BUZDOLABI BOZULMUŞ ET KOKUSU NASIL GİDERİLİR

BUZDOLABI BOZULMUŞ ET KOKUSU NASIL GİDERİLİR

Buzdolaplarının insan hayatını kolaylaştırıcı olan muhafaza işlevi gördükleri bilinmektedir. Günlük hayatta yiyecek, içecek ve benzeri gıda ürünlerinin muhafaza edilmesi için buzdolapları kullanılmaktadır. 

Ancak çok fazla koku şikâyeti ile karşılaşılmakta bunun sebebi temizliğinin yaptırılmaması sonucunda oluşan bakterilerin üremesinden kaynaklı olduğu bilinmektedir.

Temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmayan dolapların içerisinde herhangi bir bozulma olmadan da bakterilerin üreyebilme özelliği olduğu bilinmektedir. 

Ayrıca koku problemlerinin, dolabın içerisinde bozulmuş ya da akmış bir ürünün zamanla bakteri üretmesi ile meydana geldiği de bilinmektedir.

Bu durum buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir sorusu ile sıkça karşılaşılmasına neden olmaktadır. 

Buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir

Bu tür problemlerde en kısa sürede yetkili bir kuruluş tarafından buzdolabı ozonlama temizlik hizmeti alınması gerekmektedir. Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olarak sorgulanması yetkili kuruluşu ayırt etmede yardımcı unsurlardır. 

Yetkili kuruluşlar tarafından dolap içerisinde bozulmuş etten kaynaklı üreyecek tüm bakteri, patojen ve mantarların yok edilmesi sağlanarak koku problemi çözüme kavuşturulabilecektir. 

Uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim olunması önemli bir konu olarak karşımıza çıkmakta ve Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet vermekte olan kuruluş tarafından alınacak hizmetin doğruluğu da tartışılamaz olmaktadır. 

Aksi takdir de yetkisi bulunmayan kişi ya da kuruluşların vereceği hizmet uygulanacak yöntem ve metotlara hakimiyetten uzak ve buzdolabına hasar verici olmakla birlikte bakterilerin yok edilmesi değil yoğunlaşarak daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olacaktır. Bu durum koku problemine çözüm olmayacağı gibi dolabın tamamen işlevini yitirmesine neden olmaktadır. 
Tekdez V.İ.P, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim eğitimli ekipler tarafından hizmet verdiğini kanıtlayan belgeleri tarafınıza sunmakta ve kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya yıllardır devam etmektedir.  

Buzdolabı içerisinde yaşanan tüm problemlere çözüm niteliğinde hizmet sunmakta olan firmamız ile buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Buzdolabındaki bozulmuş et zamanla bakteri üremesine neden olarak keskin bir kokunun da sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Üreyen bakteri çeşitleri; salmonella, ekoli, botulinum bakterileri olarak bilinmekte ve insan vücuduna verdikleri zarar ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Nitekim ölümcül sonuçlara sebebiyet verdikleri de bilinmektedir.

Bakteri çeşitlerinin kendilerine has üreme özellikleri bulunmakta ve belirtileri de bu oranda seyretmektedir. 

Ekoli bakterisi daha çok yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmektedir ve insanların midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklar yaşamasına neden olmaktadır. 

Bu rahatsızlıklar, bakterilerin dolap içerisindeki ürünlere nüfus etmesi sonucu kullanımı ile insan vücuduna nüfus etmesi ile meydana gelmektedir. 

Bozulmuş et kokusu yaşanan bir buzdolabında kısa sürede ozonlama hizmeti sağlanarak yaşanacak problemlerin önüne geçilebilmektedir. 

Ekoli bakterisinin yanı sıra bilinen diğer bakteri çeşidi salmonella bakterisi ise, günlük hayatta sıklıkla yaşanılabilen kusma, ishal gibi problemlere neden olmaktadır. Kullanılan yiyeceklerden kaynaklı meydana gelebilen bu rahatsızlıklar, çoğu zaman başka nedenlere bağlanmakta ve durum ciddiyetini korumaktadır. 
Durumun ciddiyeti göz ardı edilmemeli ve en kısa sürede buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir sorusuna ozonlama hizmeti için destek talep edilmelidir. 

Buzdolabı içerisinde üreyen diğer bakteri çeşidi botulinum; solunum kaslarını felç edebilmekte ve insanlarda baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar gibi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. 

Oldukça ciddi boyutta ilerleyen bu bakteri çeşitlerinin neden olduğu rahatsızlıklar ölümcül olarak seyredebilmektedir. 

Tekdez V.İ.P, insan sağlığını ölümcül nitelikte tehlikeye atan bu bakteri çeşitlerinin yok edilmesi için uzman ekipler ile doğru yöntem ve metotlarda hizmet vererek buzdolabı içerisinde bozulmuş et ve benzeri ürünlerin dezenfekte edilmesi ile ürünlerin sağlıklı kullanımının devamlılığını mümkün kılmaktadır. 

Buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir sorunu için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası profesyonel ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.

Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız tarafından en kısa sürede hizmet verilmek üzere randevunuz oluşturulacaktır. 

Randevu gününde buzdolabının ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde, boş ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından öncelikle iş güvenliği sağlamak için buzdolabının elektrikle tüm bağlantılarının kesilmiş olduğundan emin olunacaktır. 

Temizlik hizmetine suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile buzdolabının tüm yüzeylerinin silinmesi şeklinde devam edilecektir. Bu işlem 10 dakika bekletilerek hidrojen peroksitin tüm bakteri, patojen ve mantarlara nüfus etmesi sağlanacaktır.

Buzdolabının bakteri, patojen ve mantarlardan tamamen arındırılabilmesi için devamında uygulanacak işlem ozonlama yöntemi olacaktır. Ozonlama yönteminden önce uygulanan ve beklemeye alınan hidrojen peroksit ıslak temiz bir bezle silinecektir. 

Ozonlama, buzluk kısmına 2000 mg ve buzdolabının içerisine 5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip nötralizatörlerin kurulması ile sağlanmaktadır. 

Bu işlem 5-10 dakika kadar sürmekte ve sonucunda tüm bakteri, patojen ve mantarlardan dolayısıyla dolap içerisi bozulmuş et ve benzeri kokulardan arındırılmış olacaktır. 

Uygulanacak doğru yöntem ve metotların ortalama işlem süresi 30-40 dakika aralığında sürmektedir.

İşlem bitiminde buzdolabı sağlıklı kullanıma teslim edilecek ve öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılacaktır. 

Uygulanan işlemlerin 3 ayda bir devamlılığı önem teşkil etmekte ve unutulabilme riskine girilmemesi adına firmamız tarafından CRM’ de size özel takip sistemi uygulanmaktadır. 

Temizlik tarihi yaklaştığında tarafınıza bilgi verilerek talebinizle birlikte temizlik hizmeti tekrarlanmaktadır. Böylelikle buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir probleminin tekrar yaşanmasına olanak tanınmamaktadır.

Tüm yiyecek, içecek ve benzeri gıdaların muhafaza edilerek kullanımının sağlandığı buzdolapları, insan hayatını kolaylaştırmaktadır. İnsan hayatına kolaylık sağlayan bu aletlerin steril ve temiz olmaması insan hayatını riske atmaktadır.

Sağlık, hayatın verimli devamlılığı için önemli bir rol oynamakta ve bu nedenle sağlığı tehdit edici unsurlara zemin hazırlanmaması gerekmektedir. 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri ve güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız tarafından alınacak olan hizmetin kalite ve güvenilirliği eksiksiz belgeler ile kanıtlanmakta ve verimli hayatın devamlılığının göstergesi niteliğinde olmaktadır. 

Buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir ve buzdolapları hakkında tüm problemler için TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı buzdolabı kullanımı, yetkili kuruluş tarafından düzenli temizlik ile mümkün olmaktadır.
Sağlığınızı önemseyen firmamızdan detaylı bilgi ve profesyonel hizmet almak için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024