HAVUZ TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR

HAVUZ TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR

Yüzmek, yapılabilecek en iyi egzersiz olarak kabul edilebilir. Sebebi tüm vücudumuzu ve kaslarımızı çalıştırarak gerçekleştirdiğimiz bir spor olmasıdır. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da bu spordan geri kalmamak adına yüzme havuzlarına talep artmaktadır. 

 

Bir çok kişinin ve yaş grubunun kullandığı bu yüzme havuzlarında temizlik ve hijyen son derece önemlidir.

 

Temizliği aksatılan yüzme havuzlarında sağlığımızı önemli derece de tehdit edebilecek bakterilerin ve hastalıkların bulaşma riski oldukça yüksektir. Bu hastalıkların başında kulak iltihabı, boğaz enfeksiyonu, tifo, dizanteri, ve mantar başlangıcı yer almaktadır.

 

Havuz suyunun temizliği hastalıklara engel olabilmek adına en önemli etkendir. Havuzların kullanım sıklığına göre hangi yöntem ve hangi kimyasalla temizleneceğine havuz temizliği yapan firmalar tarafından yapılan keşif ile karar verilmektedir. 

 

Sağlıklı ve hijyenik bir havuz temizliği için hizmet aldığınız firmanın sahip olması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Havuz temizliği yapan firmalardan bu belgeleri talep edebilirsiniz.

 

Havuz temizliği yapan firmaların Ticaret Odası kayıtları bulunmalıdır. Faaliyet belgesinde talep ettiğiniz hizmetin verilebileceğine dair madde olması bir gerekliliktir. İş güvenliği sistemine kayıtları bulunmalı ve hizmeti verecek personelin rutin eğitimlerden sertifikaya hak kazanmış olması gerekmektedir.

 

Havuz temizliği yapan firmalar;  mesleki yeterlilik belgeleri, portör muayene kayıtları, hijyen belgeleri, havuz operatörlüğü sertifikası, yüksekte çalışabilir ve İSG sertifikaları eksiksiz olarak hizmet veriyor olmalıdır. Havuz temizliği hizmeti veren firmaların TÜRKAK Akredite ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgesine sahip olması gerekmektedir.

 

Müşteri memnuniyetini en üst seviye de tutmak ISO 9001 kalite yönetim sisteminin en önemli maddelerindendir.

 

ISO 9001 belgesi almış bir kurum; uluslararası geçerliliği olan kuruluşlarca denetlenmiş ve belgelendirilmiş demektir.


Havuz temizliği yapan firmalar 


Tekdez V.İ.P, sağladığı hizmetler için tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak  hizmet vermektedir. Firmamızın TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş güvenliği belgeleri, marka tescilleri, İş yeri hekimi ve iş güvenliği sözleşmeleri, risk analizleri, acil durum eylem planları, kişisel koruyucu malzeme formları, kullanılacak dezenfektanların  malzeme güvenlik bilgi “MSDS”  formları, ozonlama CE kalite yönetim belgeleri  bulunmaktadır.

 

Hizmet alacağınız firmadan bu belgeleri talep etmek daha güvenilir, hijyenik ve sağlığa dayalı bir yöntem olacaktır. 

 

Tekdez V.İ.P, eksiksiz tüm belgeleri ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

 

Su yoluyla bulaşması çok kolay olan bakteri ve hastalıkların bu belgelere sahip olmayan veya bünyesinde yeterlilik, hijyen belgesi, portör kontrolleri olmayan personellerle çalışması durumunda sağlığınız ciddi şekilde tehdit altında olacaktır.

 

Yapılan temizlik ve hijyen işlemi, rutin günlük yapılan temizlikten bir fark taşımayacak aksine ardında riskleri de peşinde getirecektir.

 

Personellerimizin mesleki yeterlilik belgeleri, havuz suyu operatörlüğü sertifikası, güncel muayene raporları, yüksekte çalışabilir belgeleri ve iş güvenliği sertifikaları bulunmaktadır.

 

Havuz temizliği yapan firmalar kapsamında Tekdez V.İ.P,  doğru yöntem ve metotlar ile uzman ve eğitimli ekipleri tarafından profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

Havuz temizliğinde yapılan ilk işlem havuz suyunun pH değerinin ölçülmesidir. Gerekli yöntem ve kimyasallar ile temizlik ve hijyen işlemine başlanılır.

 

Bu işlemde ve kullanılacak olan kimyasal konusunda en doğru kararı verilebilmesi ancak profesyonel, uzman, eğitimli ve işinin ehli firmalar tarafından mümkün olacaktır.

 

Havuz suyunun klor seviyesi doğru ayarlanmalıdır. Aksi takdirde, klor seviyesinin düşük olması hijyenin eksikliğini göz önüne sererken, klor seviyesinin yüksek olması da hastalılıklara aynı ölçüde davetiye çıkaracaktır.

 

Gerekli belgeleri ve konuya hakimiyeti olmayan personel ve firmalar tarafından yapılan hizmet peşinde bir çok sorunu da getirecektir.

Yanlış uygulama ve sonrasında oluşacak sorun ve hastalıklara maruz kalmamak adına havuz temizliği, profesyonel ve gerekli belgelere sahip bir ekip tarafından yapılmalıdır.  


Tekdez V.İ.P, havuz temizliği yapan firmalar kapsamında sektörünün öncü kuruluşudur.

Bu konuda uzman kadromuz ve yetki kalite belgelerimizle tüm Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

 

Konuyla ilgili bilgi almak ve randevu oluşturmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.  

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021