BUZDOLABI OZONLAMA NASIL YAPILIR

BUZDOLABI OZONLAMA NASIL YAPILIR

Sağlıklı gıda tüketimi sağlanmasında olanak sağlayan buzdolapları, ev ve birçok işyeri bünyesinde kullanımı sağlanan ve zorunlu olan yapılardır. Buzdolabı kullanımı ile çeşitli gıda ürünlerinin kullanım ömrü uzatılmakta ve sağlıklı tüketime sunulmasında büyük pay bulunmaktadır. 

Sağlıklı tüketim sağlanabilmesi için gıda ürünlerinin muhafaza edildiği alanların steril olması gerekmektedir. 

Buzdolabı steril muhafaza alanı tam anlamıyla ozon temizliği hizmeti ile sağlanabilmektedir. Soda, cif veya çeşitli temizlik ürünleri ile buzdolabı temizliği tam anlamıyla sağlanamamakta ve muhafaza alanında istenilen sterilizasyon elde edilememektedir. 
Bu konu peşinde buzdolabı ozonlama nasıl yapılır sorusunu getirmekte ve merak konusu haline gelmiş bulunmaktadır. 

Buzdolabı ozonlama işlemi ile dolap içerisinde ürüme gösteren bakteri, mantar ve patojenler yok edilebilmektedir. Aynı zamanda ozonlama hizmeti görsel olarak buzdolabında göze çarpan yemek lekeleri, yerleşmiş ve çıkması güç olan kokularında giderilmesinde rol oynamaktadır. 

Buzdolaplarında genellikle karşılaşılan sorun sinmiş yemek kokuları, kırılan yumurta lekeleri veya çürümüş meyve sebze lekeleridir. 

Buzdolabı ozonlama nasıl yapılır

Bahsi geçen tüm bu kirlilikler dolap içerisinde bakteri ve çeşitli patojenlerin oluşum ve üremesinde etkin rol oynamaktadır. Direk olarak dolap içerisinde koku oluşumu var ise bu dolapta bakteri üremesinin başladığını ve hızla devam ettiğini göstermektedir.
 
Buzdolabı ozonlama işlemi ile bakteri, mantar ve patojenlerin üremesi durdurulmakta ve yok edilebilmektedir. Ozon temizliği hizmeti ile sağlıklı tüketim ve steril alan oluşturulabilmektedir. 

Buzdolabı ozonlama nasıl yapılır sorusuna verilecek olan en doğru cevap dolap içerisine nötralizatör ve jeneratörlerin kurulumu ile sağlandığı olacaktır. Ozon temizliğinde kullanımı sağlanan jeneratör ve nötralizatörler ile doğru hizmet ve sağlıklı gıda tüketimi sağlanmış olmaktadır.

Ozonlama işleminde dolabın buzluk kısmına 2000 Mg ozon jeneratörleri ve dolap kısmına 5000 Mg yüksek kapasiteli ozon nötralizatörlerinin kurulması gerekmektedir. 

Bu yöntemler ile sağlanan ozonlama işleminde dolap içerisindeki yemek lekeleri, sinmiş yemek kokusu, bakteri ve patojenler %99 oranında giderilmektedir. 

Buzdolabı ozonlama temizliği sağlayan firmaların yetki ve kalite belgelerinin bulunması doğru hizmet alımı ve devamında sağlıklı tüketimin sağlanabilmesi açısından önem arz etmektedir. 
Hizmet sunacak firmadan sahip oldukları yetki ve kalite belgelerinin talep edilmesi, sunulan hizmetin doğrulunun kanıtı niteliğini taşımaktadır.

Tekdez V.İ.P sunduğu tüm hizmetler için gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İl Sağlığı ve Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından onaylanmış kurumsal bir kuruluştur. 

Buzdolabı ozonlama hizmet talepleriniz için iletişime geçiniz.
Ozonlama hizmeti alacak kurum veya kişilerin mevcut buzdolabını boş, elektriği kesilmiş ve mümkünse buzları eritmiş olarak teslim etmesi gerekmektedir. 

Ön temizliği yapılmış buzdolabında ilk olarak tüm yüzeylerin seyreltilmiş hidrojen peroksit bazlı bezler ile silinmesi gerekmektedir. 

Hidrojen peroksit mevcut bakteri ve lekelere nüfuz ederek çözülmelerinde ve yok edilmelerinde büyük fayda sağlamaktadır. Buzdolabı içinde hidrojen peroksit’in tüm yüzeylere nüfuz edebilmesi için ortalama 5 dakika bekleme süresi bulunmaktadır.
Bekleme süresi tamamlandığında buzluk kısmına 2000 Mg jeneratör, dolap kısmına 5000 Mg ozon nötralizatörlerinin kurulmasıyla ozonlama işlemi başlamış olacaktır. 
Jeneratör ve nötralizatörlerin ozonlama işlemi yaptığı sürede kapakların mümkün olduğunca kapalı tutulması gerekmektedir. 

Ozonlama işlemi tamamlandığında jeneratör ve nötralizatörlerin kapalı devre konumunda dolap içinden çıkarılması gerekmektedir. 

İşlem sonunda dolap kapakları açık konumda 5 dakika havalandırılmalıdır. Ozonlama hizmeti ile dolap içerisindeki bakteri, mantar, patojenler ve mevcut kötü koku giderilmiş olmaktadır.
Kullanımı sağlanan ozon işlem sonrasında aktif oksijene dönüştüğü için zararlı bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yani ozon hizmet sonrasında zehirli herhangi bir atık bırakmadan aktif oksijene dönüşmektedir. 

Ozonlama hizmet süresi ortalama 30-40 dakika arasında tamamlanmaktadır. 
Sağlıklı gıda tüketimi ve steril muhafaza alanı için ozonlama hizmetinin 3 ayda bir periyodik olarak tekrarlanması gerekmektedir.

Firmamız, buzdolabı ozonlama nasıl yapılır sorusuna eksiksiz yetki ve kalite belgeleri, işinin ehli uzman kadroları ve sunduğu hizmette kullandığı doğru yöntemler ile cevap vermektedir. 

Müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçerek buzdolabı koku giderme, buzdolabı ozonlama ve buzdolabı temizlik yöntemleri hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024