5. 6. Kısım, 3.4.11. kısım, 7.8.9.10. kısım, Basınköy, Osmaniye, Sakızağacı, Şenlik, Şevketiye, Yeşilyurt semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Başakşehir su deposu temizlik bölgeleri; Atışalanı, Bahçeşehir, İkitelli, Mehmetakif, Altınşehir, Güvercintepe, Kayabaşı, Şahintepe, Ziyagökalp semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Bayrampaşa su deposu temizlik bölgeleri; Altıntepsi, Muratpaşa, Numunebağ, Yıldırım, Cevatpaşa, İsmetpaşa, Kartaltepe, Kocatepe, Orta, Terazidere, Vatan, Yenidoğan semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Beşiktaş su deposu temizlik bölgeleri; Abbasağa, Akatlar, Arnavutköy, Bebek, Etiler, Gayrettepe, Levazım, Levent, Ortaköy, Türkali, Balmumcu, Cihannüma, Dikilitaş, Konaklar, Kültür, Kuruçeşme, Levazım, Levent, Mecidiye, Muradiye, Nispetiye, Sinanpaşa, Ulus, Vişnezade, Yıldız semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Beykoz su deposu temizlik bölgeleri; Anadoluhisarı, Beykoz Merkez, Çavuşbaşı, Çubuklu, Göksu, Paşabahçe, Tokatköy, Acarkent, Anadolukavağı, Baklacı, Çamlıbahçe, Çengeldere, Çiftlik, Çiğdem, Fatih, Göztepe, Gümüşsuyu, İncirliköy, Kanlıca, Kavacık, Ortaçeşme, Rüzgarlıbahçe, Soğuksu, Yalıköy, Yavuzselim semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Beylikdüzü su deposu temizlik bölgeleri; Gürpınar, Kavaklı, Yakuplu, Adnankahveci, Barış, Büyükşehir, Cumhuriyet, Dereağzı, Marmara, Pınartepe, Sahil bölgesi ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Beyoğlu su deposu temizlik bölgeleri; Arapcami, Cihangir, Halıcıoğlu, İstiklal, Kasımpaşa, Kemankeş, Pürtelaş, Taksim, Tarlabaşı, Asmalımescit, Bedrettin, Bereketzade, Bostan, Bülbül, Camiikebir, Çatmamescit, Cihangir, Çukur, Emekyemez, Evliya Çelebi, Fetihtepe, Firüzağa, Gümüşsuyu, Hacıahmet, Hacımimi, Hüseyinağa, Kadımehmetefendi, Kalyoncukulluğu, Kamer Hatun, Kaptanpaşa, Katipmustafaçelebi, Keçecipiri, Kemankeş, Kılışalipaşa, Küçükpiyale, Kulaksız, Kuloğlu, Müeyyetzade, Ömeravni, Örnektepe, Piripaşa, Piyalepaşa, Pürtelaş, Şahkulu, Şehitmuhtar, Sururimehmetefendi, Sütlüce, Tomtom, Yahyakahya, Yenişehir bölge ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Büyükçekmece  su deposu temizlik bölgeleri; Büyükçekmece merkez, Celaliye Kamiloba, Kumburgaz, Mimarsinan, Muratbey, Tepecik, 19 Mayıs mahallesi, Ahmediye, Alkent 2000, Atatürk mahallesi, Bahçelievler mahallesi, Batıköy, Cumhuriyet, Dizdariye, Güzelce, Hürriyet mahallesi, Karaağaç, Muratçeşme, Türkoba, Ulus, Yeni mahalle semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Çatalca su deposu temizlik bölgeleri; Binkılıç, Çatalca Merkez, Çiftlikköy, Karacaköy, Atatürk Mahallesi, Çakıl, Fatih, Ferhatpaşa, İzettin, Kaleiçi, Karacaköy, Ovayenice semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Çekmeköy su deposu temizlik bölgeleri; Alemdağ alemdar, Çekmeköy merkez, Ömerli, Taşdelen, Aydınlar, Çamlık, Çatalçeşme, Cumhuriyet, Ekşioğlu, Hamidiye, Kirazlıdere, Mehmetakif, Mimarsinan, Nişantepe, Soğukpınar semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Esenler su deposu temizlik bölgeleri; Birlik, Esenler merkez, Karabayır, Sanayi, Çiftehavuzlar, Davutpaşa, Fatih mahallesi, Fevziçakmak, Havaalanı, Kazım Karabekir, Menderes, Mimar Sinan, Namık Kemal, Nene Hatun, Oruç Reis, Turgut Reis, Yavuz Selim semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Esenyurt su deposu temizlik bölgeleri; Esenyurt Merkez, Ardıçlı, Çakmaklı, Cumhuriyet, Esenkent, Fatih, Güzelyurt, İncirtepe, İnönü, Kıraç, Mehterçeşme, Muhacir, Namık Kemal, Örnek, Pınar, Saadetdere, Sanayi, Talatpaşa, Yenikent, Yeşilkent semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Eyüp su deposu temizlik bölgeleri; Alibeyköy, Çırçır, Eyüp Merkez, Göktürk, Kemerburgaz, Rami, Yeşilpınar, Akşamsettin, Alibeyköy, Çırçır, Cuma, Defterdar, Düğmeciler, Emniyettepe, Esentepe, Güzeltepe, İslambey, Karadolap, Kemercountry, Mimarsinan, Mithatpaşa, Nişanca, Ortakçılar, Sakarya mahallesi, Silahtarağa, Topçular  semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Fatih su deposu temizlik bölgeleri; Akdeniz, Aksaray, Beyazıt, Eminönü Cağaloğlu, Fener, Haseki, Karagümrük, Kocamustafapaşa, Küçükmustafapaşa, Kumkapı, Mahmutpaşa, Mevlanakapı, Sirkeci, Sultanahmet, Tahtakale, Vefa, Yedikule semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Gaziosmanpaşa su deposu temizlik bölgeleri; Fevziçakmak, Gaziosmanpaşa Merkez, Göztepe, Küçükköy, Yıldıztabya, Bağlarbaşı, Barbaros Hayrettin, Fevzi Çakmak, Hürriyet mahallesi, Karadeniz mahallesi, Karayolları mahallesi, Karlıtepe, Mevlana, Pazariçi, Sarıgöl, Şemsipaşa, Yenidoğan semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Güngören su deposu temizlik bölgeleri; Abdurrahmannafizgürman, Akıncılar, Güngören Merkez, Sanayi, Tozkoparan, Gençosman, Güneştepe, Güven, Haznedar, Maraşel Çakmak, Mehmet Nezihi Özmen semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Kadıköy su deposu temizlik bölgeleri; Bostancı, Caddebostan, Caferağa, Eğitim, Erenköy, Fenerbahçe, Fikirtepe, Göztepe, Koşuyolu, Kozyatağı, Merdivenköy, Ondokuzmayıs, Rasimpaşa, Sahrayıcedit, Suadiye ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Kağıthane su deposu temizlik bölgeleri; Çağlayan, Çeliktepe, Gültepe, Hamidiye, Kağıthane Merkez, Seyrantepe, Şirintepe, Zincirlikuyu, Emniyetevler, Gürsel, Harmantepe, Mehmetakifersoy, Nurtepe, Ortabayır, Seyrantepe, Şirintepe, Talatpaşa, Telsizler, Yahyakemal, Yeşilce semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Kartal su deposu temizlik bölgeleri; Esentepe, Kartal Merkez, Orhantepe, Rahmanlar, Soğanlık, Topselvi, Uğurmumcu, Yakacık, Atalar, Çarşı, Çavuşoğlu, Cevizli, Cumhuriyet, Gümüşpınar, Karlıktepe, Kordonboyu, Orhantepe, Orta mahallesi, Petroliş, Yalı mahallesi, Yukarı mahallesi semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Küçükçekmece su deposu temizlik bölgeleri; Cennet, Halkalı, Sefaköy, Yarımburgaz semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Maltepe su deposu temizlik bölgeleri; Aydınevler, Cevizli, Ferhatpaşa, Feyzullah, Gülsuyu, İdealtepe, Küçükyalı, Yalı, Zümrütevler, Altayçeşme, Altıntepe, Aydınevler, Bağlarbaşı, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Çınar, Esenkent, Feyzullah, Fındıklı, Girne mahallesi, Gülensu, İdealtepe, Küçükyalı merkez semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Pendik su deposu temizlik bölgeleri; Bahçelievler, Çamçeşme, Çarşı, Dalayoba, Esenyalı, Şeyhli, Yayalar, Yenişehir semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Sancaktepe su deposu temizlik bölgeleri; Çamlık, Sancaktepe köyleri, Samandıra, Sarıgazi, Yenidoğan Abdurrahmangazi, Akpınar, Emek, Eyüpsultan mahallesi, Fatih, Ferhatpaşa, İnönü, Kemaltürkler, Malana, Meclis, Merve mahallesi, Mevlana, Osmangazi, Safa, Veyselkarani, Yunusemre bölgeleri ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmetini profesyonel metotlar ile vermekteyiz.


İstanbul Sarıyer su deposu temizlik bölgeleri; Bahçeköy, Büyükdere, Emirgan, İstinye, Sarıyer köyleri, Rumelihisarı, Sarıyer merkez, Tarabya, Yeniköy, Baltalimanı semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Şile su deposu temizlik bölgeleri; Ağva, Şile köyleri, Şile merkez, Balibey mahallesi, Çavuş mahallesi, Çayırbaşı mahallesi, Hacıkasım, Kumbaba mahallesi ve tüm bölgelerinde, İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Silivri su deposu temizlik bölgeleri; Büyükçavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşyaka, Kavaklı, Silivri köyleri, Ortaköy, Selimpaşa, Silivri merkez semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Şişli su deposu temizlik bölgeleri; 39587, Ayazağa, Bozkurt, Cumhuriyet, Duatepe, Esentepe, Feriköy, Halaskargazi, Halideedip, Harbiye, Maslak, Mecidiyeköy, Meşrutiyet, Okmeydanı, Pangaltı, Şişli merkez, Teşvikiye semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Sultanbeyli su deposu temizlik bölgeleri; Mehmetakif, Mimarsinan, Necipfazıl, Turgutreis bölgelerinin tümünde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Sultangazi su deposu temizlik bölgeleri; Cebeci, Habipler, Kazımkarabekir, Sultançiftliği, Yayla, Zübeydehanım semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Tuzla su deposu temizlik bölgeleri; Akfırat, Aydınlı, İçmeler, İstasyon, Mimarsinan, Orhanlı, Tersaneler bölgelerinde su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Ümraniye su deposu temizlik bölgeleri; Aşağıdudullu, Atakent, Atatürk, Çakmak, Esenşehir, Ihlamurkuyu, İnkilap, Kazımkarabekir, Reşadiye, Yukarıdudullu bölgelerinde su deposu temizlik hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Üsküdar su deposu temizlik bölgeleri; Acıbadem, Altunizade, Bağlarbaşı, Bahçelievler, Beylerbeyi, Bulgurlu, Çengelköy, Ferah, Kandilli, Kuzguncuk, Selimiye, Ünalan, Üsküdar merkez bölgelerinde su deposu temizliği ve dezenfektesi hizmeti vermekteyiz.


İstanbul Zeytinburnu su deposu temizlik bölgeleri; Beştelsiz, Çırpıcı, Maltepe, Merkezefendi, Gökalp, Kazlıçeşme, Nuripaşa, Seyitnizam, Sümer, Telsiz, Veliefendi, Yenidoğan, Yeşiltepe semt ve mahallelerinde İstanbul büyükşehir su deposu temizlik dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz.


Tekdez V.İ.P. geniş servis ağıyla İstanbul dışında, tüm Türkiye genelinde su deposu dezenfeksiyon hizmeti vermektedir. Su deposu temizlik ve dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

 

TEKDEZ V.İ.P. KALİTE VE YETKİ SERTİFİKALARI;

Firmamızın;

1:Sağlık Bakanlığı biyosidal ürün uygulama izin belgesi,

2:Türkak akrediteli İSO kalite yönetim sertifikası,

3:İş güvenliği sözleşmesi ve iş yeri hekim sözleşmeleri,

4:Verdiğimiz tüm hizmetlerimizin marka tescil sertifikaları,

5:Ozonlama ve nötralizatör CE kalite yönetim sertifikaları,

6:Su deposu temizlik, su sebili temizlik ve ilaçlama hizmetlerini verebildiğimize dair GSM ruhsat.

7:Mesul müdür çalıştırılması ve mesul müdür sözleşmeleri. (Ziraat Mühendisi)

 

Personellerimizin;

1:Tam SGK kayıtları,

2:İş güvenliği sertifikaları,

3:Yüksekte ve kapalı alanda çalışabilir raporları,

4:Mesleki yeterlilik sertifikaları,

5:Portör muayene raporları,

6:Hijyen sertifikaları,

7:Havuz operatörü sertifikaları,

8: Yüksekte çalışabilir eğitim sertifikası

 

TEKDEZ V.İ.P. firmamız ve personellerimiz gerekli tüm yetki ve kalite belgelerine sahip, sektörünün öncü ve lider firmalarındandır. Günümüz teknolojisine uygun yöntem ve metotlarla verdiğimiz hizmetleri, ileriye taşımak için tüm AR-GE çalışmalarımız konusunda uzman mühendis kontrolünde ilerletilmektedir.


Kuruluşumuz su deposu temizliği, su deposu dezenfekte ve biyosidal ürün kullanımlarında, TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞIİL SAĞLIK ve HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜtarafından yetkilendirilmiş, kalite ve izin sertifikalarına sahip firmadır.


Verdiğimiz ilaçlama,dezenfekte, temizlik hizmetlerinde kullanılan biyosidal ürünler, çevre dostu ve zarar vermeyen ürünlerden seçilmektedir.


10 yılı aşan tecrübemizle değerli müşterilerimizden gelen taleplere sonuç odaklı çözümler sunmaktayız.


TEKDEZ V.İ.P. ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak ve randevu oluşturma için lütfen 02125540556 destek talep hattını arayınız.Su deposu temizlik dezenfekte talepleriniz için, hizmet tarihinden en az 7 gün önce randevu oluşturmanız gerekmektedir.


Su deposu temizliği ve su deposu dezenfeksiyonu hizmetini tüm Türkiye genelinde, geniş ve yaygın hizmet ağımızla vermekteyiz. 


Saygılarımızla,

 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021