BUZDOLABI YIKANIRMI

BUZDOLABI YIKANIRMI

Buzdolabı temizliği, içerisinde muhafaza edilen yiyecek, içecek ve benzeri gıdaların muhafaza edildiği alanların sağlıklı kullanımını sağlayan işlemdir. 

Temizlik hizmeti sayesinde kullanılan tüm ürünler sağlıklı olarak sunulabildiği gibi buzdolabının da steril kalması sağlanmaktadır. Böylelikle içerisinde üreyecek olan bakterilere engel olunmuş olacaktır. 

Bu tür durumlar buzdolabı temizliği hakkında sorulara sebep olmakta ve bu sorular arasında buzdolabı yıkanırmı sorusu da sıkça karşılaştığımız sorulardan biri olmaktadır. 

Buzdolabı temizliği hidrojen peroksit ve ozon ile sağlanması gereken bir hizmettir. Buzdolapları kesinlikle yıkanarak temizlenmez. Buzdolabı yıkanmaz.

Bu tür yapılacak işlemler elektrikli olan bu aletlerin arızalanmasına ve daha kötüsü elektrik çarpması gibi ciddi boyutta problemlere neden olacaktır. 

Buzdolabı yıkanırmı

Bu nedenle bu tür asılsız bilgiler dikkate alınmamalı ve temizlik hizmeti Sağlık Bakanlığı onaylı yetkili kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır.

Buzdolaplarında, temizlik yapılmadığı takdir de kötü koku hakim olacak ve bu kokunun sebebi hızla üremiş olan bakteriler olarak karşımıza çıkacaktır. 

Bakteri çeşitleri; salmonella, ekoli, botulinum olarak bilinmekte ve oldukça tehlikeli sonuçlara neden olmaktadır. İnsan sağlığını ölümcül nitelikte etkileyen bu bakteri çeşitlerinin etkilerinden başlıcaları; kusma, ishal, baş dönmesi, felç, zehirlenme gibi rahatsızlıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu tür durumlara maruz kalmamak ve sağlıklı gıda tüketimi için buzdolabının 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. 

Buzdolabı yıkanır mı sorusunun doğru cevabı için; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan firmalardan hizmet alınmalıdır. 

Bu tür asılsız soruların doğru cevabı ve kaliteli ve güvenilir hizmet ancak bu şekilde mümkün olacaktır. 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak yıllardır Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası randevunuz oluşturulacaktır. 

Randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimize boş olarak teslim edilmesi istenen buzdolabının elektrik ile bağlantısı kesilmekte ve iş güvenliği önlemleri alınarak temizlik hizmetine başlanmaktadır. 

Ortalama 30-40 dakika sürecek olan temizlik hizmetinde de öncelikle suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile buzdolabının tüm yüzeyi silinecektir. 
10 dakika bu şekilde bekleyecek olan dolabın içerisi bekleme sonrası temiz ve ıslak bir bezle silinecektir. Silme işlemi sonrası ozonlama nötralizatörleri kurularak buzdolabının kapağı kapatılacak ve içerisinde 5-10 dakika ozonlama yapılacaktır.
 
Hidrojen peroksit ve ozonlama nötralizatörü ile buzdolabı içerisinde üremiş olan bakteri, patojen, mantar ve kötü koku tamamen yok edilerek sağlıklı kullanıma teslim edilebilecektir. 

Hizmet sonrası CRM’ de takibe alacak olan firmamız tarafından zamanı geldiğinde bilgilendirme yapılacaktır. Böylece uygulanacak yöntem ve metotlar doğru ve zamanında profesyonel işlemler olarak sağlanmış olacaktır.

Buzdolabının temiz olması içerisindeki tüm gıdaların sağlıklı steril edilmesini sağlayacaktır. Bu durum sayesinde sağlıklı gıda kullanımı sağlanarak insan hayatı tehlikeye atılmamış olacaktır. 

Tekdez V.İ.P, uzman ve eğitimli ekipleri tarafından sağlanan buzdolabı temizliği hizmeti ile yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçilmekte ve tüm problemlere çözüm niteliğinde profesyonel hizmet sunulmaktadır. 

Buzdolabı yıkanırmı sorusunun detaylı ve doğru cevabı için yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmekte olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Doğru yöntem ve metotlarda hizmet ile bakterilerin yok edilebileceği gibi yanlış uygulamaların bakterilerin çoğalmasına neden olarak riskin artırılacağının bilincinde hareket edilmesi gerekmektedir. 

Sağlıklı ve güvenilir hizmet için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2022