EN İYİ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ İSTANBUL

EN İYİ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ İSTANBUL

TEKDEZ V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile en iyi su deposu temizliği İstanbul firmaları kapsamında sektörünün öncül firması olarak Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç unsuru olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

Suyun günlük hayatta oldukça önemli bir yeri olduğu ve kullanımının steril ve hijyenik olarak sağlanması gerektiği yadsınamaz bir gerçektedir. Bu nedenle suyun muhafaza edildiği alanlar olan depoların, Sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizlenmesi gerekmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı genelgesinde de suyun temiz kullanımı ile alakalı depo temizliğine değinilmiş ve hatta zorunlu kılınmıştır. 2007/67 genelgesi olarak bilinen bu genelgeye göre; su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunludur.

Su depolarının temizliğinin zorunluluktan ziyade önemli bir gereksinim olduğu bilincinde hareket edilmeli ve sağlık tehlikeye atılmamalıdır.

 

Su deposunun kirli olması sağlığı nasıl tehlikelere sokabilir kısmında verilebilecek en doğru bilgi bakteri üremesinin sebep olduğu rahatsızlıklar olacaktır.

 

Kirli su depoları; bakteri üremesi için oldukça elverişli alanlar haline gelmekte ve koliform, ekoli, enterekok olarak bilinen bakterilerin depo içerisine nüfus etmesi çok kısa bir zaman almaktadır.

Koliform, ekoli, enterekok bakterileri; kusma, bulantı, yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş, ishal, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Nitekim Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre de; kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

Bu nedenle su depolarının temizliği ihmal edilmemeli ve en iyi su deposu temizliği İstanbul için firmaların bulundurması gereken belgeler mutlaka sorgulanmalıdır.

Bu kapsam da en iyi su deposu temizliği İstanbul; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerine eksiksiz olarak sahip olan firmaları değerlendirmek doğru olacaktır.

 

Suyun kirlenme sebepleri incelendiğinde; öncelikle barajlardan temizlenmiş olarak çıkmış suyun depolara nasıl kirli ulaştığı kısmı karışıklık yaratmaktadır. Bu durum, barajdan temizlenmiş olarak çıkan suyun yol boyunca çamur balçık ve benzeri yabancı maddeleri de beraberinde taşıyarak depoya ulaşması olarak açıklanabilmektedir.

Çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeler ile karışmış olarak depoya ulaşan su kirli olacaktır. Su deposu temizliği yaptırılmadan suyun kullanıma sunulması hastalıkların habercisi olacaktır.

 

Bu tür durumlara maruz kalınmaması için düzenli ve periyodik olarak en iyi su deposu temizliği İstanbul firması kapsamında TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçebilir ve destek talep edebilirsiniz.

Su depolarının işlevi ve kirlilik aşamalarının oluşturacağı problemlerin yanı sıra depoların çeşitlerine göre yaşanmakta olan problemlerde meydana gelmektedir.


En iyi su deposu temizliği istanbul 

Depoların metal depolar, beton depolar, paslanmaz modüler su depoları, plastik depolar olarak çeşitleri bulunmaktadır. Su deposu temizliği düzenli yaptırılmadığı takdir de depoların çeşitlerine göre; paslanmalar, yosunlanmalar, delinmeler ve çatlamalar meydana gelmektedir.

Depo çeşitlerine göre meydana gelen bu problemler bakteri ürediğinin kesin olması yanı sıra deponun verimli olarak işlevini yerine getirmesine de engel olmaktadır.

 

Depolar da meydana gelen paslanmalar, delinmeler, yosunlanmalar, çatlamalar yoğunluklarına göre daha farklı yöntemler ile temizlik yapılması gerektiğinin göstergesidir. Uygulanacak bu yöntemler daha uzun zamanlı ve daha maliyetli olmaktadır. Kimi zaman depolar tamamen işlevini yitirmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Kirli suyun depolar da bu denli hasar oluşturması göz önünde bulundurulduğunda insan vücudu üzerinde oluşturabileceği hasarların önemi göz ardı edilemez olmalıdır.

Depoların verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su kullanımı ile sağlıklı yaşamlar için en iyi su deposu temizliği İstanbul firmaları araştırılırken bulundurulması gereken belgelerin önemi yadsınamaz olacaktır.

 

En iyi su deposu temizliği İstanbul kapsamında belirleyici olan Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığı denetlemelerinden geçmiş, Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile hizmet sunmakta olan ve herhangi bir denetleme de sorunsuz olarak teslimat gerçekleştiren firma olduğunun kanıtı niteliğinde olacaktır.

En iyi su deposu temizliği İstanbul kapsamında belirleyici olan TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi; depolarda yaşanan paslanmalar, delinmeler, yosunlanmalar gibi durumlarda ve deponun genel temizliğinde uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim, uzman ekipleri ile hizmet vermekte olan firma olduğunun kanıtı olmaktadır.

En iyi su deposu temizliği İstanbul kapsamında belirleyici olan iş sağlığı ve güvenliği sertifikası; iş güvenliği uzmanlarının eğitimini almış ve sınavlarından başarı ile geçmiş eğitimli ve uzman personelleri ile hizmet vermekte olan firma olduğunun kanıtı olacaktır.

 

En iyi su deposu temizliği İstanbul kapsamında belirleyici olan kalite ve yetki belgelerinin eksiksiz olması firmanın vereceği hizmetin kalite ve güvenilirliğinin ve temizlik öncesi ve sonrası desteğe devam edeceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

En iyi su deposu temizliği İstanbul kapsamında belirleyici olan personel yetki belgelerinin eksiksiz olması; verilecek olan hizmetin kalitesi, sterilizasyonu ve hijyeni hakkında bilgi vermekte ve profesyonel hizmet sunulacağının kanıtı niteliğinde olmaktadır.

Bu belgelerin bulundurulması ayrıcalığı ile hizmet sunmakta olan TEKDEZ V.İ.P, en iyi su deposu temizliği İstanbul firmaları kapsamında tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermektedir.

 

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, deponuzun tonajı ve niteliği bilgileri istenecektir. Depo niteliği; deponun beton depo mu metal depo mu gibi bilgisi anlamına gelmektedir. Bunların yanı sıra depoya suyun şebekeden mi, kuyudan mı yoksa tanker ile mi ulaştığı bilgisi istenerek, su deposu temizliği hakkında detaylı bilgi sonrası talebiniz ile birlikte randevunuz oluşturulacaktır.

 

Randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından deponun dibinde kalan çamur ve balçık tahliye edilecektir. Tahliye sonrası deponun tüm yüzeyleri yıkanarak, kirli su tekrar tahliye edilecektir.

Ekiplerimiz tarafından, deponun tüm yüzeyleri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile temizlenerek bir süre depo bu şekilde bekletilecektir. Bekleme sonrası deponun içerisi tekrar yıkanarak kirli su tahliye edilecektir. Bu aşamada depodaki su temiz olana dek tahliye işlemi devam edecektir.

 

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu sonrası deponuz sağlıklı kullanıma teslim edilecektir. İş bitiminde personellerimiz tarafından verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

 

Verilen hizmet sonrası kaliteli ve güvenilir hizmete bizzat şahit olan müşterilerimizin, en iyi su deposu temizliği İstanbul firmaları kapsamında olumlu dönütlerini almanın gururunu yaşamaktayız.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon işlemlerinizde, günlük hayatın yorucu temposunda en geç 6 ayda bir olan süreç unutulabilmektedir. Bu nedenle TEKDEZ V.İ.P, CRM’ de kayıt altına alarak zamanı geldiğinde temizlik hizmeti için hatırlatma yapmaktadır. Talebiniz doğrultusunda tekrar hizmet verilmeye devam etmektedir.

 

Bu şekilde düzenli ve periyodik temizlik ile hem sağlıklı su kullanımı sağlanarak hastalıklara davetiye çıkarılmamakta hem de herhangi bir denetleme sürecinde problem yaşatılmamaktadır.

En iyi su deposu temizliği İstanbul ve Türkiye genelinde en iyi temizlik hizmetini vermekte olan TEKDEZ V.i.P ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021