BEKO SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

BEKO SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su sebilleri dünyanın her yerinde pratik kullanım kolaylığı ve sağladığı konforla hayatımızın her alanında yer almaktadır.

Sanayinin gelişmesi ile büyük endüstriyel sahalar ve şantiyelerde çalışan yüzlerce personelin özellikle yaz aylarında sıklıkla kullandığı açık ortamda sıcaklık, toz ısı gibi çevresel koşullardan olumsuz etkilenerek kirliliği zamanla artan su sebilleri sağlığımızı olumsuz etkilemektedir.

 

Beko su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

 

Beko su sebili temizliği, her sebilde olduğu gibi sadece ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Sterilizasyon sonrası su sebilindeki bakteriler öldürülüp, sağlıklı kullanıma teslim edilir. 


Beko su sebili temizliği 


Su sebillerine çevresel şartlardan en çok etki eden damacanaların takılıp çıkarılması esnasında ve su alınması sırasında bakteri ve mantarların yoğun olduğu hava atmosferinin suya temas etmesiyle bulaşma olmaktadır.

 

Bu patojen ajanlar suya geçtiklerinde hızla üreyerek çoğalmakta suyun steril yapısını bozmaktadır. Yirmi dakika gibi kısa bir sürede katlanarak çoğalan bu bakteriler ve mantar patojenleri ortamda bulunan organik partikülleri de kullanarak daha hızlı çoğalmakta ayrıca bu organik bileşenleri yükseltgenme yani daha etkin hale gelmekte kullanmaktadırlar.

 

Buradan çıkaracağımız sonuç su sebillerinin normalde 60 günü geçtiğinde artık muhafaza edilen suya kirlenmiş olan sıcak ve soğuk su haznelerinden bakteriyel bulaşma riskinin çok arttığı ve gerçekleştiği sonucudur.

 

Beko su sebili temizliği yapılmadığında, bu bulaşmalar sonucu patojen taşıyan suyun içilmesi sonucu özellikle kirli ellerle su sebillerine bulaşan sıcak kanlı canlılar ve insanların bağırsaklarında yaşayan ancak dış ortama çıktığında büyük tehlike taşıyan fekal yani dışkılama sonucu fiziksel yolla taşınan koliform bakterileri denen grup çocuklarda ölümcül olabilen bağırsak enfeksiyonları olan dizanteri, kolera, tifo şiddetli ishal vakaları olarak ortaya çıkmakta, ayrıca çocuk felci, hepatit A sarılık hastalığı ve kan dolaşım bozuklukları da bağırsak bakterileri ve paraziterleri tarafından sular vasıtayla bulaşmaktadır. Toplu yaşamın getirdiği bu hastalıklar aynı zamanda bulaşıcı olmaktadır.

 

Beko su sebil temizliği için seçilen dezenfektanların Sağlık Bakanlığından onaylı yani ruhsatlı olması güvenli bir dezenfeksiyon olması açısından önemlidir.

Bu dezenfektanların çevre dostu olması yani yüzeylerde ve sularda kalıntı bırakmaması, yüksek düzeyde oksitleme özelliğine sahip olması sayesinde etkin patojen öldürücü etkiye sahip olması, kolay uygulanabilir ve maliyetinin düşük olması aranan kriterler arasındadır.

 

Beko su sebili temizliği için kullanılan dezenfektanlardan en çok tercih edilen patojen ajanlar olan bakteri ve sporları, paraziter okistleri, virüsler üzerinde % 100 yakın etki gösteren ozon maddesidir. Ozon maddesinin dezenfeksiyon işlemi sonucu kalan ozon maddesinin havanın oksijen molekülüne karışması doğal yoldan çevreye zararsız bir şekilde dönüşümünü göstermektedir. Ortamın oksijen miktarını artmasını sağlamaktadır.

 

Su sebili temizliği yapılırken sebilin tüm elektrik bağlantısı kesilerek işleme başlanır. İlk olarak sebilin en çok kirlenen üst hazne kapağı açılarak temizlenir ve ozonlanır, sonrasında sıcak ve soğuk su hazneleri arka tahliye vanasından boşaltılarak hazırlanan ozonlu su karışımı sebile musluklardan verilerek tüm iç aksam ve su hatlarında dolaştırılır, bu şekilde 10 dakika bekletilir, ve sebilin tüm iç hazneleri temizlenip steril hale getirilir, işlem sonrasında ozonlu su arka vana ve ön musluklardan tahliye edilerek dezenfeksiyon işlemi tamamlanır.


Beko su sebili temizlik

Su sebili artık tüm mikrop ve bakteriyel patojenlerden temizlenmiştir. İşlem sonrasında 3 ay geçerli olan servis hizmet formu düzenlenerek kaşe imzalı müşteriye teslim edilir. Sebil temizliğinin en geç 3 ayda bir Sağlık Bakanlığından yetki almış bir kuruluşa yaptırılması bakteriyel üremenin önüne geçilmesinde ilk alınacak sağlık önlemidir.

 

TekdezV.İ.P. dezenfeksiyon, verdiği hizmetin kalitesi ve teknik gelişmeler doğrultusunda yenilenen dezenfeksiyon teknolojisi, uzman donanımlı teknisyen kadrosuyla, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde yaygın servis ağıyla dezenfeksiyon hizmetlerini siz değerli müşterilerimize ulaştırmayı sürderecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021