CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKTE

CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKTE

2019 yılı Aralık ayında Çin’in Guandong eyaletinde baş gösteren corona virüs salgını, 2020 yılında Türkiye de görülmeye başladı.

Ölümcül sonuçlara neden olabilen bu pandemi  için Sağlık Bakanlığı temizlik ve dezenfektenin önemine değinmektedir.

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile corona virüs ortam dezenfekte hizmetini Türkiye geneli eğitimli ve uzman ekipleri ile vermektedir.

 

Hayvanlar arasında görülen bir virüs grubu olan corona(korona) virüsün nasıl çıktığı ile ilgili net bir tespit yapılamamaktadır. Çok nadir durumlarda hayvandan insana geçen bu salgından korunmak için öncelikle kişisel temizlik ve bulunduğumuz ortamların dezenfeksiyonu ile tedbirler alınmalıdır.

 

Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti işinin ehli ve yetkili kuruluşlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdir de ortamda uygulanan biyosidal ürünler,  herhangi bir dezenfeksiyon işlevi  görmemekle birlikte, zehirlenmelere de neden olmaktadır.

 

Covid -19 Corona virüsün bilim insanları tarafından yarasa ya da yılan yoluyla bulaştığı bulguları bulunmaktadır.

 

Bu durumda insanlara hayvandan geçmiş olan corona virüs, insanlardan insanlara da hızla yayılmaya başlamıştır.

 

Corona virüsün bulaşma aşamasında; enfekte olan hastaların hapşırık ya da öksürüğüne maruz kalınması, nefes yolu, el sıkışılması, yakın temasta bulunulması, aynı ortam da uzun süre kalınması gibi durumlar etkili olmaktadır.

Fazlasıyla titiz bir durum sergilenmesi gereken corona virüsünün bulaşması oldukça kolay olmakta ve salgın halinde bu yayılma devam etmektedir. Bu tür durumlarda bilinçli davranılarak uygulanması gereken talimatlar ilgili kurumlarca tüm vatandaşlara ilan edilmiştir.


Corona virüs ortam dezenfekte 


CORONA VİRÜSÜ ÖNLEMLERİ NELERDİR?

Corona virüsü önlemleri  genel olarak hijyen ve temizliğe dayanmaktadır.

Eller gün içerisinde sıkça yıkanmalı, kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, yaşam alanlarımızın ortam dezenfeksiyonu yaptırılmalı, risk grubunda olan bireyler maske takmalı, mümkün olduğunca dışarı çıkılmamalıdır.


CORONA VİRÜS ORTAM DEZENFEKTE HİZMETİ NASIL YAPILIR?

1.       Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti için ön şart, uygulama yapılacak bölgenin hijyen şartlarını sağlaması gerekmektedir. Verilecek hizmet öncesi mümkünse yerler süpürülmeli ve genel bir temizlik yaptırılmalıdır.

2.       Ortam dezenfeksiyon hizmeti çiseleme metodu ile hem havanın, hem de mevcut objelerin dezenfeksiyonu şeklinde uygulanır. Uygulama esnasında hizmet veren personelin tek kullanımlık hijyen kıyafetleri, bone ve koruyucu gözlükle donanması çok önemlidir.

3.       Uygulama yapacak personellerin yetki ve sertifikaları mutlaka kontrol edilmelidir.

4.       Corona virüs arındırma hizmeti esnasında, hizmet verilen bölgede uygulayıcı personel dışında hiçbir canlı kalamaz.

5.       Corona virüs temizleme hizmeti sonrası ortam yaklaşık 30 dakika havalandırılmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P, yaşanılan bu zor zamanlar da corona virüs ortam dezenfekte hizmetini en doğru şekilde sağlayarak halkımızın destekçisi olmaktadır.


Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.


Corona virüsünün objelerde ve havada ne kadar kaldığıyla ilgili net bir bilgi henüz bilinmemektedir. Burada ortam dezenfeksiyonun önemi ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle bulunduğumuz her ortamın hijyen ve dezenfeksiyonunu sağlamak gerekmektedir. 

Ortam dezenfeksiyonu hizmeti sonunda, hijyenik ve sağlıklı bir ortam sunulmaktadır.


Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti; düzenli periyotlarla uygulanması gereken önlem ve tedbirlerden bir tanesidir.

Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti ile hijyenik bir ortam sağlanmakta ve var olan risk minimum seviyeye indirilmektedir.


Ancak yanlış uygulamalar sonrası yaşanılacak krize ehemmiyet vermemek için, corono virüs ortam dezenfekte hizmeti uzman, gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip kuruluşlarca yapılmalıdır.

 

Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti ile gözle görülmeyen bakteri, patojen ve mantar grupları yok edilerek temiz ve sağlıklı bir kullanım alanı sunulacaktır.

Mevcut riski minimum seviyeye indirmek için düzenli periyotlar ile corona virüs ortam dezenfekte işlemi yaptırılmalıdır.

 

Özellikle dikkat edilmelidir ki corona virüs ortam dezenfekte hizmeti işinin ehli, uzman ve eğitimli ekipler ile Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluşları tarafından sağlandığı takdirde çözüm odaklı sonuçlar verebilir.

Corona virüs ortam dezenfekte sonrası 3 ay, ya da 6 ay boyunca korunmanız mümkündür gibi asılsız bilgilere asla itibar edilmemelidir. Gereken tedbirler alınmalı ve bu tedbirler sık bir şekilde tekrar edilmelidir.


Corona virüs ortam dezenfekte hizmetinde hidrojen peroksit, saf ozon, nötralize edilmiş ozon ve türevleri kullanılmalıdır.

Corona virüs ortam dezenfekte hizmetinde kullanılan ekipmanlar; 5000 MG ozon nötralizatör, ULV pulverizatör ve 2000 MG ozon jeneratördür. Tüm ekipmanlar ile corona virüs ortam dezenfekte hizmeti, sisleme yöntemi ile yapılacak ve sağlıklı ortam teslim edilecektir.

Alınan tedbirlerin kuvvetlendirilmesi için ortam dezenfeksiyonu hizmeti düzenli periyotlar ile yapılmalıdır.

Corona virüs tedbir ve önlemlerin içerisinde kalabalık ortamlara girilmemesi, ellerin, yüzün bol suyla ve sabunla yıkanması, ağız temizliğinin yapılması, insanlarla yakın temastan kaçınılması, günlük olarak sık kullanılan alanların temizliğinin sağlanması, riskli bireylerin maske ve eldiven kullanması gerekmektedir.


Ayrıca güçlü bir bağışıklık sistemi için düzenli uyku, doğru beslenme ve bol sıvı tüketilmelidir.

Bu işlemler kişisel temizlik kapsamında uygulanması gerektiği kadar kurum kuruluşlarda da sık kullanılan ve el değen alanların mutlaka düzenli temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.


Tekdez V.İ.P, Sağlık bakanlığı yetki ve izin belgelerine sahip bir firmadır.  

Corona virüs ortam dezenfekte hizmetinde siz değerli müşterilerimize en iyi yöntem ve tekniklerde hizmet sunmaktayız.


Corona virüs ortam arındırma

 


CORONA (COVİD-19) VİRÜS ORTAM DEZENFEKTE HİZMETİ İLE İLGİLİ YANLIŞ BİLİNENLER

1.       Ortam dezenfeksiyonu hizmeti sonrası temizlik yapmanıza gerek yok, bu dezenfeksiyon hizmeti 3 yada 6 ay gider ve benzeri bilgiler asılsız, yanlıştır. Corona virüse 2020 Mart ayı dahilinde; etki edecek hiçbir dezenfektan, aşı ve tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Yapılacak uygulama tamamen önlem ve tedbir amaçlıdır.

2.       Corona virüsü dezenfeksiyonu esnasında çalışmaya devam edilebilir, evden çıkmanıza gerek yok gibi bilgilerde doğruyu yansıtmamaktadır. Her metot ve yöntemde uygulanacak ortam dezenfeksiyonu hizmeti esnasında, mevcut mekanda insan yada hayvan, hizmet sonlanana kadar bulunamaz.

3.       Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu asla açık hava ve ortamda uygulanmaz. Ortam dezenfeksiyonu sterilizasyonu hizmeti kapalı alanları kapsar.

 

Firmamız; T.C SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIĞI VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından biyosidal ürün uygulama izni ve yetkisine sahip kuruluştur.

Türkiye geneli hizmet vermekte olan firmamız profesyonel ortam dezenfekte hizmeti ile yıllardır doğru adres olmaya devam etmektedir.

Tekdez V.İ.P, bünyesindeki personellerin mesleki yeterlilik belgeleri, hijyen belgeleri, portör muayene raporları, iş güvenliği sertifikaları, yüksekte çalışabilir raporları tam ve eksiksizdir.

Firmamızın hizmetinin İSO kalite yönetim sistemi standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiş olup hizmetlerimizin tümü marka tescilleri ile korunmaktadır.

Corona virüs ortam dezenfekte hizmeti hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

 

Firmamız tarafından sağlanan ortam dezenfeksiyonu hizmeti sonrası, talebinize göre periyodik takibe alınarak zamanı geldiğinde hatırlatma yapılmaktadır.

Tekdez V.İ.P, Halk sağlığını önemseyen tutum sergilemekte ve siz değerli müşterilerimize uzman ekipler ile profesyonel hizmet sunmaya devam etmektedir.

Tekdez V.İ.P, corona virüs ortam dezenfekte hizmeti için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021