DERİN DONDURUCU DOLAP KOKUSU NASIL GİDERİLİR

DERİN DONDURUCU DOLAP KOKUSU NASIL GİDERİLİR

Günlük hayatta kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve insan hayatını kolaylaştıran derin dondurucular, uzun süreli muhafaza işlemi görmektedir. Uzun süreli muhafaza işleminin sağlıklı olması için derin dondurucuların da buzdolapları gibi düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir sorusunun doğru yanıtı ancak uygulanacak doğru yöntem ve metotlar eşliğinde ozon temizliği hizmeti ile mümkün olmaktadır.

Düzenli ve periyodik olarak temizlik yaptırılmaması derin dondurucuların en büyük problemi olan kokuya neden olmaktadır. Kokunun asıl sebebi dondurucu içerisinde üremiş olan bakteriler olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Derin dondurucu içerisinde bakteri üremesinden kaynaklı meydana gelecek olan kokuya sebebiyet verilmemesi ve steril bir kullanım için derin dondurucu temizliğinin, buzdolabı ozon temizliği gibi düşünülmesi ve periyodik olarak 3 ayda bir yaptırılması gerekmektedir. 

Temizlik hizmetinin alanında uzman ve eğitimli ekipler tarafından hizmet vermekte olan yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması doğru sonucun ön aşaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir 

Hiçbir yetkisi bulunmayan ve uygulanacak yöntemlere hakim olmayan kişi ya da kuruluşlar dondurucuya hasar vermekte ve en önemlisi bakterilerin yok edilmesi değil yoğunlaşarak daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olunmaktadır. 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri ve güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet vermektedir.

Derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir hakkında doğru bilgi ancak alanında uzman kuruluşlar tarafından sağlanabilmekte ve bu unsur büyük önem teşkil etmektedir. 

Firmamız, derin dondurucularda üremiş olan bakterilerden kaynaklı koku problemleri için derin dondurucu ozon temizliği ve dezenfektesi ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir. 

Derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir hakkında doğru yöntem ve metotlarda uygulamalar ile sağlıklı kullanım için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

Dondurucularda meydana gelen kokunun sebebi olan bakteriler; salmonella, ekoli, botulinum olarak bilinmekte ve bu durum ölümcül sonuçlara sebep olabilen ciddi boyutta rahatsızlıkların da nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ciddi boyutta hasarlara neden olan ve ölümcül seyredebilen bu bakteri çeşitlerinin özellikleri incelendiğinde, verdikleri hasar açıkça gözler önüne serilmektedir. 

Ekoli bakterisi; insan sağlığını, midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara sebep olarak ciddi boyutta etkilemekte ve çoğunlukla yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmektedir. 

Ekoli bakterisinin dondurucuda üremiş olması, kısa sürede içerisindeki tüm ürünlere nüfus etmesine neden olmaktadır. 

Muhafaza edilen gıdaların kullanımı ile bakterinin insan vücuduna nüfus etmesi halinde rahatsızlıklar kısa sürede kendini göstermeye başlayacaktır. Bu durumun ciddiyeti ve hassasiyeti ihmal edilmeden en kısa sürede yetkili bir kuruluştan destek talep edilmelidir.

Salmonella bakterisi, gün içerisinde yaşanan ishal, kusma gibi rahatsızlıklar ile kendini belli etmekte ve insan vücuduna çeşitli yollarla nüfus edebilmesi ile bilinmektedir. Ciddi boyutta hasarlara neden olabilen bu bakteri çeşidinin, kısa sürede derin dondurucudan arındırılması gerekmektedir.

Botulinum bakterisi, solunum kaslarını felç ederek insan vücuduna kalıcı hasar bırakmakta ve kimi zaman sonuçlar ölümcül olabilmektedir. Sürekli baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar gibi sebep olduğu rahatsızlıklar ile de bilinmektedir. 

Dondurucular da meydana gelen kötü kokunun, asıl sebebi olan bakterilerin insan sağlığına verebileceği zararlar göz önünde bulundurularak, çeşitli rahatsızlıklara maruz kalınmaması için derin dondurucuların 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yetkili kuruluşlar tarafından temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Derin dondurucu ozon temizliği, düzenli ve periyodik olarak doğru yöntem ve metotlarda uygulandığında bakteri üremesi için uygun ortama sebebiyet verilmeyecek ve rahatsız edici kokuya maruz kalınmayacaktır.

Firmamız, insan sağlığını ölümcül nitelikte tehlikeye atan bu bakteri çeşitlerinin doğru yöntem ve metotlarda uygulamalar ile yok edilmesini sağlamakta, derin dondurucunun ve derin dondurucu içerisindeki ürünlerin sağlıklı kullanımına devamlılığını mümkün kılmaktadır. 

Firmamız tarafından uygulanacak temizlik hizmeti ile tüm bakterilerden arındırılmış derin dondurucunun sağlıklı ve güvenilir olarak kullanımına devam edilebilmekte ve uygulanan takip sistemi yöntemi ile herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemektedir. 

Tekdez V.İ.P, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile, konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hakim eğitimli ekipleri tarafından hizmet verdiğini kanıtlamaktadır.  

Firmamız ile iletişime geçerek müşteri danışmanlarımız tarafından derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız tarafından uygun zaman dilimine randevunuz oluşturulacaktır.  

Uzman ve eğitimli ekiplerimizin yönlendirileceği randevu gününde, derin dondurucunun ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde, boş ve dondurucudaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 
Uygulanacak yöntem ve metotlar belirli bir sıralamada ve kontrollü bir şekilde tüm güvenlik önlemleri alınarak hizmet sağlanmaktadır. 

Hizmet gününde tarafınıza hizmet vermek üzere yönlendirilmiş ekiplerimiz tarafından derin dondurucunun elektrikle tüm bağlantılarının kesilmiş olması kontrol edilerek ilk olarak iş güvenliği sağlanacaktır.

İş güvenliği sağlandıktan sonra temizliğe suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile derin dondurucunun tüm yüzeyleri silinerek devam edilecektir. 

Derin dondurucu da üremiş olan tüm bakteri, patojen ve mantarların yok edilmesi için uygulanan hidrojen peroksitin etkisini gösterebilmesi gerekmekte ve 10 dakikalık bir bekleme süresi olmaktadır. 

Bekleme süresi sona erdiğinde dondurucunun içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve tamamen bakterilerden arındırılabilmesi için hidrojen peroksit sonrası ozonlama işlemi ile temizlik hizmetine devam edilmektedir.

Yaklaşık 30-40 dakika aralığında sürmekte olan temizlik hizmetinde derin dondurucu içerisine 5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip ozonlama nötralizatörleri  kurulmakta ve mümkün olduğunca kapağının kapatılması ile 5-10 dakika kadar süren ozonlama işleminden sonra kapağı açılarak nötralizatörler kapalı devre konumunda dondurucu içerisinden çıkarılmaktadır. 

Derin dondurucu hidrojen peroksit uygulaması sonrası ozon temizliği hizmeti ile tamamen bakteri, patojen ve mantarlardan arındırılmış dondurucu sağlıklı kullanıma teslim edilecektir. 

Firmamız tarafından derin dondurucunun öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılarak güvenilir hizmet açıkça paylaşılmaktadır. 

Talep edildiği takdir de uygulamaların videosu da tarafınıza aktarılabilmektedir. 
Günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı unutulabilecek olan temizlik tarihi için Tekdez V.İ.P tarafından CRM’ de size özel takip sistemi ile takip altına alınmaktadır.   
Takip sistemi ile zaman aşımına engel olunabilmekte ve tekrar yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçilebilmektedir. Temizlik hizmet tarihi yaklaştığında tarafınıza bilgi verilmekte ve talebinizle birlikte temizlik hizmeti tekrarlanmaktadır. 

Firmamız yıllardır derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir sorusuna doğru cevap niteliğinde profesyonel hizmet ile sektörünün öncü firması olarak hizmet vermektedir.  

Günlük hayatta hemen hemen her alanda kullanımı sağlanan ve oldukça kullanışlı yapıya sahip derin dondurucularının bakterilerden arındırılması sonucu kokusuz ve sağlıklı kullanımı ve takibi güvenilir olarak sağlanabilmektedir. 

Derin dondurucu dolap kokusu nasıl giderilir problemlerine, profesyonel hizmetin adresi olmaya devam eden TEKDEZ V.İ.P, Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.
Bakteriden kaynaklı meydana gelen koku problemlerine son vermek için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2022