FİNLUX BUZDOLABI KOKUSU NASIL GİDERİLİR

FİNLUX BUZDOLABI KOKUSU NASIL GİDERİLİR

Buzdolapları, günlük hayatta yiyecek, içecek ve benzeri gıdaların muhafaza edildiği alanlardır. Birçok marka çeşidi ile karşımıza çıkmakta olan önemli bir ihtiyaç unsurudur. Bu önemli ihtiyaçların en büyük sorunu koku olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Tekdez V.İ.P, buzdolabı ozon temizliği ve dezenfektesi hizmeti ile büyük sorunun çözümü niteliğinde hizmet sunmakta olan Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur. 

Firmamız tarafından buzdolabı marka çeşidi olan Finlux buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusuna etkili çözümler ile hizmet verilmekte ve buzdolabının tüm bakterilerden ozon temizliği ile arındırılarak tarafınıza sağlıklı teslim edileceğinin kanıtı niteliğinde eksiksiz belgeler ile hizmet sunulmaktadır.

Buzdolabında meydana gelen koku sorunu için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile hizmet vermekte olan alanında öncü firma Tekdez V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz. 

Finlux buzdolabı kokusu nasıl giderilir

Meydana gelen koku problemi insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek olan bakteri çeşitlerinin üremeye başladığını gösteren en önemli belirti olmaktadır. Bu bakteri çeşitleri salmonella, ekoli, botulinum bakterileri olarak bilinmekte ve ölümcül sonuçlara sebep olabilen ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olunmaktadır.

İnsan sağlığını ciddi boyutta riske atan rahatsızlıklara sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirlerin en kısa sürede alınması gerekmektedir. 

Buzdolabında meydana gelen kokunun sebebi olan bakteriler incelendiğinde; salmonella bakterisi ishal, kusma gibi rahatsızlıklara sebep olmakta ve insan vücuduna çeşitli yollarla nüfus edebilmektedir. 

Bu bakteri çeşidinin buzdolabından arındırılabilmesi doğru yöntem ve metotlar ile mümkün olmakta ve işinin ehli profesyonel ekipler tarafından ozonlama hizmeti ile temizliğinin bir an önce yaptırılması gerekmektedir.

Botulinum bakterisi; solunum kaslarını da felç edebilme özelliği ile insan sağlığını ölümcül sonuçlara neden olabilecek tehlikeli durumlara maruz bırakmaktadır. Dolap içerisinde hızla üreme özelliğine sahip olan bu bakteri çeşidinin en kısa sürede buzdolabı ozon temizliğinin arındırılması gerekmektedir.

Belirtileri; baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar olarak kendini göstermekte ve gıda kaynaklı oluştuğu bilinmektedir. 

Ekoli bakterisi; Yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülen bu bakteri çeşidi, midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Ekoli bakterisinin üremesi, buzdolabındaki tüm ürünlere de geçerek kullanımı ile vücuda nüfus etmesi halinde rahatsızlıkların kısa sürede meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu durum insan sağlığını tehlikeye atan önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bakteri üremesi ve günlük hayatta insanların kullanım alanlarının rahatsız edici şekilde kokması büyük bir problem olmakla birlikte insan sağlığı da ciddi boyutta tehlikeye atılmaktadır.

Buzdolaplarının markası ve çeşidi ne olursa olsun 3 ayda bir düzenli olarak yetkili kuruluşlar tarafından temizliğinin yaptırılıyor olması gerekmektedir. Aksi takdir de koku problemi tüm çeşitler de meydana gelebilmekte ve bu durum bakteri üremesine neden olmaktadır.

Finlux buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusunun doğru yanıtı ve doğru hizmet ancak kullanımının bir an önce durdurularak yetkili bir kuruluş tarafından profesyonel destek alınması ile verilebilecektir.

Tekdez V.İ.P; yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz sektörünün öncü firması olarak yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir. 

Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilir ve müşteri danışmanlarımız tarafından verilecek olan detaylı bilgi sonrası randevu talep edebilirsiniz.
Uygun bir zaman dilimine belirlenen randevu gününde uygulanacak işlemler doğru yöntem ve tekniklerde uzman ekipler tarafından sağlanmaktadır.

Buzdolabının, ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak boş teslim edilmesi gerekmektedir.

Randevu gün ve saatinde, uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından tarafınıza hizmet verilecektir. Temizlik hizmetinde, öncelikle elektrikle tüm bağlantıların kesildiği kontrol edilerek suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile dolabın tüm yüzeyleri silinecektir. 

Hidrojen peroksitin, dolabın içerisinde oluşmuş olan bakteri, patojen ve mantarlara etkisini gösterebilmesi için 5 dakika bekleme süresi olacaktır. 

Bekleme işleminden sonra dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve kokudan tamamen arındırılabilmesi için ozonlama nötralizatörleri buzluk kısmı ve içerisine kurularak dolabın kapağı olabildiğince kapatılmaktadır. 

Buzdolabı ozon temizliği uygulaması buzluk ve dolabın içerisi olmak üzere iki işlem halinde yapılmaktadır. Hidrojen peroksit ile tüm yüzeyleri silinen dolabın buzluk kısmı ve içerisine kurulacak olan nötralizatörler ile hizmet verilmekte ve bu işlemler yaklaşık   30-40 dakika aralığında sürmektedir.

Buzdolabının içerisine 5000 mg ve buzluk kısmına 2000 mg ozonlama nötralizatörleri kurulmaktadır. Bu işlem de 5-10 dakika kadar ozonlama işlemi uygulanmakta ve ozonlama bitiminde buzdolabının kapısı açılarak nötralizatörler dolap içerisinden çıkarılmaktadır. 

Bu işlemlerin bitiminde 5 dakika kadar havalandırılma işlemi uygulanarak buzdolabı bakteri, patojen ve mantarlardan arındırılmış şekilde sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.

Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek günlük hayatta önemli bir ihtiyaç unsuru olan buzdolabının kokusuz ve sağlıklı kullanımı için, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak verilecek güvenilir ve kaliteli hizmetimizden destek talep edebilirsiniz. 
Firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri ve güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet vermektedir.

Doğru yöntem ve metotlarda hizmeti ile yıllardır Finlux buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorularına çözüm niteliğinde profesyonel hizmet sunmakta olan firmamız ile lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024