DERİN DONDURUCUYA SİNEN KOKU NASIL GİDERİLİR

DERİN DONDURUCUYA SİNEN KOKU NASIL GİDERİLİR

Derin dondurucular, günlük hayatta kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve insan hayatını kolaylaştıran uzun süreli muhafaza işlemi görmekte olan dolaplardır. Derin dondurucuların da buzdolapları gibi en büyük problemi koku olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Uzun süre ve düzenli olarak temizliğinin yaptırılmamasından kaynaklı zamanla meydana gelecek olan küflenmeler, ürünlerin akması gibi durumlar içerisinde bakteri üremesine neden olmaktadır. Kokunun asıl sebebi olan bu bakterilerin bir an önce dondurucu içerisinden arındırılması gerekmektedir.

Bu tür problemlere neden olunmaması için derin dondurucu temizliğinin de buzdolabı ozon temizliği gibi düşünülmesi ve periyodik olarak 3 ayda bir yaptırılması gerektiği bilincinde hareket edilmesi gerekmektedir.

Tüm bu problemler derin dondurucuya sinen koku nasıl giderilir sorusu ile sıkça karşılaşmamıza neden olmaktadır. 

Derin dondurucuya sinen koku nasıl giderilir sorusu tıpkı buzdolabında olduğu gibi yetkili kuruluşlar tarafından ozon temizliği ve dezenfektesi ile mümkün olmaktadır. Bu temizlik hizmeti ile bakterilerden arındırılacak olan dondurucu kokusuz ve sağlıklı olarak tarafınıza teslim edilebilecektir.   

Derin dondurucuya sinen koku nasıl giderilir

Alınacak olan hizmetin yetkili kuruluş tarafından sağlanması yanlış uygulamalar ile dondurucuya zarar verilmemesi ve uygulanacak yöntemlerin doğruluğundan emin olabilmek için önem teşkil etmektedir. 

Aksi takdir de kokuya sebep olan bakteri çeşitleri yanlış uygulamalar ile farklı reaksiyonlar göstermekte ve insanların kullanım alanlarının rahatsız edici şekilde kokuya maruz kalmasına ve insan sağlığının ciddi boyutta tehlikeye atılmasına neden olunmaktadır.

Tekdez V.İ.P, derin dondurucularda meydana gelen bakteri üremesinden kaynaklı koku problemleri için derin dondurucu ozon temizliği ve dezenfektesi ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir. 

Derin dondurucuya sinen koku nasıl giderilir sorusuna, kaliteli ve güvenilir hizmet ile doğru yanıt için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

Kokuya sebep olan bakteri çeşitleri incelendiğinde insan sağlığına verdikleri zarar oldukça riskli olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu bakteri çeşitleri; salmonella, ekoli, botulinum olarak bilinmekte ve ölümcül sonuçlara sebep olabilen ciddi boyutta rahatsızlıkların da sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekoli bakterisinin özellikleri; yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmesidir. Bu bakteri çeşidi insan sağlığını, midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara sebep olarak ciddi boyutta etkilemektedir. 

Derin dondurucuda ekoli bakterisinin üremesi, uzun ömürlü kullanım sağlanması için muhafaza edilen tüm ürünlere nüfus ettiğinin göstergesi niteliğinde olmaktadır. İnsan vücuduna nüfus etmesi halinde rahatsızlıklar kısa sürede kendini göstermeye başlayacaktır. 
Bu durumun ciddiyeti ve hassasiyeti dikkate alınarak en kısa sürede yetkili bir kuruluştan destek talep edilmelidir.

Salmonella bakterisinin özellikleri; insan vücuduna çeşitli yollarla nüfus edebilmesi olarak bilinmekte ciddi boyutta hasarlara neden olabilmektedir. Belirtilerini; ishal, kusma gibi rahatsızlıklar ile belli eden bu bakteri çeşidinin, kısa sürede derin dondurucudan arındırılması gerekmektedir.

Botulinum bakterisi özellikleri; insan vücuduna kalıcı hasar bırakmakta olan bu bakteri çeşidinin bilinen en önemli belirtisi solunum kaslarını felç edebilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalıcı hasar yanı sıra ölümcül sonuçlara neden olacak ciddi boyutta hasarlara neden olmaktadır.

Ayrıca diğer belirtileri; sürekli baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar olarak bilinmektedir. 
Bakteri çeşitlerinin özellikleri ve belirtileri incelendiğinde bakteri üremiş derin donduruculardan kullanılan ürünlerin insan sağlığını tehdit eden sonuçlara neden olduğu açıkça gözler önüne serilmektedir.

Kokunun asıl sebebi olan bakterilerin insan sağlığına verebileceği zararlar göz ardı edilmemeli ve çeşitli rahatsızlıklara maruz kalınmaması için derin dondurucuların 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yetkili kuruluşlar tarafından temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri ve güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet vermektedir.

Firmamız, insan sağlığını tehlikeye atan bu bakteri çeşitlerinin doğru yöntem ve metotlarda uygulamalar ile yok edilmesini sağlamakta, derin dondurucunun ve derin dondurucu içerisindeki ürünlerin sağlıklı kullanımına devamlılığını mümkün kılmaktadır. 

Temizlik hizmeti düzenli ve periyodik olarak doğru yöntem ve metotlarda uygulandığında bakteri üremesi için gerekli ortama sebebiyet verilmeyecek ve rahatsız edici kokuya maruz kalınmayacaktır. 

Koku problemi bakterilerin yetkili kuruluşlar tarafından yok edilmesi ile ve temizlik hizmetinin uzun ömürlü olabilmesi ancak devamlılığına ve düzenli olmasına dikkat edilmesi ile mümkün olmaktadır. 

Tekdez V.İ.P; TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hakim eğitimli ekipleri tarafından derin dondurucuya sinen koku nasıl giderilir sorusuna kaliteli ve güvenilir hizmet ile yanıt vermekte olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Firmamız ile iletişime geçerek müşteri danışmanlarımız ile derin dondurucu koku problemleriniz hakkında şikayetlerinizi paylaşabilir ve profesyonel hizmet talep edebilirsiniz. 
Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız tarafından sorununuz detaylı bir şekilde yanıtlanarak talebinizle birlikte randevunuz oluşturulmaktadır.
Randevu gününde derin dondurucunun ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde ve dondurucudaki buz eritilmiş olarak boş teslim edilmesi gerekmektedir. 

Uygulanacak işlemler derin dondurucunun boş teslim edilmesi ile ekiplerimiz tarafından kontrollü ve belirli sıralamaya göre ilerlemektedir.
 
Temizlik hizmetine başlamadan önce derin dondurucunun elektrikle tüm bağlantılarının kesilmiş olması kontrol edilerek iş güvenliği sağlandıktan sonra, temizliğe suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile derin dondurucunun tüm yüzeyleri silinerek devam edilecektir. 

Bakteri, patojen ve mantarların yok edilmesi için uygulanan hidrojen peroksitin etkisini gösterebilmesi 10 dakika kadar süreye ihtiyaç duymaktadır.

10 dakikalık bekleme sonrasında dondurucunun içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve tamamen bakterilerden arındırılabilmesi için uygulanacak yöntemler hidrojen peroksit sonrası ozonlama işlemi ile devam etmektedir.

Ozonlama nötralizatörleri kurularak devam edilecek olan temizlik hizmeti yaklaşık 30-40 dakika aralığında sürmektedir. 

5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip ozonlama nötralizatörleri  derin donduruiçeisine kurulmakta ve mümkün olduğunca kapağının kapatılması ile 5-10 dakika kadar süren ozonlama işleminden sonra kapağı açılarak nötralizatörler kapalı konumunda dondurucu içerisinden çıkarılmaktadır. 

Doğru yöntem ve metotlar da eğitimli ekiplerimiz tarafından uygulanan bu işlemlerin bitiminde derin dondurucunun 5 dakikalık havalandırılması ile sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir. 
İş bitiminde derin dondurucunun öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılarak güvenilir hizmet açıkça paylaşılmaktadır. 

Temizlik hizmet tarihinin günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı unutulabilecek olması gibi durumlara sebebiyet vermemek adına firmamız tarafından CRM’ de takip sistemi uygulanmaktadır. 

Temizlik hizmet tarihi yaklaştığında tarafınıza bilgi verilmekte ve talebinizle birlikte temizlik hizmeti tekrarlanmaktadır. Bakteri üremesi kaynaklı oluşabilecek koku problemlerinin önüne takip sistemi ile geçilmektedir. 

Tekdez V.İ.P, derin dondurucuya sinen koku nasıl giderilir sorusuna yıllardır doğru cevabın adresi olarak hizmet vermektedir. 

Derin dondurucu ozon temizliği hizmeti ile günlük hayatta hemen hemen her alanda kullanımı sağlanan ve oldukça kullanışlı yapıya sahip derin dondurucularının bakterilerden arındırılması sonucu kokusuz ve sağlıklı kullanımı ve takibi güvenilir olarak sağlanabilmektedir. 

Derin dondurucu koku problemlerinizin çözümü için yıllardırkaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden Tekdez V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kokusuz ve sağlıklı derin dondurucu kullanımı hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2022