BEYAZ SİRKE İLE BUZDOLABI TEMİZLİĞİ

BEYAZ SİRKE İLE BUZDOLABI TEMİZLİĞİ

Beyaz sirke ev hanımlarının birçok alanda temizlik amaçlı kullandığı doğal bir madde olarak sunulmaktadır. Temizlik için tercih edilen beyaz sirke elektrikli ürünlerde çeşitli aksaklıklara ve çıkmayan lekelere neden olabilmektedir. 

Söz konusu buzdolabı olduğunda da birçok kesim tarafından akla beyaz sirke ile buzdolabı temizliği gelmektedir. 

Ancak buzdolabı içinde beyaz sirke kullanımı çeşitli elektrik sorunlarına sebep olabileceği gibi dolap içerisinde oluşmuş olan kötü kokuyu tetikleyerek daha kötü bir kokuya sebep olmaktadır. 

Kötü kokunun asıl sebebi dolap içerisinde oluşmuş olan çeşitli bakterilerdir. Buzdolabı içerisindeki kirlilik ve bakteri oluşumu beyaz sirke ve benzeri ürünlerin kullanımı ile önlenememekte ve doğru sonuç alınamamaktadır. 

Beyaz sirke oluşumu görülen lekelerin daha da artmasına, renk değişikliğinin görülmesine ve daha da önemlisi bakteri üremesine ve çoğalmasına da olanak sağlamış olacaktır. 

Leke artışı ve renk değişikliği gibi sorunların giderilmesi için kullanılan beyaz sirke, buzdolaplarında kesinlikle temizlik amaçlı kullanılmamalıdır. 

Beyaz sirke ile buzdolabı temizliği

Beyaz sirke ile buzdolabı temizliği yapmak, oluşumu görülen lekelerin artmasına ve böylelikle bakteri oluşumunun artışına sebep olmaktadır. 

Buzdolabında görülen kirlilik direk olarak tüketimi sağlanan gıda ürünlerine bulaşabilmekte ve sağlığı tehdit eden hastalıklara neden olabilmektedir. 

Sebze ve meyve gibi temel ihtiyaç gıdalarının tazeliğini ve içinde bulundurdukları vitaminleri koruyabilmeleri için muhafaza edildikleri alanın steril olması gerekmektedir. 

Buzdolaplarında temizliğin aksatılmaması ve devamlılığın sağlanması sağlık açısından önemli bir konudur. Ancak doğru yöntemler ile sağlanan buzdolabı temizliği sağlıklı tüketim ve saklama alanı oluşturabilmektedir. 

Buzdolaplarında temizlik ozon uygulaması ile doğru bir şekilde sağlanmış olmaktadır. Dolap içinde gözle görülen renk değişikliği ve lekeler, nötralizatör ve jeneratör kurulumu ile sağlanan ozon temizliği ile giderilebilmektedir. 

Aynı zamanda jeneratör ve nötralizatörler mevcut buzdolabı içinde oluşmuş bakteri, mantar ve patojenlere karşı savaş başlatarak %99 oranında giderilmesini sağlamaktadır. Bu doğrultularda yapılan ozon temizlik işlemi doğru sonuç vererek sağlıklı tüketim alanı sunabilmektedir.
 
Beyaz sirke ile buzdolabı temizliği yapmak yanlış bir bilgi olmakla birlikte dolaba zarar vereceği gibi içinde bulundurduğu gıda ürünlerinde de bakteri üreme ve oluşumunu arttırabilecek niteliktedir.

Bozulma veya çürüme sonucu kötü koku ve leke yaratan bir gıdanın dolaptan atılmış olması veya beyaz sirke gibi maddeler ile temizlenmesi dolabın temizlendiği anlamına gelmemelidir. 
Buzdolabı içinde bulunan bir gıdadan direk olarak dolaba bakteri ve çeşitli patojenler bulaşabilmekte ve bulunan diğer gıdalara da yayılabilmektedir. 
Bu da tüketim sağlandığında gıda zehirlenmesi gibi ciddi ölçüde çeşitlikli hastalıklara neden olabilmektedir. 

Temizliği sağlanmamış veya yanlış bilgiler ile temizliğin sağlandığı düşünülen buzdolaplarından gıda takviyesi ile çeşitli hastalıklar bulaşabilmektedir. 

Kusma, dışkıda kan, sürekli olarak baş dönmesi, halsizlik, ishal, yüksek ateş ve mide krampları gibi rahatsızlıklar bakteri oluşumu görülen buzdolabındaki gıdaların tüketilmesi ile oluşmaktadır. 
Bu rahatsızlıklar hafif görülse de ciddi gıda zehirlenmeleri veya felç geçirme gibi riskleri de peşinde getirebilmektedir.  
Buzdolabında koku ve leke oluşumu ile karşılaşıldığı takdirde herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşılmadan yetkili bir kuruluştan ozon temizliği hizmeti talebinde bulunulmalıdır. Bakteri oluşumu başlamış ve koku yayılımı devam eden dolaptaki gıdaların tüketilmesi hemen durdurulmalı ve mevcut gıdalar imha edilmelidir. 

Bir rahatsızlık veya zehirlenme yaşanmadan gıda ürünlerinin tüketiminin durdurulması sağlık açısından alınmış önemli bir tedbir olacaktır. Dolap içerisinde oluşumu ve üremesi görülen bakteriler sadece ozon temizliği ile durdurulmakta ve steril alan nötralizatörler yardımı ile sağlanmaktadır. 

Ev imkanlarıyla beyaz sirke ile buzdolabı temizliği yapmak doğru sonucu vermeyecek ve oluşabilecek rahatsızlıkların önünü kesmeyecektir. 
Gıda ürünlerinde sağlıklı tüketim sağlayabilmek için steril alanın 2000 Mg jeneratör ve 5000 Mg nötralizatörler ile ozonlanması gerekmektedir.

Sağlıklı gıda tüketimi ve buzdolabı kullanımına devam edebilmek için ozon temizliğinin periyodik olarak 3 ayda bir tekrarlanmasında fayda bulunmaktadır. 

Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek buzdolabı ozon temizliği hakkında detaylı bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2022