EPOKSİ SU YALITIMI

EPOKSİ SU YALITIMI

Su depolarında görülen hasar ile oluşan kaçakların önüne su deposu yalıtımı ile geçilebilmektedir. Yalıtım işlemi depolarda çatlak ve delinmelerin oluşmadan uygulanması gereken bir hizmettir. Depo niteliklerine göre yalıtım işlemi değişiklik göstermektedir.

 

Epoksi su yalıtımı metal depolarda yani sac, galvaniz ve paslanmaz çelik depolarda en doğru sonucu verecek olan yalıtım türüdür. Epoksi su yalıtım, depo içine yapılmaktadır depo dışında herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

 

Metal depolarda en sık karşılaşılan sorun, suyun metal etkileşimi ile oluşan paslanmadır.

Epoksi su yalıtımı işlemine başlamadan önce depo yüzeyindeki paslar kazıma yöntemi ile arındırılır. Yalıtım işlemine başlamadan önce depo içinde yapılmış olan temizlik işlemi, kir ve pası ortaya çıkarmış olacak ve kazıma işlemini kolaylaştırmış olacaktır.


Epoksi su yalıtımı 


Bu nedenle yalıtım işlemine başlamadan önce mutlaka su deposu temizlik işlemi yapılmalıdır.

 

Pas ve kirlerin kazınma işleminden sonra, depo içinin kuruması 1-3 gün arasında beklenmelidir. Kuruma beklenmeden diğer bir adıma geçilmemesi önemli bir husustur. Kuruma işlemi beklenmediği takdirde epoksi tutmayacak ve yapılan işlemden bir fayda görülemeyecektir.

 

Depo içi kuruduktan sonra deponun zemin ve yan duvarlarına ilk kat epoksi astar uygulanır. Talebe göre depo tavanına da uygulanabilmektedir.

 

İlk kat epoksi astarın kuruması için 3-5 gün arası gibi bir süre zarfında bekleme sağlanır. Tekrar kuruma sağlandıktan sonra aynı işlem 2. Kat epoksi olarak uygulanır.

 

Bu katın kuruma sağlaması için 5-8 gün arası bir süre tanınır.

 

Depo içinde epoksi uygulaması tam anlamıyla kuruluk gösterdikten sonra tekrar depo içi genel temizliği yapılır ve depo sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Epoksi su yalıtımı işleminde deponun kapalı kalacağı süre 20-25 gün arasında değişik göstermekte ve bazı durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Özellikle kış aylarında deponun kuruması uzun süreceğinden salyangoz sistemleri kurularak süre kısaltılabilmektedir.

 

Depo içinin kuruması beklenmeden ardı ardına yapılacak olan her işlem faydadan çok zarar getirecektir. Kuruma işlemi tamamlanmadan atılan astar depoya tutunamayacak ve ardından yapılan işlemlerde alınması gereken önlemi karşılamış sayılmayacaktır.

Deponun tamamen işlevini kaybetmesine neden olunabilecektir.

 

Doğru yöntem ve metotlar ile sağlanan epoksi su yalıtımı, depo kullanım ömrünü ve deponun kullanım amacını tam anlamıyla karşılayabilmesi için işinde uzman profesyonel ekipler ve yetkili kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır.

 

Ancak böylelikle alınan hizmetin doğrulundan emin olunabilecek ve depo güvenle kullanılabilecektir.

 

Yalıtım hizmetinden önce mutlaka hizmet alınacak olan firmanın yetki ve kalite belgeleri ile Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi sorgulanarak talep edilmelidir.

 

Aksi takdirde alınan işlemden fayda görülmeyeceği gibi depo işlevini yitirerek tamamen kullanım sağlanamaz hale gelebilecektir.

Toplumda yanlış bilinen bir konu bulunmaktadır. Bu konu yarık ve çatlak oluşan metal alaşım depolara uygulanan epoksi izolasyon hizmeti ile su kaçağının kesilmesidir. Bu kesinlikle doğru değildir. Metal alaşım su depolarında epoksi su yalıtımı, paslanma tespit edildiği an uygulatılması gereken bir hizmettir.

 

Yarık ve çatlak oluşan metal alaşım su depolarına uygulanacak hiçbir işlem bulunmamaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile konusunda uzman ekiplerle çalışan tüm kalite ve yetki belgeleri eksiksiz olarak doğru yöntem ve metotlar ile hizmet sunmaktadır.

 

Firmamızın TÜRKAK Akredite İSO 9001 Kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, marka tescilleri, iş yeri hekimi ve iş güvenliği sözleşmeleri, risk analizleri, acil durum planları, kişisel koruyucu malzeme formları, kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘’MSDS’’ formları ve ozonlama CE kalite yönetim belgeleri bulunmaktadır.

Uzman ve eğitimli ekipleri Türkiye geneli hizmet vermekte olan firmamız, yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

Detaylı bilgi, kaliteli ve güvenilir epoksi su yalıtımı hizmeti için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021