BEKO BUZDOLABI KOKU YAPIYOR

BEKO BUZDOLABI KOKU YAPIYOR

Buzdolabının koku yapması oldukça şikâyet konusu olmaktadır. Nitekim günlük hayatta kullanılan tüm yiyecek, içecek ve benzeri gıda ürünlerinin muhafaza edildiği alanlar steril olması gereken alanların başında gelmektedir.

Beko buzdolabı koku yapıyor, bununla alakalı ne yapılmalı gibi sorular ile sıkça karşılaşılmakta bu durumun ciddiyeti Tekdez V.İ.P müşteri danışmanlarımız tarafından detaylı olarak aktarılmaktadır.

Sağlıklı buzdolabı kullanımı için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 
Beko buzdolabının koku yapması bakteri ürediğinin göstergesidir. Bu durum rahatsız edici bir ortam oluşturduğu gibi sağlığı tehdit edici durumların da baş göstermesi demektir. 

Koku yapan buzdolabının içerisinde salmonella, ekoli, botulinum bakterileri üremiş demektir. Bu bakteriler insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmakta ve sonuç ölümcül olabilmektedir. 

Salmonella bakterisi; ishal, kusma gibi rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve vücut direncini düşürmektedir. İnsan vücuduna nüfusu birçok yolla olabilmektedir. Bakterinin dolaptan arındırılabilmesi için ozon ile dezenfekte edilmesi gerekmektedir. 

Beko buzdolabı koku yapıyor


Ekoli bakterisi; koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülen ve midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara sebebiyet veren bakteri çeşididir. Yeşil yapraklı bitkiler de özellikle bu bakteriyi taşımaktadır. Bakterinin buzdolabından arındırılmaması halinde dolaptaki tüm mamüllere nüfus ederek vücuda nüfus etmesi an meselesi haline gelmektedir. 

Botulinum bakterisi; gıda kaynaklı oluşumu olan bu bakteri çeşidi kusma, baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalara sebebiyet vermektedir. Kısa sürede buzdolabından arındırılmadığı halde ölümcül sonuçlara sebebiyet vermekte olan bu bakteri çeşidi oldukça tehlike arz etmektedir. 

Beko buzdolabı koku yapıyor ise bakteri ürediğinin göstergesi olmakta ve bir an önce yetkili kuruluş tarafından temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. 
Aksi takdir de bakterinin hızla üremesi gerçekleşerek tüm dolabı kaplayacak ve tüm mamüllere nüfus edecektir. Kötü kokunun daha da keskinleşmesine sebebiyet verecek olan bu durum insan sağlığını da tehlikeye atmaktadır.

Buzdolabı kokusundan kurtulmak ve sağlıklı gıda kullanımı için yılardır Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz. 

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır. 

Randevu gününde güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları eksiksiz uzman ve eğitimli ekipler tarafından hizmet sağlanacaktır. 

Temizlik gününde buzdolabının ekiplere ön temizliği yapılarak boş teslim edilmesi gerekmektedir. Bu işlemler buzdolabının fişi çekilerek ve tüm elektrik bağlantıları kesilmiş olarak yapılmalıdır. 

Ekiplerimiz tarafından elektrikle bağlantı olmadığı kontrol edilerek öncelikle dolabın içerisi suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile silinecektir. 

Silme işlemi tamamlandığında bakteri, patojen ve mantarlara nüfus etmesi için 5 dakika bekletilir. Bekleme sonrası dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinir. 

Bakteri, patojen ve mantarların dolap içerisinden tamamen yok edilebilmesi ve hakim kokunun giderilebilmesi için buzdolabının içerisine ve buzluk kısmına ozonlama nötralizatörleri kurularak temizlik hizmetine devam edilecektir. 

Buzluk kısmına 2000 mg, dolap içerisine 5000 mg ozonlama nötralizatörleri kurularak dolabın kapağı mümkün oldukça kapatılacaktır. 
5-10 dakika kadar dolap içerisine ve buzluk kısmına ozonlama yapılacak ve ozonlama bitiminde buzdolabının kapısı açılarak 5 dakika kadar havalandırılacaktır. 
Buzdolabı ozonlama hizmeti sonrası bakteri, patojen ve bakterilerden arındırılmış olarak sağlıklı kullanıma teslim edilecektir. 

Hizmet süresi ortalama 30-40 dakika kadar sürmektedir. Bu kadar uzun sürmesinin sebebi hidrojen peroksit sonrası ozonlama işlemi ile bakterilerden arındırılmış olarak garantili teslimat olmasından kaynaklıdır. 

Beko buzdolabı koku yapıyor ise ozon ile temizliğinin yaptırılması tüm bakterilerden arındırılarak sağlıklı kullanıma devam edilmesini sağlayacaktır. Sağlıklı kullanımın devamlılığı için 3 ayda bir bu işlemin tekrarlanması gerekmektedir. 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

Beko buzdolabı koku yapıyor gibi problemleriniz için firmamız ile iletişime geçerek kaliteli ve güvenilir hizmetimizden destek talep edebilirsiniz. 
Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2022