HOMEMAXX SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

HOMEMAXX SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su sebilleri suyun kullanımını kolaylaştıran ve günümüzde hemen her alanda kurulumu sağlanan aletlerdir.

Hemen her alanda karşımıza çıkan sebillerin, kullanım sıklığı ve kurulum alanlarına bakıldığında temizlik yaptırılmadan kullanılması kirli su kullanımına neden olacaktır.

Birçok markası bulunan su sebillerinin küçük ev tipi  ve büyük sanayi tipi çeşitleri bulunmaktadır. Homemaxx su sebili de bu markalardan bir tanesidir ve Homemaxx su sebili temizliği yaptırılmadığı takdir de sebil içerisinde bakteri yuvası oluşturulmuş olacaktır.

 

Kapalı alanlara ve açık alanlara kurulumu yapılan sebillerde, havadaki toz ve nemin sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır. Kirli su, yosunlanma ve bakteri oluşumu için elverişli alan demektir. Ayrıca sebillerin sıcaklık yayan ev aletlerinin yakınına kurulması da yosunlanma oluşumu için bir diğer nedendir. Bu durumlar sebil de bakteri üremesine neden olacaktır.

Koliform olarak nitelendirdiğimiz, hızlıca üreyerek tüm sebili kaplayabilecek olan bakteri çeşidi, ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

 

Yosun oluşumuna ve bakteri üremesine sebebiyet vermemesi için en geç 3 ayda bir Homemaxx su sebil temizliği ve diğer tüm sebil markalarının temizliği ihmal edilmeden yaptırılmalıdır.

Koliform üreme süresi 30 ile 90 gün arasındadır ve 90 günü aşkın süredir temizlenmeyen sebiller bakteri yuvası haline gelmiş olacaktır. Bu bakterilerin insan vücuduna teması kaçınılmaz olacağı için sebil kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

Su sebili temizliğinde tuz, sirke gibi sağlığa ve sebile zarar verecek olan kulaktan doğma işlemler kesinlikle uygulanmamalıdır. Ozon gazı, su sebili temizliğinde bakterileri öldürerek, sağlıklı su kullanımı için yeterli olacaktır. Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

 

Sebil çeşidi ve markası fark etmeksizin su sebillerinin tüm hazneleri, yöntem ve metotlara hakim firmalar tarafından ozon gazı ile temizlenmelidir.

Özellikle yosun oluşumu gerçekleşmiş sebillerde doğru yöntem ve metotlara hakim olmayan firmalarca yapılan temizlik ters reaksiyon göstererek sebil içerisindeki yosun oluşumunu daha fazla tetiklemektedir.

Firmaların Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası sorgulanarak uygulanacak olan işlemlerin doğruluğundan ve verimliliğinden emin olunabilecektir.

 

Su sebili temizliği ve diğer tüm temizlik işlemlerinde Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

Yaşanılan problemlere çözüm üreterek sağlıklı sonuçlar elde edebileceğiniz firmamız, tekrar aynı problemleri yaşamamanız için gerekli tüm takip işlemleri ile özenli hizmet sunmaktadır.


Yerinde hizmet vermekte olan firmamız, sebillerde tüm haznelerin ozon gazı ile temizliğini gerçekleştirerek, steril ve sağlıklı kullanıma teslim etmektedir. Temizlik işlemi bitiminde iş tamamlandı formunu herhangi bir denetlemede ibraz edebilirsiniz.

 

Yaşayacağınız bütün aksaklıklar ve problemler için çözümün tek adresi olmaya yıllardır devam eden Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek tüm talepleriniz için profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Hayatınıza verimli devam etmenin yolu sağlıktan geçmektedir. Vücudumuzun %70’inin su olduğu ve suyun hemen her alanda kullanıldığı göz önünde bulundurulacak olursa, kirli su kullanımının insan sağlığını oldukça ciddi ve hatta ölümcül boyutta etkilemesi kaçınılmaz olacaktır.

 

Firmamız, su sebili temizliği işlem sonrası yapılacak olan periyodik takip ile sebil içerisinde bakteri, yosun, koku ve tat farklılıklarına sebebiyet vermeden sağlıklı kullanımınıza devam etmeniz için düzenli ve takip odaklı hizmet vermektedir.

 

Homemaxx su sebili temizliği ve diğer tüm sebil markalarının temizliğinde öncelikle sağlık odaklı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Su sebili temizlik işlemleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021