BUZDOLABININ GÜZEL KOKMASI İÇİN

BUZDOLABININ GÜZEL KOKMASI İÇİN

Buzdolapları gıdaların sağlıklı tüketilmesi ve steril alanda muhafaza edilmesine olanak sağlayan yapılardır. İçinde bulundurdukları gıdaların taze ve sağlıklı olarak tüketilebilmesi için muhafaza alanın steril olması gerekmektedir.

Buzdolabının kullanım amacına veya kullanım şekline bağlı olarak zaman içinde çeşitli koku ve lekeler oluşabilmektedir. 

Buzdolabında kötü koku oluşumu direk olarak tüketimi sağlanan gıdalara sinebilmektedir. Koku oluşumu görülen buzdolaplarında kesinkes olarak bakteri oluşumu ve üremesi var demektir. 

Bu da buzdolaplarında kokunun giderilmesi ve koku oluşumu saptandığı takdirde kullanımın durdurulması gerektiği anlamına gelmektedir.

Koku oluşumu ve bakteri oluşumu görülen buzdolaplarının boşaltılması ve içindeki tüm gıda ürünlerinin imha edilmesi gerekmektedir. 

Mevcut buzdolabı içinde sinmiş yemek kokuları, bozulmuş et kokusu, çürümüş sebze veya meyve kokularından kaynaklı kötü bir koku oluşabilmektedir. Buzdolabının güzel kokması için çeşitli ürün ve malzemeler ile temizlik sağlanmaktadır. 

Halk arasında yanlış bilinen birçok yöntem ile buzdolabı temizliği sağlanarak buzdolabının kötü kokusunun giderilebileceğine inanılmaktadır. Ancak kokudan ziyade asıl sorun buzdolabında oluşmuş olan bakterilerdir. Koku oluşumu görülen bir buzdolabında bakteri olmamasının imkânı yoktur. 

Bakteriler buzdolabında görülen koku, leke ve çeşitli kirliliklere bağlı olarak rahatlıkla üreme ve oluşum gösterebilmektedir. 

Dolap içine muhafaza edilmek için alınan bir gıda ürününe, buzdolabına sinmiş mevcut koku ile birlikte çeşitli bakteriler de bulaşabilmektedir. Bu bakteriler ciddi gıda zehirlenmeleri, felç ve ölüme sebebiyet verebilmektedirler. 
Buzdolaplarında kötü koku oluşumunun engellenmesi veya oluşmuş olan kokunun giderilmesi için periyodik olarak yetkili buzdolabı temizliği servisinden hizmet talebinde bulunulması gerekmektedir.

Yetkili buzdolabı temizliği sunan firmalar, bakterilerin giderilmesi için hidrojen peroksit bazlı bezler ile buzdolabının tüm yüzeylerini silerek işleme başlamaktadırlar. Ardından buzdolabı içine jeneratör ve koku giderici ozon nötralizatörleri kurarak dolap içinde üreme gösteren bakterileri ve kötü kokunun yok edilmesini sağlamaktadırlar. 

Buzdolabı temizliği ile sağlanan ozonlama hizmeti, buzdolabında oluşmuş olan bakterilerin yok edilmesinde ve kokunun giderilmesinde %99 oranın da çözüm sunmaktadır. 

Buzdolabı temizliğinin 3 ayda bir periyodik olarak tekrarlanması gerekmektedir. Periyodik olarak temizliğin sağlandığı buzdolaplarında bakteri ve koku oluşumunun önüne geçilebilmekte ve oluşabilecek rahatsızlıklar engellenebilmektedir.
Buzdolabı ozonlama yöntemi dolap içinde oluşmuş olan bakterilerin giderilmesi, temizliğin sağlanması ve buzdolabının güzel kokması için sağlanan bu hizmettir. 

Buzdolabında temizlik ve güzel koku sağlandığı durumlarda sağlıklı gıda tüketimine güvenle devam edilebilmektedir. 
Mevcut buzdolabı içinde çürümüş meyve veya sebzenin, bozulmuş yemeğin dolap dışarına atılması ile koku sorunu giderilememektedir. 

Bu ürünlerin dolap içinden atılmasıyla birlikte herhangi bir temizlik ürünü ile dolabın silinmesi koku giderilmesinde doğru sonucu sağlayamadığı gibi bakterin yok edilmesinde de işlev gösterememektedir. 

Koku oluşumu görülen buzdolaplarında, temizlik kesinlikle ihmal edilmemeli ve yetkili bir firmadan buzdolabı temizliği ve ozonlama hizmeti alınmalıdır. 
Bakterilerin giderilmesi ve buzdolabının güzel kokması için alınan hizmetin yetkili firmalardan alınması gerekmektedir. Yanlış bilgiler ile kullanılan yöntem ve metotlar bakterilerin giderilmesi ve kokunun yok edilmesi konusunda gerekli olan doğru hizmeti sunamamaktadır. 

Buzdolabı temizliği ve ozonlama hizmeti sunan firmaların, TÜRKAK Akredite İSO belgeleri, Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgeleri, nötralizatör kalite belgeleri, marka tescilleri, İSG sertifikaları ve sözleşmeleri, personellerinin hijyen ve yeterlilik sertifikaları, portör muayene kayıtları ve iş güvenliği sertifikalarının tam ve eksiksiz olmasına özen gösterilmelidir.
Buzdolabı temizliği ve ozonlama hizmetinde kullanılan jeneratör ve nötralizatörler, mevcut buzdolabının bakterilerden arınmasını ve hava sanitasyonu sağlayarak kötü kokunun giderilmesini hedeflemektedir. 

Mevcut buzdolabının güzel kokması için, buzdolabı içine yanlış bilgiler ile temizlik ürünü sıkılmamalı ve temizliği bu doğrultularda sağlanmamalıdır. 
Doğru yöntem ve metotlar ile buzdolabı temizliği hizmeti veren bir kurumdan destek talep edilmeli ve buzdolabı temizliğinin periyodik olarak tekrarlanması gerekmektedir. Bu şekilde sağlıklı gıda tüketimi ve steril muhafaza alanı sağlanmış olmaktadır. 
Buzdolabı temizliği ve ozonlama hizmet talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024