BOYLER TEMİZLEME KİMYASALI

BOYLER TEMİZLEME KİMYASALI

Boylerler, sıcak su ihtiyacının fazla olduğu yerlerde, bu ihtiyacı karşılamak ve tasarruf olarak avantajlı olduğu için kullanılan sıcak su depolarıdır. Genellikle kullanım alanları hastaneler, yurtlar, büyük oteller ve fabrikalar gibi benzeri alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Boylerlerin, sıcak su ihtiyacını karşılama da tercih edilen depolar olduğu göz önünde bulundurulduğun da temizliği için de gerekli bilgiye ihtiyaç duyulması kaçınılmaz olmaktadır. Boyler temizleme kimyasalı da temizlikte özellikle dikkat edilmesi gereken bir konudur.

 

Çok fazla çeşidi olmasına rağmen çoğunlukla iki tip olarak karşımıza çıkan boylerleri; serpantinli ve serpantinsiz olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

Serpantinli boylerler içerisindeki ısınmayı sağlayan açık metal devrelerdir. Sağlamdırlar ve ısı kaybı düşük olarak bilinmektedir.

 

Serpantinsiz boylerler, geniş ve daha fazla alan kaplayan ısı kaybı yüksek olan çeşididir. Serpantinli boyler, serpantinsize göre daha kullanışlı ve güvenilir olmaktadır.

 

Çeşidi farketmeksizin, boyler temizliği özellikle en geç 6 ayda bir yaptırılması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verilmektedir.


Boyler temizleme kimyasalı 


Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız ile iletişime geçerek boyler temizliği ve boyler temizleme kimyasalı hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız tarafından talebiniz ile birlikte randevunuz oluşturulacak ve randevu gününde boylerin kapağı açık ve boş olarak teslim edilmesi gerekecektir.

 

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından temizlik hizmeti için öncelikle boyler dibinde kalan çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeler dışarıya tahliye edilecektir. Tahliye sonrası boylerin içerisi yıkanarak temizliği gerçekleştirilecektir.

Temizlik hizmetinde kullanılan boyler temizleme kimyasalı olarak klor, peroksit ya da güçlendirilmiş peroksit kullanılır. Temizlik işlemlerinde kullanılan kimyasalın doğru yöntem ve metotlarda ve kararında uygulanması da önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından doğru yöntem ve metotlarla uygulanan kimyasallar sonrası deponun içerisi yıkanacaktır. İşlem tamamlanabilmesi için ULV mikro alan hava sterilizasyonu işlemi uygulanmakta ve son bir yıkama durulama işleminden sonra depo sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.

 

ULV sisleme yöntemi hem hava sterilizasyonu hem de mikro alan temizliği sağladığı için temizlenmiş boyler içine uygulanmaktadır. ULV sterilizasyonu dışında kazan içindeki havanın sterilizasyonunum sağlanması mümkün değildir.

 

Bu nedenle temizlik hizmeti mutlaka ULV sisleme yöntemi ile tamamlanmalıdır.

 

İşinin ehli ve uzman ekiplerimiz uygulanacak doğru yöntem ve metotlar, boylerin sağlıklı kullanımı için profesyonel hizmet sağlamaktadır.

 

Boyler temizliği yaptırılmadığı takdir de insan sağlığı ciddi boyutta tehlikeye atılacaktır. Koliform ve legionella bakterisinin üremesi için elverişli alanlar haline gelecek ve kısa sürede bu bakterilerin kazan içerisine yayılımı gerçekleşecektir.

 

Koliformbakteisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıkların habercisi niteliğinde olmaktadır. Legionella bakterisi; akciğer tutulumuna neden olmaktadır. Bu bakteriler ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

Ayrıca zamanla boyler kazanı da kullanılamaz hale gelerek değiştirilmesi gerektiği gibi maddi zararlara sebebiyet veren durumlar da yaşanabilmektedir.

 

Öncelikle insan sağlığını tehdit eden bu durumlara sebebiyet verilmemesi için boyler temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalı, boyler temizleme kimyasalı uygulamasında doğru yöntem ve metotlarda hizmet alındığından emin olunmalıdır.

 

Sıcak su ihtiyacını karşılamakta olan boylerlerin, uzun süreli ve sağlıklı kullanımı için firmamız ile iletişime geçerek profesyonel destek talep edebilirsiniz.

Temizlik öncesi ve sonrası en büyük destekçiniz olan Tekdez V.İ.P, temizlik zamanı takibini de yaparak herhangi bir probleme sebebiyet verilmesine engel olmaktadır.

 

Doğru yöntem ve metotlarda hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021