EVDE SEBİL TEMİZLEME

EVDE SEBİL TEMİZLEME

Tekdez V.İ.P, yıllardır yerinde hizmet sağlamakta ve evde sebil temizleme hizmetinin güvenilir adresi olmaya devam etmektedir.

 

Su sebillerinin kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve her alanda karşımıza çıkmaktadır. Gerek iş yerleri gerek evlerde kullanılan sebillerin ortak noktası sağlıklı kullanımının sağlanıyor olması gerektiğidir.

 

Sağlıklı kullanımın sağlanabilmesi için sebillerin rutin temizliğinin düzenli olarak yaptırılıyor olması gerekmektedir. Evde sebil temizleme işlemleri en geç 3 ayda bir yaptırılarak yaşanılacak sağlık problemlerinin önüne geçilebilmektedir.

 

Yanlış uygulama ve yöntemler sebillerde temiz kullanımın aksine farklı reaksiyonlara sebebiyet vermekte ve insan sağlığını tehdit edici unsurların oluşumuna neden olunmaktadır.

 

Bu uygulamalar evde sebil temizliğinde kişisel yöntemlerin baz alınmasıdır. Bu yöntemler sirke, soda ve benzeri gibi kulaktan doğma maddelerin temizlikte kullanılıyor olmasıdır. Tamamen yanlış bilgiler olan bu uygulamalar zehirlenme gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara ve sebilin de işlevini tamamen yitirmesine neden olmaktadır.


Evde sebil temizleme 


Su sebillerinde yaşanan bu problemlerin yanı sıra, sebillerin evlerden alınarak temizliği yapılıp bırakılacağı gibi hizmetlerde sunulmakta ve belirsiz olan bu hizmetlere asla itibar edilmemesi gerekmektedir.

 

Sebil temizliğinin kontrolünüz ile yapılarak kontrolünüz sonrası teslim edilmesine dikkat edilmeli ve aksi temizlik hizmeti asla sağlanmamalıdır.

 

Doğru hizmet alınacağından ancak firmanın sahip olduğu belgeler iler emin olunabilecektir. Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

Evde sebil temizleme işlemlerinde güvenilir ve kaliteli hizmet alındığından emin olunacak belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

Hem kurumsal hem de uzman ve eğitimli ekipler tarafından hizmet sağlandığının kanıtı olan bu belgeler mutlaka sorgulanmalı ve talep edilmelidir.

 

Sağlık Bakanlığı yetkili ve eksiksiz belgeleri ile hizmet sağlayan kuruluşlar tarafından sağlanan sebil temizliği hizmetinde ozon dışından hiçbir dezenfektan kullanılmaması gerektiği bilgisine ve doğru yöntem ve tekniklere sahip ekipler sayesinde profesyonel hizmet alınması mümkün olacaktır.

 

Sebillerin yetkili kuruluşlar tarafından temizliği sağlanmadığında ya da temizliği düzenli olarak yaptırılmadığında insan sağlığını tehdit edici rahatsızlıklara neden olunacağı bilincinde hareket edilmelidir. Nitekim su her alanda kullanılan bir ihtiyaçtır ve bu ihtiyacın sağlıklı olarak karşılanması gerekmektedir.

 

Sağlıksız su kullanımı bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesi ile eş değer nitelikte olmaktadır. Bu durumu; sebillerde zamanla oluşacak olan koku ve tat farklılıklarının yosunlanmaya neden olacağı ve beraberinde bakteri üremesi, gerçekleşeceği şeklinde belirtmek doğru olacaktır.

 

Koliform olarak bilinen bakteri çeşidi, kirli sebillerde oldukça hızlı üreme özelliğine sahiptir. Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

Dünya Sağlık Örgütü raporunda bu durum; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer aldığı şeklinde belirtilmiştir.

 

En geç 3 aylık temizleme süresi koliform bakterisinin 60 ile 90 günlük üreme süresi olmasından kaynaklı belirlenmiştir. Bu durumda 90 günü aşkın süredir temizliği sağlanmayan sebillerin kullanımının durdurulması gerektiğinin altını çizmek doğru olacaktır.

 

Evde su sebili temizleme işlemleri için Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek kaliteli ve güvenilir hizmet temin edebilirsiniz.

Firmamız yıllardır Türkiye geneli sebil temizliği hizmeti vermekte olan, Sağlık Bakanlığı onaylı yetkili kuruluştur. Firmamız tarafında tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet sunulmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, evde sebil temizleme işlemleri hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için müşteri danışmanımızla iletişime geçebilir ya da formu doldurarak dönüş yapılmasını talep edebilirsiniz. Kısa süre de tarafınıza dönüş sağlayacak olan müşteri danışmanımız tarafından detaylı bilgi verilecektir.

 

Talebinizle birlikte randevunuz sağlanarak evde sebil temizleme işlemleri ozon ile dezenfekte işlemi ile doğru yöntem ve tekniklere sahip uzman ve eğitimli ekipler tarafından sağlanacaktır.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021