BOSCH SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

BOSCH SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Yıl boyunca kullanılmakla birlikte çoğunlukla yazın kullanımı artan su sebilleri bakteriyel bulaşma  sonucu tehlikeli olabilen bağırsak ve solunum yolu, kan dolaşımı enfeksiyonlarının oluşmasında birincil etkenlerden birisidir.

 

Yoğun iş gücünün ve çalışma ortamlarının olduğu büyük endüstriyel kuruluşlar ve inşaat, şantiye sahaları ve insan sirkülasyonunun çok fazla olduğu konaklama ve sosyal tesis alanlarında bulunan su sebilleri el temasının çok olması ve açık ve kapalı yoğun bir hava ortamı olması nedeniyle kontaminasyona çok açıktır, sağlık açısından büyük risk taşımaktadır.

 

Bosch su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

 

Bosch su sebili temizliği, her sebilde olduğu gibi sadece ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Sterilizasyon sonrası su sebilindeki bakteriler öldürülüp, sağlıklı kullanıma teslim edilir. 


Bosch su sebili temizliği 

Sebil temizliğinin kullanım sıklığına ve bulunduğu ortam şartlarına göre düzenli aralıklarla yapılması toplum sağlığının korunmasında ilk alınacak önlemdir.

 

Su sebillerindeki bulaşmalar, kullanılan damacanaların kirli olması, takılırken sebilin iç haznesine ortam havasının karışması ve sebil iç kısımlarına ortam havasında asılı bulunan bakteri, virüs ve mantar denilen fungal etkenlerin geçmesine neden olmaktadır.

 

Ayrıca tuvalet sonrası sabunlanmayan eller, özellikle fekal koliform bakteri türlerinin fiziksel bulaşmasında en önemli etkendir, bu bulaşma sonucu sebilin iç kısımlarına suyla taşınan patojen mikroorgazmalar ortam sıcaklığı ve suyun PH koşulları onlar için uygun hale geldiğinde bir saat içerisinde hızla çoğalarak içme suyunu sağlık açısından tehlikeli bir hale getirmektedirler.

 

Bosch su sebil temizliği yapılmadığında sebil iç aksam ve boru hatlarında bulunan suda üreyen bakteri ve patojen diğer mikroorganizmalar, bunlardan en tehlikelisi E.coli gibi fekal koliform dediğimiz bakteri türlerinin dışkı atıklarının fiziksel yolla sulara temasıyla bulaşması sonucu oluşan bağırsak sistem ve kan dolaşım hastalıkları, tifo, kolera, çocuk felci, ölümcül akciğer hastalıkları meydana gelebilmektedir. Yaz aylarında sebil temizliği yapılmadığında sıcaklığın artmasıyla bakteriler ve virüsler için ortam koşulları daha elverişli hale gelmekte ve salgın olabilen ağır enfeksiyonlar oluşmaktadır.

 

Bosch su sebili temizliği için en güvenilir, doğal olup kalıntı bırakmayan ürün ozon maddesidir. Ozon gazı ile yapılan sebil temizliğinde üst hazne kapağı açılarak temizlenir, tüm iç aksam ve boruların taşıdığı kontamine olmuş suyun içerisinde bakteri, virüs ve mantar dediğimiz maya ve sporlarının, paraziter ookistleri, hücresel organellerine ve solunum sistemlerine zarar vererek yok etmekte, üst düzey oksitleme özelliği, gücü sayesinde sterilizasyon sağlamaktadır.

 

Dezenfektan ürünler içerisinde en etkin olan tek mikrobiyolojik dezenfektandır. Dezenfeksiyon sonrasında suyla dışarı atılan fazla ozon maddesi oksijen molekülü şeklinde ortam havasının oksijen miktarını artırarak sağlığa faydalı bir hale dönüşmektedir.

 

Bosch su sebil temizliği nasıl yapılır nelere dikkat edilmelidir, ilk olarak müşteriyle bir randevu günü belirlenir, yerinde hizmet verilir, sebilin elektrik bağlantıları kesilir, üst hazne kapağı açılarak temizlenir, sonrasında sıcak ve soğuk su haznelerindeki su boşaltılır, hazırlanan ozonlu su sebillere verilerek tüm iç hazne ve boru hatlarında en az 10 dakika dolaştırılır, böylece sebilin tüm iç yüzeyleri ve parçaları hastalıklara yol açabilecek patojen bakteri ve virüslerden arındırılarak steril hale getirilir. İşlem sonunda ozonlu su arka tahliye vanasından ve ön musluklardan boşaltılarak işlem sonlandırılır.

 

Her yıl ülkemizde yaşanan özellikle çocuklarda ve yaşlılarda daha ağır seyreden bu enfeksiyonlar gerekli önlemler alınmadığında ölümlere kadar gidebilmektedir.

 

Temizlik koşullarının ve kişisel hijyen şartlarının önemsenmediği ortamlarda bu enfeksiyonlar daha sık görülmektedir. İlk dikkat edilmesi gereken durum el sabunlama alışkanlığının ve temizliğinin enfeksiyonlardan korunmada en etkili yöntem olduğudur.

 

TekdezV.İ.P. sizlerin sağlığını düşünerek dezenfeksiyon ve temizliğin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak ,uzman ve eğitimli teknisyen kadrosuyla tüm Türkiye genelinde aktif ve etkin servis hizmet ağıyla sizlere dezenfeksiyon hizmetlerini kesintisiz sürdürmeye  devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021