HİJYENİK SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

HİJYENİK SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve her alanda önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

Su depolarının temiz ve hijyenik olması, sağlıklı su kullanımı ve tehlikeli hastalıklar için önlem anlamı taşımaktadır.

Hijyenik su deposu temizliği, uzman ve eğitimli ekipler tarafından düzenli ve periyodik olarak yapılan su deposu temizliğidir.

 

Uzman ve eğitimli ekipler, firmanın sahip olması gereken belgeler ile ölçülebilen niteliklerdir. Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığının denetlemelerinden geçmiş, sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile hizmet verildiğinin ve hijyenik su deposu temizliği sağlanacağının kanıtı niteliğindedir.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi; uygulanacak yöntemlerin doğru metotlarda ilerlemesi için gerekli eğitimlerin alındığı uzman ve eğitimli ekipler ile hijyenik su deposu temizliği sağlanacağının kanıtı niteliğinde belgedir.

 

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası; iş güvenliği uzmanlarının eğitimini almış ve sınavından geçmiş uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hijyenik su deposu temizliği hizmeti verileceğinin kanıtı niteliğinde belgedir.

 

Eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri; verilecek olan hizmetin hijyenik ortamlar sağlamak için Sağlık Bakanlığı denetlemelerine uygun ve sorunsuz olacağının kanıtı niteliğindedir.

 

Bu belgeler;  su deposunun temizliğinde, hijyenik olarak sağlıklı kullanıma teslim edilecek nitelikte personellerle hizmet verildiğinin ve iş bitiminde tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebileceğinizin kanıtı niteliğinde olacaktır.

 

Hijyenik su deposu temizliği için, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri ile hizmet vermekte olan TEKDEZ Vİ.P ile iletişime geçebilirsiniz.


Hijyenik su deposu temizliği


Firmamız kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olarak yıllardır hizmet vermeye devam etmekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

Su depolarının temizliğinin en geç 6 ayda bir yapılmadığı takdir de kirli suyun koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin üremesine neden olduğunun ve bu bakterilerin ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verdiğinin bilincinde hareket edilmelidir. Mutlaka su deposu temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır.

Koliform, ekoli, enterekok bakterileri; yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş, ishal, kusma, bulantı, kolera, tifo gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

Ayrıca hijyenik su deposu temizliği yaptırılmadığı takdir de, depo çeşitlerine göre; paslanmalar, delinmeler ve yosunlanmalar meydana gelmektedir. Bu tür durumlar depoların verimli olarak işlevini yerine getirmesine engel olmakta ve verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için uygulanacak yöntem ve metotlar daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır.

 

Bazı durumlarda bu tür depoların tamamen işlevini yitirdiği ve değiştirilmesi gerektiği gibi problemler de yaşanabilmektedir.

Su deposunun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su kullanımı için en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak uygun nitelikleri taşıyan firmalar tarafından hijyenik su deposu temizliği yaptırılmalıdır.

 

Tekdezvip eksiksiz belgeleri ile sektöründe ayrıcalıklı konumda ve sektörünün öncülü olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Hijyenik su deposu temizliği hakkında detaylı tüm bilgiler ve sorunlarınıza çözüm için firmamız ile iletişime geçerek profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Tekdezvip; hijyenik su deposu temizliği için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021