BUZDOLABI KOKU GİDERİCİ OZON

BUZDOLABI KOKU GİDERİCİ OZON

Gıda tüketiminin sağlıklı sürdürülebilmesi için kullanımı sağlanan buzdolaplarında zaman içerisinde çeşitli kokular oluşmaktadır. Bunun sebebi genellikle buzdolabı içerisine sinmiş yemek kokusu, yumurta kırıklarının neden olduğu kötü koku veya bozulmuş gıda ürünlerin salgıladıkları kokulardır. 

Mevcut dolap içerisinde oluşmuş olan kötü koku, dolap içine muhafaza edilmek için alınan gıdalara sinebilmekte ve sağlıklı gıda tüketimini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. 

Koku oluşumu görülen bir buzdolabında bakteri oluşumu kuvvetle muhtemel bir konudur. Gıda kaynaklı birçok bakteri türü buzdolabı içinde üremelerini gerçekleştirebilmekte ve mevcut buzdolabına yayılım gösterebilmektedir. 

Ozonlama yöntemi ile dolap içerisinde yerleşmiş olan kötü koku giderilebilmektedir. Buzdolaplarında koku ve bakteri giderilmesinde ozonlama yöntemi kullanılmakta ve sağlıklı tüketim bu şekilde sağlanmaktadır.
Ancak buzdolabı koku giderici ozon diye bir ürün veya hizmet bulunmamaktadır. Koku ve bakteri giderilmesinde kullanılan yöntemin adı buzdolabı ozon temizliği veya buzdolabı ozonlama olarak geçmektedir. 

Yapılan buzdolabı ozonlama hizmeti kötü koku ve bakterilerin giderilmesini sağlamakta aynı zamanda istenilen steril alanın oluşturulmasına yönelik bir hizmet olmaktadır. 

Buzdolabı koku giderici ozon

Ozonlama hizmeti sistematik en iyi sonucu sunabilen hizmetin son uygulamasıdır. 
Ozonlama yöntemi ile dolap içerisindeki gıdaların sağlıklı tüketimi ve steril muhafaza alanı oluşturulmaktadır. 
Buzdolabı ozonlama hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Halk arasında buzdolabı koku giderici ozon hizmeti veya ürünü olarak bilinen temizlik yöntemi, aslında nötralizatör ve jeneratör kullanımı ile dolap içinde sağlanan sterilizasyon ve hava sanitasyonunun yanlış bilinme halidir. 

Ozon koku giderici bir ürün olmayıp steril muhafaza alanının sağlanmasında kullanılan bir üründür. 

Buzdolabı ozonlama yöntemi ile temizlik sunan firmaların gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip olması gerekmektedir. 

Firmaların sahip olduğu yetki ve kalite belgeleri verilecek olan hizmetin doğruluğunu ve hizmet sonunda sağlıklı tüketimin sağlanabileceğinin kanıtı niteliğini taşımaktadır. 

Tekdez V.İ.P, buzdolabı ozonlama hizmetinde TÜRKAK Akredite İSO belgeleri, Sağlık Bakanlığı yetki ve izin belgeleri, nötralizatör kalite belgeleri, marka tescilleri, İSG sertifikası ve sözleşmeleri, personel hijyen ve yeterlilik sertifikaları, portör muayene kayıtları ve iş sağlığı güvenliği sertifikaları ile hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır. 

Buzdolabı ozonlama hizmeti alınacak firmanın, tüm yetki belgeleri ve sertifikalarının eksiksiz ve tam olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Buzdolabı ozonlama hizmeti için alınan randevu gününde, hizmet alacak kurum veya kişilerin mevcut buzdolabını fişten çekmiş ve boş olarak teslim etmesi gerekmektedir. Mümkünse buz olmadan ve ön temizliği yapılmış olarak teslim edilmesinde fayda vardır. 

Buzdolabı ozonlama işlemine geçilmeden önce, buzdolabının tüm yüzeyleri hidrojen peroksitli bezler ile silinir. Bu buzdolabında üreme gösteren bakteri, mantar ve patojenlerin yok edilmesine yönelik bir işlemdir. 

Hidrojen peroksit’in dolap içerisinde ki bakteri, mantar ve patojenlere nüfuz edebilmesi için ortalama 10 dakika bekleme sağlanmalıdır. Bekleme süresi tamamlandığında tüm yüzeyler aynı şekilde temiz ıslak bir bezle silinmelidir. 

Buzdolabı silme işlemi tamamlandığında dolap içerisine 5000 Mg yüksek kapasiteye sahip ozon koku nötralizatörü ve buzluk kısmına 2000 Mg ozon jeneratörü kurularak ozon verilmektedir. Bu işlemler sırasında dolap kapakları mümkün olduğunca kapalı durumda olmalıdır. 

Ozon verilmesinde görev alan jeneratör ve nötralizatörler sadece koku giderimi amacı ile değil mevcut buzdolabının sterilizasyon ve sanitasyonunu sağlama da görev almaktadır. 

Ozonlama işlemi tamamlandığında jeneratör ve nötralizatör kapalı devre konumuna alınarak çıkartılır. İşlem sonunda kapaklar açık bırakılarak 5 dakika havalandırılmalıdır.

Dolap içine kurulumu sağlanan jeneratör ve nötralizatörler sayesinde ozonlama işlemi tamamlanır ve buzdolabına sinmiş olan kötü koku giderilir. 

Kullanımı sağlanan ozon işlem sonrasında aktif oksijene dönüştüğü için zararlı herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Buzdolabına ozon verilmesi ile steril muhafaza alanın sağlanması ve hava sanitasyonun gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Nötralizatör ve jeneratör kullanımı ile ozon verilmesi sadece koku giderme amaçlı değildir. 

Ozon, buzdolabı koku giderici olarak kullanılmamakta ve buzdolabı koku giderici ozon diye bir ürün bulunmamaktadır.  

Buzdolabı koku giderici ozon diye bir ürün bulunmaması, oluşmuş ve yerleşmiş olan kokunun giderilemeyeceği anlamına gelmemektedir. 

Kurulan 5000 Mg ozon nötralizatörleri ile hava sanitasyonu sağlanarak dolap içerisinde ki kötü giderilmektedir. 
Kötü kokunun giderilmesi ile birlikte dolap içinde oluşum ve üreme gösteren bakteri, mantar ve patojen türleri de %99 oranında yok edilmektedir.
Buzdolabı ozon temizliği, buzdolabı ozonlama ve buzdolabı koku giderme yöntemleri hakkında detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için Tekdez V.İ.P müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024