BOYLER TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR İSTANBUL

BOYLER TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR İSTANBUL

Boylerler sıcak su üretmek için kullanılan ısı değiştirmede etkili su depolarıdır. Tanımdan da anlaşılacağı gibi sıcak su ihtiyacının fazla olduğu alanlarda kullanılmaktadır.

 

Bu alanlara örnek olarak hastane, büyük oteller, fabrikalar, yurtlar, sanayi alanları gibi benzer alanları gösterebiliriz.

 

Sıcak su üretiminde oldukça yaygın kullanılan bu depoların sağlıklı kullanıma sunulabilmesi için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Bu kapsam da Türkiye genelinde olması gerektiği gibi İstanbul boyler temizliği hizmeti de yetkili kuruluşlar tarafından sağlanmalı ve alınan hizmetin kalitesinden emin olunmalıdır.

 

Boyler temizliği yapan firmalar İstanbul kapsamında Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile yıllardır profesyonel hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.


Boyler temizliği yapan firmalar istanbul 


Firmamız ile iletişime geçerek boyler temizliği hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek talep edebilirsiniz.

 

Sıcak su boyleri olarak da nitelendirilen boylerlerin, çok fazla çeşidi olduğu bilinmektedir, ancak yoğun olarak karşılaşılan iki tipinden bahsetmek doğru olacaktır.

 

Bu iki tip; karşımıza serpantinli boyler ve serpantinsiz boyler olarak çıkmaktadır. Serpantinli boylerler diğer tipine göre daha kullanışlı olarak bilinmektedir.

 

Bunun sebebi ısınma süresindeki hızlılık, daha güvenli ve daha uzun ömürlü olmasıdır. Depo içerisindeki ısınmayı sağlayan açık metal devreler olarak bilinmektedir.

 

Serpantinsiz boylerler ise geniş ve fazla yer kaplayan, ısı kaybı düşük ve güvenli olarak tabir edilmeyecek tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. Galvaniz kalitesi düşük olan bu boyler tipinin çok sağlam olduğunu söylemekte mümkün olmamaktadır.

 

İki boyler tipinde de temizlik ve dezenfekte işlemi oldukça önem teşkil etmektedir. Sıcak su ihtiyacını kısa sürede çözmekte olan boylerler, temizliğine dikkat edilmediği takdir de ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Bu rahatsızlıklar; hızlıca üreme özelliğine sahip koliform ve legionella bakterilerinin boyler içerisinde kısa sürede yayılmasıyla sebep olduğu rahatsızlıklar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, bağırsak enfeksiyonu gibi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Genellikle bağırsak sistemini tutan bu bakteri çeşidi insan sağlığını ciddi boyutta etkilemektedir.

 

Legionella bakterisi ise daha tehlikeli sonuçlar ile karşımıza çıkmaktadır. Akciğer tutulumuna sebep olan bu bakteri çeşidi, insan sağlığını ciddi boyutta etkilemekte ve ölümcül sonuçlara sebep olabilmektedir.

 

Bu tür durumlara maruz kalmamak ve sağlıklı kullanım için boyler temizliği dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olmaktadır. Boyler temizliği yapan firmalar İstanbul kapsamında alınacak hizmette önem teşkil etmektedir.

 

Alanında uzman ekipler dışında herhangi bir kişi yada kuruluşlardan alınan hizmet verimli sonuçlar vermeyecek ve hiç temizlik yapılmamasından daha kötü durumlara sebep olunacaktır.

 

Hizmet sonrası, yanlış yöntemler sonucu boylere zarar verilerek kullanılamaz halegetirilmesi, bakterilerin yok olması yerine yoğunlaşması gibi durumları örnek göstermek doğru olacaktır.

 

Boyler temizliği yapan firmalar İstanbul ilinde ve Türkiye geneli yetkili kuruluş olarak hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P, uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ekipleri ile hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır.

 

Temizlik hizmetimizden destek almak için lütfen iletişime geçiniz.

 

Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçtiğinizde müşteri danışmanımızdan alacağınız detaylı bilgi sonrası talebinizle randevunuz oluşturulacaktır.

 

Randevu gününde boyler kapağı açılmış olarak ve içerisindeki su boşaltılmış olarak yetkili ekiplerimize teslim edilmelidir.

 

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından uygun olarak teslim edilmiş olan boyler dibindeki çamur, balçık ve yabancı maddeler dışarıya tahliye edilir.

 

Boyler içerisi yıkanarak kalıntı kalmadığından emin olunur ve temizlik işlemleri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile gerçekleştirilir.

 

Boyler içerisi tamamen yıkanarak temizlenecektir. ULV sisleme yöntemi ile temizlik hizmeti tamamlanmaktadır.

 

Temizliğin tamamlanabilmesi için mutlaka ULV mikro alan hava sterilizasyonu yönteminin uygulanması gerekmektedir. Bu yöntem hava sterilizasyonunu sağlamakta ve bu yöntem dışında hava sterilizasyonun sağlanabileceği bir yöntem bulunmamaktadır.

 

ULV sisleme sonrası boyler sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

Bir boyler temizliği ortalama 3 saat sürmektedir. Temizlik süresinin uzun olması, boylerin içine direkt girilememesinden kaynaklanmaktadır. Kapaktan dış müdahale ile temizlik hizmeti sağlanacaktır.

 

Boyler temizliği yapan firmalar İstanbul ilinde yıllardır hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek profesyonel hizmetimizden destek alabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021