AWOKS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

AWOKS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Günlük hayatımızın artık önemli birer parçası haline gelen, su içme ihtiyacımızı kalabalık ortamlarda hijyenik yoldan karşılamamızı sağlayan ve yıl boyunca sürekli kullandığımız su sebillerinin bakım ve temizliği ihmal edilecek bir konu değildir.

 

Günümüzde birçok markanın farklı özelliklerde, kullanım amacına göre ev ve sanayi tipi su sebilleri üretilmektedir.

 

Su sebillerinin kullanım yoğunluğu ve bulunduğu yere göre dayanımları ve sağlıklı kullanım ömrü değişmektedir.

 

Awoks su sebili temizliği ve kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar sağlığımızı korumak açısından önemlidir.

 

Su sebilinizi ilk aldığınızda bayi tarafından size önerilen bilgiler doğrultusunda, sebilinizi, düz, kuru bir zemin üzerine yerleştirilmelidir.

 

Tamamen açık bir alana koyarsanız sebilin üzerindeki açıklıklardan, hava içerisinde ki toz, polen gibi farklı birçok madde ve partiküller sebil üzerindeki açıklıklardan girerek sebilin içersin de bulunan suya karışarak kirletir yada tamamen kapalı nemli banyo gibi alanlara yerleştirirseniz ortamda bulunan nem ve toz karışımı sebillin kirlenip mekanik kısımlarının korozyona uğramasına neden olur.

 

Su sebilinizi korumak için yapacağınız diğer bir nokta, sebili bulaşık çamaşır makinesi, kalorifer petekleri yada ısı yayan diğer cihazlardan ve uzun süre güneş ışığından uzak tutmanızdır.

 

Bu durumlarda sıcaklıkla birlikte, sebil içerisindeki suyun yapısının bakteriyel üremeye elverişli hale gelmesi ve hızla yosun oluşumu başlar. Isı arttıkça bakteriyel faaliyetler artarak, suda koku, tat, renk değişimleri gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar.

 

Sebilde ki bu kirli ve mikroplu suyun içilmesi tehlikeli diyeceğimiz bağırsak ve solunum yolu enfeksiyonları, kusma, ishal, mide bulantısı, ateş gibi rahatsızlıklara yol açarak sağlığımızı ciddi anlamda etkiler.


 

Bu risklerden kendimizi ve çevremizdeki insanları korumak için, su sebillerinin periyodik olarak ayda bir, maksimum doksan günü geçmeden temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılması gerekmektedir.

 

 Sizlere önerilen çevreden duyduğunuz sirkeli, karbonatlı su yada çamaşır suyu gibi maddeler ve kimyasallarla sebilinizi temizlerseniz, sebilin mekanik aksamlarına zarar verebilir, içindeki kirli, bulaşık suyun dezenfeksiyonunu sağlayamazsınız.

 

Awoks su sebili temizliği ve diğer farklı tip su sebilleri temizlik hizmetini, Sağlık bakanlığı onaylı bir temizlik ve dezenfeksiyon kuruluşundan almanız, güvenilir bir sonuç için ilk adımdır.

 

Bunun dışında temizlik firmasının sahip olması gereken, personel mesleki yeterlilik eğitim sertifikaları, iş sağlığı ve güvenliği yüksekte ve kapalı ortamda çalışma iş eğitimleri sertifikası, iş başı ve oryantasyon eğitimleri, sağlık portör muayene tetkikleri ve sağlık raporları, doğru ve kaliteli bir temizlik hizmeti almanız için, firmadan talep etmeniz gereken yetki belgeleridir.

 

Awoks su sebili temizliği kullanılan dezenfektanlar da, temizlik işleminin başarısını etkilemektedir. Sebil temizliğinde ozon gazından başka bir dezenfektan kullanılmamalıdır. Ozon gazı, atmosferde oksijen molekülünün ultraviyole ışınlar ile parçalanarak ayrışması sonucu oluşur.

 

Ozon gazı yüksek  oksitleyici  özelliği sayesinde ortamdaki tüm patojenleri yok ederek, su sterilizasyonunu gerçekleştirmektedir.

 

Ozon gazı temizlik işlemi sonucunda, suda kalıntı bırakmadan kısa bir sürede serbest oksijene dönüşerek yok olur.

 

Su sebil temizliği nasıl yapılır, daha bilinçli hareket etmeniz açısından bilmeniz de fayda vardır. Su sebilinin tüm elektrik bağlantıları kesilerek, tüm aksamları kontrol edilir, haznelerdeki su arka tahliye vanası ve musluklardan boşaltılır.


 

Sebilin üst hazne kapağı sökülerek temizlenir. Soğuk ve sıcak su musluklarından ozonlu su verilerek 10 dakika bekletilir. Haznelere su alınıp sebil üzerinde bulunan hazne kapağında biriken stabil su 10 dakika ozonla bekletilir.

 

Bu su sebil içerisindeki su hattına dağıtılarak dolaştırılır. Daha sonrasında ozonlu su musluklar ve arka tahliye vanasından dışarı atılır. Sebiliniz steril bir şekilde sağlıklı kullanıma teslim edilir.

 

Temizlik ve dezenfeksiyon alanında farkı, teknolojik gelişmeleri takip eden uzman, eğitimli personel kadrosuyla, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye genelinde hizmet veren firmamız Tekdezvip, dezenfeksiyon çalışmalarını, siz değerli müşterilerimize sunmaya devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021