DİJİTSU SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

DİJİTSU SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Gelişen ekonomi ve endüstriyel yatırımlar, sanayi üretim tesisleri, işletmeler ve toplu yaşam alanları ve sosyal tesislerde yüzlerce insanın yaşadığı, çalıştığı alanlarda insanların su ihtiyacını hızlı ve pratik olarak karşılaması, kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle, çok tercih edilen su sebilleri sağladığı avantajlar kadar sağlık açısından dikkat edilmediğinde büyük tehlike barındıran ürünlerdir.

 

Su sebillerinde marka yada model fark etmeksizin sanayi yada ev tipi su sebilleri kullanım sıklığına ve bulunduğu ortam koşullarına bağlı olarak çok kısa bir sürede kirlenip sağlık açısından tehlikeli olabilmektedirler.

Dijitsu su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

 

Dijitsu su sebili temizliği, her sebilde olduğu gibi sadece ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Sterilizasyon sonrası su sebilindeki bakteriler öldürülüp, sağlıklı kullanıma teslim edilir. 

 

Özellikle inşaat ve sanayinin devasa alanları ve şantiyelerinde tozlu ve açık ortamlarda bulunan ve yüzlerce işçi tarafından kullanılan su sebilleri çok daha bakteri ve virüs içermektedir.


Dijitsu su sebili temizliği 


Dijitsu su sebili temizliği ya da diğer marka ve modeller yetkili kurum olan Sağlık Bakanlığı içme suları ile ilgili mevzuatlarında belirttiği gibi 3 aylık periyotlarla tüm aksam ve iç haznelerinin temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılmasını bildirmektedir.

 

Su sebillerindeki bulaşmalar, kullanılan damacanaların kirli olması, takılırken sebilin iç haznesine ortam havasının karışması ve sebil iç kısımlarına ortam havasında asılı bulunan bakteri, virüs ve mantar denilen fungal etkenlerin geçmesine neden olmaktadır.

 

Ayrıca tuvalet sonrası sabunlanmayan eller, özellikle fekal koliform bakteri türlerinin fiziksel bulaşmasında en önemli etkendir, bu bulaşma sonucu sebilin iç kısımlarına suyla taşınan patojen mikro organizmalar ortam sıcaklığı ve suyun PH koşulları onlar için uygun hale geldiğinde dakikalar içerisinde hızla çoğalarak içme suyunu sağlık açısından tehlikeli bir hale getirmektedirler.

 

Dijitsu su sebili temizliği için kullanılan dezenfektanlardan en uygun ve sağlıklı olan ürün ozon maddesidir. Ozon gazı ile yapılan sebil temizliğinde iç hazne ve aksam ve boruların taşıdığı suyun içerisinde bulunan bakteri, virüs ve mantar dediğimiz maya ve sporlarının, paraziter ookist yumurtalarını, hücresel organellerine ve solunum sistemlerine zarar vererek yok etmekte, üst düzey oksitleme özelliği, gücü sayesinde bu işlemi sağlamaktadır.

 

Dezenfektan ürünler içerisinde en etkin olan tek mikrobiyolojik dezenfektandır. Temizlik işlemi sonrası reaksiyon sonucu kalan fazla ozon maddesi oksijen iyonu olarak havaya karışmakta ve kalıntı bırakmamaktadır.

Dijitsu su sebil temizliği için öncelikle uygun bir randevu günü belirlenir, bir sebilin temizlik süresi ortalama 20 ila 30 dakika arasındadır.

 

Sebiller temizlik için ayrı bir yere taşınmaz yerinde hizmet verilir, uygulama esnasında günlük iş akışında yada yaşantınızda hiçbir aksama olmadan temizlik ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir.

 

Dezenfektan ürün olarak ozon maddesi kullanılır, hiçbir kalıntı bırakmadan sebilin tüm iç aksam ve boru hatları, su hazneleri içi boşaltılarak ozonlu su verilerek en az 10 dakika dolaştırılır ve bekletilir, ozonlu su sıcak ve soğuk su muslukları ve arka tahliye borusundan boşaltılır.


Dijitsu su sebili temizlik 


Sebilin tüm aksamları dezenfekte edilmiş olarak güvenilir bir şekilde kullanıma hazırdır. İşlem sonunda, sebile sticker basılarak 3 aylık periyotlarla temizlik takibine alınır ve sisteme işlenir.

 

Su sebil dezenfeksiyon hizmeti veren tüm kuruluşların sahip olmaları gereken kalite yetki belgeleri ve uluslar arası kalite kuruluşu tarafından verilen iso kalite yetki belgesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir firma olması, doğru bir dezenfeksiyon hizmeti almanız açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Teknik hizmeti veren personelinin bulaşıcı bir hastalık taşımadığını gösteren kan tetkikleri ve sağlık portörlerinin olduğu sağlık raporları kesinlikle olmalıdır.

 

Bunun dışında İş sağlığı ve Güvenliği kapalı ortam ve yüksekte çalışma iş eğitimleri sağlıklı ve güvenilir bir dezenfeksiyon işlemi almanız açısından sorgulaması gereken kalite belgeleridir.

 

TekdezV.İ.P. dezenfeksiyon sahip olduğu temizlik ve dezenfeksiyon alanındaki teknik bilgi ve donanımı, uzman teknisyen kadrosuyla siz değerli müşterilerimize temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021