HAVUZ TEMİZLİĞİ FİYATLARI

HAVUZ TEMİZLİĞİ FİYATLARI

Yüzme sporu sağlığımız açısından en önemli sporlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte yüzme havuzlarının hijyeni de yaşam standartlarını etkileyecek öneme sahiptir.

 

Hijyeni sağlanmamış, temizliği yapılmamış havuzlarda görsel olarak bulanıklık, pislik ve tabanlarda kayma oluşabileceği gibi, insan sağlığını etkileyecek birçok bakteriyi de bünyesinde barındırıyor olacaktır.

Bu noktada havuz temizliğinin aksatılmadan yaptırılması gerekmektedir.

Havuz temizliğinin bu denli önemli olması beraberinde bu işlemin fiyatı hakkında sıkça sorulara neden olmaktadır.

 

Havuz temizliği fiyatları hakkında bilgi almak için öncelikle havuzun tonajının bilinmesi gerekmektedir. Havuz tonajı bilinmiyorsa en, boy, yükseklik bilgisine sahip olunması gerekmektedir. En x boy x yükseklik, havuzun tonajının hesaplanabilmesi için uygulanan formüldür.

 

Havuz genel temizliği havuz suyu boşaltılarak yapılmaktadır. Büyük havuzların suyunu değiştirmek zahmetli ve zaman gerektiren bir işlemdir. Bu durumda havuz filtresi devreye girecektir. Havuzlarda filtre bulunma durumu havuz suyunun değişimini etkilemektedir. Filtre bulunması hijyen açısından önemlidir.

 

Havuz temizliği doğrudan sağlığı etkilediği için, temizlik kriterlerinde havuz temizliği fiyatları ilk olarak etkilenilen kriter olmamalıdır. Aksi takdirde yanlış uygulama ve yöntemlerle alınan hizmet, sağlık ve teknik sorunlarla beraber daha maliyetli bir şekilde geri dönecektir.

 

Yetkili kuruluşlar dışında verilen havuz temizliği hizmeti yapan firmaların sunduğu hizmete itibar edilmemelidir.

Havuz temizliğinin yanı sıra havuz denge tanklarının temizliği de aynı ölçüde değer taşımaktadır.

 

Havuz temizliğini yaptırıp, havuz denge tankı temizliği ihmal edildiğinde, yapılan havuz temizliği işleminden gerekli verim alınamayacaktır. Havuz denge tankları içinde biriktirdiği mikrop ve bakteriyi direkt olarak havuza taşımaktadır.

Bu durumda havuz temizliği kadar denge tankı temizliği de önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Havuz temizliği ve havuz denge tankı temizliği aynı şekilde yapılmaktadır. Ancak havuz denge tankı, havuzlara nazaran daha fazla kirlenen alanlardır. Devir daim işlemi sırasında denge tankının içindeki kirlilik ve bakteriler havuza aktarılacaktır.

 

Bu nedenle havuz denge tanklarının, havuz temizliği ile birlikte yaptırılması sağlık açısından büyük ölçüde değer taşımaktadır. Havuz denge tankı ve havuz temizliği bir arada yürütülmesi tavsiye edilen önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.


Havuz temizliği fiyatları 


Havuz denge tankı ve havuz temizliğinde fiyatlandırma ayrı olarak değerlendirilmemekte ve bir tutulması gereken bir temizlik işlemi sağlanmalıdır.

 

Ayrıca havuzun açık veya kapalı olması, havuz temizliği fiyatları için artış veya düşüş kriteri taşımamaktadır.

Sağlıklı bir havuz temizliği hizmeti için gerekli belge ve yetkilere sahip kuruluşlarla irtibata geçilmesi sağlık için en önemli kriterdir.

 

Tekdez V.İ.P, sağladığı hizmetler için tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermektedir. Firmamızın TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş güvenliği belgeleri, marka tescilleri, iş yeri hekimi ve iş güvenliği sözleşmeleri, risk analizleri, acil durum eylem planları, kişisel koruyucu malzeme formları, kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi “MSDS” formları, ozonlama CE kalite yönetim belgeleri bulunmaktadır.

 

Belgeler doğru bir firmayla çalıştığınızın ve devamında kullanım sağladığınız havuzun doğru oranda temizliğinin sağlanarak kaliteli ve güvenilir hizmet alındığının göstergesi niteliğinde olacaktır.

 

Havuz temizliği fiyatları, hizmet kalitesinin önünde tutulmamalıdır. İnsan sağlığı para ile ölçülemeyecek bir değerdir. Gerek kullanılan kimyasallar gerek hizmet veren firma personelinin yeterlilik ve sahip olduğu belgeler hizmetin doğru ve sağlıklı olduğunu gözler önüne sermektedir. 

Havuz temizliği fiyatları ile ilgili olarak talep formu doldurup veya iletişim numaralarımızdan yetkili birimlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Tekdez V.İ.P, havuz temizliği hizmetini yıllardır uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Firmamız Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgelerine sahiptir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021