HASTANE SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

HASTANE SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su depoları; barajdan çıkan suyun ulaştığı ve muhafaza edildiği alanlardır. Barajdan temizlenmiş olarak çıkan su, su deposuna ulaşan dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri de taşıyarak kirlenmiş olarak ulaşmaktadır.

Depoya ulaşan kirli suyun, depo temizliği yaptırılmadan kullanılması depoda üremiş olacak bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesi anlamını taşımaktadır.

 

Hastane su deposu temizliği, depolarda üremiş olan koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin insan vücuduna nüfus ederek çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vermemesi açısından önem teşkil etmektedir.

Bu bakteriler; kusma, ishal, bulantı, kırım kongo kanamalı ateş, kolera, tifo, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak, Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.


Hastane su deposu temizliği 


Halk sağlığı göz önünde bulundurularak düzenlenen bu genelgeye uyulmalı ve hastane su deposu temizliği de diğer tüm depolar gibi düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir yaptırılmalıdır.

Hastaneler, insanların şifa bulmak için gittikleri ve sterilizasyonun en üst seviyede olması gereken alanlardır. Suyun her alanda ihtiyaç olduğu ve her alanda kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda hastanelerde kullanılan suyun sağlıklı ve steril olması da büyük önem teşkil etmektedir.

 

Aksi takdir de sağlıklı bir yaşam için gerekli steril ortam sağlanamamış olacak ve tüm sağlık personellerinden hastalara dek herkes sağlıksız su kullanımına maruz kalacaktır.

Hastanelerde su deposu temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılmasının önemi kadar, temizlik hizmetinin sağlanacağı kuruluşlarda önem teşkil etmektedir.

 

Su deposu temizliğinin sağlıklı sonuç verebilmesi için hizmet alınacak kuruluşun; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası sorgulanmalı, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; su deposu temizliğinde verilecek olan hizmetin Sağlık Bakanlığının onayından geçmiş dezenfektanlar ile yasal olarak yapılacağının kanıtı niteliğinde olacaktır.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi bulunmayan kuruluşlarca sağlanan hizmet, hastanelerin Sağlık Bakanlığı denetiminde, sunulacak olan depo temizlik hizmeti belgesinin herhangi bir geçerliliği olmayacaktır. Hastane su deposu temizliği hizmetinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur. Hastane su deposu temizliğinde firmamız ile iletişime geçerek sağlıklı hizmet alabilir ve herhangi bir denetlemede tarafınıza verilecek olan belgeleri geçerli bir şekilde sunabilirsiniz.

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi; su deposu temizliğinde verilecek olan hizmetin doğru yöntem ve tekniklerde yapılacağının kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P; TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile eğitimli ve uzman ekipleri tarafından doğru yöntem ve tekniklerde hizmet vermekte olan bir kuruluştur. Firmamız ile iletişime geçerek kaliteli hizmetimizden destek alabilirsiniz.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için gerekli olan önemli bir belgedir. Aksi takdir de işinin ehli olmayan kişiler tarafından depolarda delinme ve çatlama gibi problemlere yol açılmaktadır.

 

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası; iş güvenliği uzmanları tarafından gerekli eğitimler ve sınav sonrası hak kazanmış kuruluşlara verilmiş olan belgedir. Bu belge sayesinde eğitimli ekipler tarafından hizmet verildiği kanıtlanabilmektedir.

 

Firmamız tarafından iş sağlığı ve güvenliği sertifikasına sahip eğitimli ekipler tarafından hizmet verilmekte ve hastane su deposu temizliği hizmetinde kusursuz hizmet sunulmaktadır.

Yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olması kaliteli ve güvenilir hizmetin kusursuz olarak verileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

Yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan firmamız yıllardır güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

Firmamız ile iletişime geçerek hastane su deposu temizliği hakkında detaylı bilgi alabilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

 

Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçtiğinizde müşteri danışmanımız tarafından detaylı bilgi verilerek talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır.

Randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından öncelikle deponun dibinde kalmış olan çamur, balçık gibi yabancı maddeler tahliye edilecektir. Tahliye sonrası deponun içerisi yıkanarak tekrar tahliye işlemi yapılacak ve içerisinde herhangi bir yabancı madde kalmadığından emin olunacaktır.


Hastane su deposu temizleme 


Tahliye işlemleri sonrası deponun her yeri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile yıkanarak bir süre bu şekilde bekletilecektir.

Bekleme işlemi sonrası deponun içerisi yıkanarak, kirli su temiz olana dek tahliye edilecektir.

Suyun temiz olarak tahliye olduğundan emin olunarak hastane su deposu sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

 

Temizlik bitiminde ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek işlem tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

 

Günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı en geç 6 ayda bir yaptırılması gereken depo temizliği ihmal edilebilmektedir. Bu tür duruma sebebiyet vermemek adına firmamız tarafından su deposu temizlik hizmet tarihiniz CRM’ de kayıt altına alınacaktır.

 

Depo temizlik hizmet tarihiniz yaklaştığında müşteri danışmanımız tarafından bilgilendirilerek tekrar talebiniz olursa temizlik hizmeti verilecektir.

 

En geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gereken hastane su deposu temizliği hizmetiniz de TEKDEZ V.İ.P ekibi olarak yıllardır güvenilir destekçiniz olmaya devam etmekteyiz.

Su deposu temizliği hizmetinin Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlıklı sonuçlar verebilmek adına müşteri memnuniyeti odaklı hizmeti ile firmamız siz değerli müşterilerimizin sağlıklı su kullanımının düzenli olarak takibini yapmakta ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

 

Depolar; plastik, metal, fayans su depoları olarak çeşitlere ayrılmakta ve depoların çeşitlerine göre temizlik hizmeti doğru yöntem ve teknikler gerektirmektedir.

 

Bu durumda verilecek olan hizmetin eğitimli ve uzman ekipler tarafından sağlanması gerektiğinin bilincinde hareket edilmelidir. Aksi takdir de depoya zarar verildiği gibi durumlar ile karşılaşılmaktadır.

 

Depoya verilen çatlama, delinme gibi zararlar depoda daha maliyetli ve daha uzun süreli uygulanması gereken işlemlere neden olacaktır. Kimi zaman da depo tamamen işlevini yitirmekte ve kullanılamaz hale gelerek değiştirilmesi gerektiği gibi durumlar ile de karşılaşılmaktadır.

 

Bu tür durumlara maruz kalınmaması adına gerekli tüm belgelere sahip olan firmamız ile iletişime geçerek düzenli hizmet ile sağlıklı su kullanımı temin edebilirsiniz.

Depoların düzenli ve periyodik olarak temizlenmemesinin depolarda çeşidine göre yosunlanma, paslanma, delinme, çatlama gibi problemlere yol açtığı da bilinmektedir. Bu tür durumlar ile karşılaşıldığında firmamız tarafından öncelikle depo temizliği sağlanarak, uygulanacak işlemler hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Kimi zaman depolar da temizlik sonrası problem kalmamakla birlikte kimi zamanda izolasyonluk durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu tür durumlar da uygulanacak yöntem ve teknikler hakkında firmamız tarafından detaylı bilgi aktarılarak talebiniz ile hizmet sağlanacaktır.

 

Ancak depoların bu tür durumlara maruz kalmasının daha uzun süreli ve daha maliyetli işlemlere olacağı bilincinde olunmalı, düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir hastane su deposu temizliği sağlanarak bu tür durumlara sebebiyet verilmemelidir.

 

Sağlıklı su kullanımının, sağlıklı yaşam için öncül gereklilik olduğunun bilincinde ve verimli hayat standartları için su deposu temizlik işlemlerinde gerekli tüm detaylara dikkat edilmelidir.

Sağlıklı su kullanımı için yıllardır hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P, siz değerli müşterilerimize sunduğu kaliteli hizmetin gururunu yaşamaktadır.

 

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021