BOSCH BUZDOLABI KOKUSU NASIL GİDERİLİR

BOSCH BUZDOLABI KOKUSU NASIL GİDERİLİR

Buzdolaplarının kullanım alanı günlük hayatta yiyecek, içecek ve benzeri gıdaların muhafaza edildiği alanlar olarak oldukça geniş yer tutmaktadır. Her yerde ihtiyaç olan buzdolaplarının birçok marka çeşidi bulunmakta ve sık kullanımları zamanla dolap içerisinde kirlilik ve kokuya neden olmaktadır.

Tekdez V.İ.P, buzdolaplarında meydana gelen koku problemleri için buzdolabı ozon temizliği ve dezenfektesi ile çözüm niteliğinde hizmet sunmakta olan Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur. 

Buzdolabı marka çeşidi olan Bosch buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusunun asıl cevabı bakterilerin doğru yöntem ve metotlarda yok edilmesinden geçmekte ve firmamız tarafından buzdolabının tüm bakterilerden ozon temizliği ile arındırılarak tarafınıza sağlıklı teslim edileceğinin kanıtı niteliğinde eksiksiz belgeler ile hizmet sunulmaktadır.

Koku probleminin asıl nedeni bakteri çeşitlerinin üremiş olduğunun göstergesidir ve ciddi rahatsızlıkların meydana geleceğinin de göstergesi niteliğinde olmaktadır. 

Bu durum özellikle koku giderilmesi için çözüm aranıyor olması dışında insan sağlığını tehdit eden bakterilerin yok edilmesi gerekliliğini doğurmaktadır. 

Bosch buzdolabı kokusu nasıl giderilir

Buzdolabında meydana gelen koku problemleri için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile hizmet vermekte olan alanında öncü firma Tekdez V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kokuya neden olan bakteri çeşitleri; salmonella, ekoli, botulinum bakterileri olarak bilinmekte ve ölümcül sonuçlara sebep olabilen ciddi boyutta rahatsızlıkların da sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsan sağlığını ciddi boyutta etkileyen bakteri çeşitlerinin yok edilmesi için gerekli tedbirlerin en kısa sürede alınması gerekmektedir. 

Bakteri çeşitlerinden salmonella bakterisi; ishal, kusma gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olmakta ve insan vücuduna çeşitli yollarla nüfus edebilmektedir. 
Bu bakteri çeşidinin buzdolabından arındırılabilmesi doğru yöntem ve metotlar ile mümkün olmakta ve yetkili firmalar tarafından profesyonel ekipler ile ozonlama hizmeti sağlanması gerekmektedir.

Ekoli bakterisinin üremesi, buzdolabındaki tüm ürünlerin de bakteri ile kaplanacağının göstergesi niteliğinde olmakta ve kullanımı ile vücuda nüfus etmesi halinde rahatsızlıkların kısa sürede meydana gelmesine neden olmaktadır. 
Bu durum insan sağlığını tehlikeye atan önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekoli bakterisi; yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmekte olup, midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Botulinum bakterisi; solunum kaslarını da felç edebilme özelliğine sahip bir bakteri çeşididir. Ölümcül sonuçlara neden olabilen bu bakteri çeşidinin en kısa sürede buzdolabı ozon temizliği ile arındırılması gerekmektedir.

Başlıca belirtileri; baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmaları olarak kendini göstermektedir. 

Bakteri üremesi nedeniyle sıkça karşılaşılan Bosch buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusunun doğru yanıtı ve doğru hizmet ancak kullanımının bir an önce durdurularak yetkili bir kuruluş tarafından profesyonel destek alınması ile sağlanabilecektir.

Kokuya sebep olan bakteri üremesi hem günlük hayatta insanların kullanım alanlarının rahatsız edici şekilde kokmasına hem de insan sağlığının ciddi boyutta tehlikeye atılmasına neden olmaktadır.

Bakteri üremesi sonucu meydana gelen kokuya maruz kalınmaması için buzdolaplarının markası ve çeşidi ne olursa olsun 3 ayda bir düzenli olarak yetkili kuruluşlar tarafından temizliğinin yaptırılıyor olması gerekmektedir. 

Tekdez V.İ.P; yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir. 
Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilir ve müşteri danışmanlarımız tarafından verilecek olan detaylı bilgi sonrası profesyonel hizmet için randevu talep edebilirsiniz.

Uygun bir zaman dilimine belirlenen randevu gününde buzdolabının, ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak boş teslim edilmesi gerekmektedir.

Uygulanacak işlemler doğru yöntem ve tekniklerde uzman ekipler tarafından sağlanmakta ve Bosch buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusuna çözüm olunmaktadır.

Randevu gün ve saatinde, uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından verilecek temizlik hizmetinde, öncelikle elektrikle tüm bağlantıların kesildiği kontrol edilecektir. İlk olarak suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile dolabın tüm yüzeyleri silinecektir. 

Hidrojen peroksit uygulamasının  dolabın içerisinde oluşmuş olan bakteri, patojen ve mantarlara etkisini gösterebilmesi gerekmekte bu nedenle uygulama 5 dakika bekletilmektedir.

Bekleme işlemi bittiğinde dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinmektedir. Ancak dolabın tamamen bakterilerde arındırılabilmesi için ozonlama nötralizatörleri buzluk kısmı ve içerisine kurularak temizlik hizmetine devam edilecektir.

Hidrojen peroksit ile tüm yüzeyleri silinen dolabın buzluk kısmı ve içerisine kurulacak olan nötralizatörler ile hizmet verilmekte ve bu işlemler yaklaşık  30-40 dakika aralığında sürmektedir.

Buzdolabı ozon temizliği için nötralizatör kurulumu buzluk kısmı ve dolabın içerisi olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. 

Buzdolabının içerisine 5000 mg ve buzluk kısmına 2000 mg ozonlama nötralizatörleri kurulmaktadır. Bu işlem 5-10 dakika kadar ozonlama işlemi uygulanarak devam etmekte ve ozonlama bitiminde buzdolabının kapısı açılarak nötralizatörler dolap içerisinden çıkarılmaktadır. 
Temizlik hizmetini tamamlayan ozonlama işlemi sonrasında buzdolabı 5 dakika kadar havalandırılmaktadır. 

Uygulanan doğru yöntem ve teknikler ile buzdolabı bakteri, patojen ve mantarlardan arındırılmış şekilde sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.

Firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri ve güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet vermektedir.

Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek günlük hayatta önemli bir ihtiyaç unsuru olan buzdolabının bakterilerden arındırılarak kokusuz ve sağlıklı kullanımı için, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak verilecek güvenilir ve kaliteli hizmetimizden destek talep edebilirsiniz. 

Bosch buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorularına çözüm niteliğinde profesyonel hizmet için yıllardır sektörünün öncü firması olarak hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P ile lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2022