EN İYİ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

EN İYİ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.


Önemli bir ihtiyaç olan suyun, muhafaza edildiği alanların en iyi şekilde dezenfektesi yapılarak kullanıma sunulması insan sağlığı açısından önem teşkil etmektedir.

 

Su depolarının dezenfektesi, kirlilikten kaynaklı depo içerisinde oluşabilecek problemler ve kirliliğin oluşturacağı bakterilerden korunmak amacıyla en iyi şekilde yapılarak su sağlıklı olarak kullanıma sunulmalıdır.


Bu nedenle en iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorusu sıklıkla karşılaştığımız sorular arasından yer almaktadır.

 

En iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorusuna öncelikle cevap temizlik hizmetini sağlayacak olan firmanın niteliklerinin sorgulanması gerektiğidir.


En iyi su deposu temizliği nasıl yapılır 


TEKDEZ V.İ.P, en iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorusuna yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetle cevap vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmanın en iyi su deposu temizliği hizmetini sağlayabilmesi için eğitimli ve uzman ekipler ile hizmet veriyor olması gerekmektedir. Eğitimli ve uzman ekipler ile hizmet vermekte olan firmadan emin olunabilmek adına talep edilmesi gereken belgeler vardır.

Bu belgeler; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleridir.

Doğru, kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler sorgulanarak ve talep edilerek en iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabı ve en iyi su deposu temizliğinin güvenilir başlangıcı yapılmış olacaktır.

 

Su depolarında oluşacak olan problemlerin ciddiyeti göz önünde bulundurulduğunda, hizmet verecek olan firmanın kaliteli ve güvenilir hizmet sunmasının önemi net bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Su depolarının temizliği yaptırılmadığında, kirli su koliform, ekoli ,enterekok bakterilerinin üremesine neden olacaktır. Koliform, ekoli, enterekok bakterileri; kusma, ishal, yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş, bulantı, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

 

Bu rahatsızlıklar bünyeden bünyeye farklı reaksiyonlar göstermekte ve ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü raporunda da, kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

Ayrıca su depolarının çeşidine göre kirlilikten kaynaklı paslanma, yosunlanma, delinme, çatlama gibi problemler de yaşanabilmektedir.

 

Bu problemler deponun bakteri yuvası haline geldiğinin göstergesi niteliğinde olduğu gibi tekrar verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için uygulanacak yöntem ve metotlar daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır. Kimi zaman da depo tamamen işlevini yitirmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Su depolarının temizliğinde en iyi hizmetin düzenli ve periyodik olarak alınması demek sağlıklı su kullanımı sağlanması ve yaşanacak problemlere engel olabilmek demektir.

 

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de, su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

 

TEKDEZ V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile en iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorusuna, su deposu temizliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı kullandığı dezenfektanlar ve güvenilir hizmeti ile cevap olmaktadır.

 

TEKDEZ V.İ.P; TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak en iyi su deposu temizlik hizmeti vermekte olan Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluşudur.

 

En iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorularına doğru cevap, kaliteli ve güvenilir hizmet için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmekte olan TEKDEZ V.İ.P, en iyi su deposu temizliği nasıl yapılır sorusuna alacağınız doğru cevapların adresidir.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021